İzmir - Manchester Uçak Bileti

İzmir - Manchester Arasında Uçan Havayolları

TO Transavia France

İzmir Hakkında

Ege Bölgesi’nin en büyük şehri olan İzmir, tarih öncesi Ege Dünyası’nın en önemli şehirlerinden biridir. Birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış olan İzmir, tarihi ve coğrafi özellikleri bakımından oldukça büyük bir turizm merkezidir. 

Her yıl 12 milyondan fazla yolcu trafiğine sahip olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye’nin en büyük dördüncü havalimanıdır. Yaz turizmi ve ticaret açısından her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği İzmir, köklü tarihi ve deniz turizmi açısından önemli tatil beldelerinin bulunması nedeniyle önemli şehirlerdendir. 

İki büyük üniversitesi olan İzmir, spor, sanat ve eğitim alanında göç alan şehirler arasındadır. Ayrıca ticaret limanları ve merkezleri açısından da oldukça önemlidir. 

İzmir’e Kimler Uçar?

İzmir, hem eğitim, hem de ticaret açısından önemli bir şehir olması nedeniyle her kesimden insanın sirkülasyonun bulunduğu bir bölgedir. 

Turizm konusunda yaz kış hareketli olan bu bölgede, turistik amaçlı yerli ve yabancı turistler sıkça gelmektedir. Özellikle dış hatlar terminalini  de aktif olması, uluslararası olan bu havalimanında yoğun bir trafik olmasını sağlamıştır. 

İzmir için her dönem, en uygun uçak bileti bulunması mümkündür. Çünkü birçok farklı havayolu şirketi uçuş gerçekleştirmiştir. 


İzmir Turistik Değerler

M.Ö. 9000 yıllarından beri birçok uygarlığın kalıntısını barındıran İzmir, Efes Antik Kenti, tatil beldeleri ve meşhur kordonu ile her mevsim tercih edilen bir şehirdir.

Yaz aylarında, Çeşme, Urla, Seferihisar, Foça gibi beldeler yaz turizmine turist çekerken, antik kentler ve önemli müzeler her mevsim ziyaret edilebilmektedir. 

Manchester Hakkında

Manchester, İngiltere’nin kuzey ve batı kısmını oluşturan oldukça büyük bir şehirdir. Şehir modern bir görünüme sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça gelişme gösteren bir ulaşım hattı da bulunur. Şehir içinde okyanusla iklim hâkim durumdadır. Bu iklimde yaz ayları oldukça sıcak kış ayları ise soğuk geçmektedir. Kent içinde nem oranı oldukça yüksektir. Bu yüzden kış aylarında kar yağışı görülmemektedir. Şehrin ekonomi kaynaklarına bakıldığında karşımıza sanayi çıkmaktadır. Şehrin kültür ve müzik açısından da oldukça geliştiğini görebiliyoruz. Müzik açısından baktığımız da bizleri Bridgewater Hall Konser Salonu karşılamaktadır. Klasik ve batı müziğinin çalındığı bu alanda Manchester Camerata adlı bir oda orkestrası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Manchester Opera Evi, Manchester Palace Tiyatrosu, Manchester Contact Tiyatrosu bulunmaktadır. Mancinium antik Romalı kalesi yeniden yapılarak ziyaretçilere açılmıştır. Bunun yanı sıra gezilecek alanlar arasında pek çok müze de bulunmaktadır.

En Ucuz İzmir - Manchester Uçak Bileti Fiyatları

İzmir - Manchester Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İzmir - Manchester Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
SunExpress İzmir - Manchester 23 Temmuz 2022 1.784,99 TL
SunExpress İzmir - Manchester 30 Temmuz 2022 1.790,89 TL
SunExpress İzmir - Manchester 01 Ağustos 2022 2.047,91 TL
Jet2.Com İzmir - Manchester 20 Temmuz 2022 2.240,66 TL
SunExpress İzmir - Manchester 06 Ağustos 2022 2.321,12 TL
SunExpress İzmir - Manchester 29 Temmuz 2022 3.701,46 TL
Lufthansa İzmir - Manchester 02 Ağustos 2022 5.306,85 TL
SunExpress İzmir - Manchester 06 Eylül 2022 5.982,47 TL
Lufthansa İzmir - Manchester 31 Temmuz 2022 6.709,97 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Manchester 30 Ekim 2022 10.728,22 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

2780 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

4 saat 20 dakika

Manchester Yerel Saat

18:28

Manchester Hava Durumu

 • kapalı
  Çar
  kapalı
  14°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  14°C
 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  15°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  13°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  14°C

Haritada Manchester