Londra - Kahire Uçak Bileti

Londra - Kahire Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Kahire Yerel Saat 00:53
Yaklaşık Uçuş Süresi 5 saat 20 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 3510 KM

Londra - Kahire Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Londra - Kahire Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Kahire Uçak Biletleri

BA British Airways 13 Haziran 2023
Londra İstanbul 2.484 TL
Satın Al
XQ SunExpress 25 Temmuz 2023
Londra Antalya 5.023 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 07 Haziran 2023
Londra İzmir 3.599 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 31 Mayıs 2023
Londra Ankara 5.011 TL
Satın Al
PC Pegasus 03 Haziran 2023
Londra Bodrum 2.726 TL
Satın Al
PC Pegasus 12 Nisan 2023
Londra Kayseri 2.689 TL
Satın Al
W6 Wizz Air Hungary 06 Nisan 2023
Londra Larnaca 4.470 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Ağustos 2023
Londra Edremit 19.887 TL
Satın Al
FR Ryanair 05 Mayıs 2023
Londra Selanik 1.604 TL
Satın Al
FR Ryanair 17 Nisan 2023
Londra Marakeş 3.073 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 13 Temmuz 2023
Londra Adana 8.364 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 11 Haziran 2023
Londra Lefkoşe 17.607 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 16 Mayıs 2023
İstanbul Kahire 3.071 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 18 Mayıs 2023
İzmir Kahire 5.929 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Ağustos 2023
Ankara Kahire 8.473 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Haziran 2023
Antalya Kahire 7.676 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 15 Temmuz 2023
Lefkoşe Kahire 9.053 TL
Satın Al
OS Austrian 07 Nisan 2023
Amsterdam Kahire 7.402 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 27 Kasım 2023
Adana Kahire 7.773 TL
Satın Al
F3 Skyking 11 Nisan 2023
Cidde Kahire 3.236 TL
Satın Al
MS Egyptair 08 Mart 2024
Medine Kahire 3.697 TL
Satın Al
MS Egyptair 01 Eylül 2023
Sharm El Sheikh Kahire 1.340 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 30 Ağustos 2023
Selanik Kahire 3.331 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 12 Mayıs 2023
Larnaca Kahire 3.398 TL
Satın Al

Dönüş için uçak bileti aldınız mı ?

Londra Hakkinda

Londra, meridyenin sıfır derecesinin Greenwich kasabasının bulunduğu İngiltere’nin başkenti olan şehirdir. Dünyanın önde gelen finans ve iş merkezi olarak halkça tutulma kazanan şehir, Avrupa’nın en kalabalık ikinci şehridir. 300’den fazla dil konuşulan bu yer uluslararası turizmin de orta noktası olmaktadır. Beş adet uluslararası havaalanı bulunmakta ve yeşili bol bu şehirde çok fazla bahçe ve park bulunmaktadır. Thame nehri tarafından ikiye bölünen Londra, iki bin yıl önce Romalılar arasından kurulmuştur. Dünyanın en eski şehirlerden biri olan bu yerde pek çok tarihi müze gezilebilmektedir. İngiltere’nin sembolü olan Big Ben, Albert müzesi, Ulusal galerisi, Wesrminster sarayı ile farklı tarihi ve simgesel yerlere sahip şehir, misafirlerine göz kamaştıracak bir seyahat sunmaktadır.

Kahire Hakkında

Kahire Mısır’ın başkentidir. Aynı zamanda Arap dünyasının ve Afrika kıtasının en büyük şehridir. Nil Irmağı’nın doğu kıyısına yerleşmiştir. 2011 yılının nüfus sayımınca nüfusu 9.120.350 olarak bildirilmiştir. Bu nüfusu ile dünyanın en kalabalık 7. şehri olmuştur. Politika, ticaret, sağlık, ekonomi ve kültür açılarından ülkesi ve çevre ülkeler için oldukça önemli bir şehirdir. Ayrıca barındırdığı üniversiteler, yüksekokullar, tiyatrolar, müzeler ve tarihi yapıtları ile ülkesinin turist şehri sayılmaktadır. Kahire uçak seferleri ve daha birçok bilgiyi bilet.com üzerinden öğrenebilir, Kahire için gezinizi hemen planlamaya başlayabilirsiniz. Şehirde Akdeniz ve çöl iklimi yaşanmaktadır. Bu iklimi sebebi ile zşyaret edilmeye en elverişli zaman aralığı Kasım ve Mart ayları arasıdır. Ancak Kahire neredeyse her mevsim turistlerle dolup taşmaktadır. 1979 yılından itibaren Kahire UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. Tarihi boyunca birçok millete ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.. Kahire’ye ulaşmak için İstanbul üzerinden yapılan uçuşları kullanabilirsiniz.

KAHİRE’DE GEZİLECEK YERLER

Kahire ve Mısır tarihte bilinen en eski uygarlıkları barındırmış ve bu uygarlıkların izlerini günümüze kadar taşımıştır. Bu tarihi izlerden en meşhuru ve mutlaka ziyaret edilmesi gerekeni Gize Piramitleridir. Bir diğer adı ise Mısır Piramitleridir. Tam sayıları kesin olarak belirlenememekle birlikte 118 ila 138 arasında bir sayıda oldukları düşünülmektedir. Bilinen en eski piramit Sakkara’da bulunan piramittir. Bilet.com ile alabileceğiniz Kahire uçak bileti ile Kahire’ye uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kahire’de görülmesi gereken yerler listenizi oluşturmak isterseniz listenize şunları da mutlaka eklemelisiniz.
 • Egyptian Antiquities Museum: İçerisinde Mısır kültürüne has özel bölümler ve kalıntılar bulundurur. Aynı zamanda mumyalar da mevcuttur.
 • Nil Nehri: Tam bir turistik noktadır. Etrafında restoranlar, oteller yer almaktadır. Nehirde yapılan tekne turları da vardır.
 • Kahire Müzesi
 • Kahire Mehmet Ali Paşa Camii: Osmanlı İmparatorluğunun Mısır’daki izlerinden birisidir.
 • Al-Azhar Park: Mısır gibi çöl iklimine sahip bir ülkede yeşilliğin görülebildiği tek alandır.
 • Al-Azhar Mosque: Görülmeye değer ihtişamlı mimarisi bulunan hemtarihi hemdini bir yapıttır.
 • Kahire Kalesi
 • Khan al Khalili: Mısır’a özgü ürünlerin yer aldığı bir sokak pazarıdır.
 • Cave Church
 • Kahire Festival City Mall: Kahire’ni en büyük alışveriş merkezlerinden biridir.
 • El Kenise El Muallaka
 • Coptic Cairo: Türkçe ismi Eski Kahire olan bu yer Mısır’ın en eski yerleşim alanıdır. Tarihi birçok iz mevcuttur.

KAHİRE UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Kolay ve hızlı bir şekilde uçuşunuzun biletini edinebileceğiniz bilet.com’da Kahire uçak bileti fiyatları ve Kahire ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Sitemizden güvenle uçak biletinizin sahibi olabilirsiniz.

Kahire, Arap dünyasının ve Afrika’nın en büyük kentleri arasında yerini almayı başarmıştır. Mısır’ın başkenti haline gelmiş olan bu şehir Nil Nehrinin kıyı kısımlarında yerini almaktadır. Eski ve yeninin güzel bir birleşimin bu şehirde rahatça görebilirsiniz.  Mısır ve çevre ülkelere bakıldığında Kahire, politik, ekonomik ve kültürel açıdan kendini oldukça geliştirmiştir. Şehre sanayi açısından baktığımız da bizleri büyük ölçekli sanayiler dokumacılık, demir-çelik, gıda ve tütün işletmeleri bulunmaktadır. Şehir içinde Kahire Üniversitesi, Ayn Şems, El-Ezher Üniversitesi ve Kahire Amerikan Üniversiteleri bulunmaktadır. Kültürel açıdan baktığımız da bizleri pek çok gezilecek alan karşılamaktadır. Bunlar arasında en çok dikkatleri Mısır Müzesi, Han el-Halili çarşısı, Cezire Adası, Tahrir Meydanı, Kahire Kalesi, Mehmed Ali Paşa Camii bulundurmaktadır. Şehrin ulaşımlarına göz attığımız da ise bizleri demiryolları karşılamaktadır. Havalimanı ise Kahire’nin kuzeydoğusunda yer almaktadır.

Londra - Kahire Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Londra - Kahire arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 5 saat 20 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Londra - Kahire arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 3510 KM kadardır.
Londra ve Kahire arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Londra - Kahire arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Air Canada, Egyptair, American Airlines, Iberia, British Airways, TAP Portugal firmalarıdır.
Londra - Kahire arasında Cairo Intl, Biggin Hill, City London, Gatwick, Heathrow, Luton, Stansted havalimanları kullanılmaktadır.