İstanbul - Karachi Uçak Bileti

İstanbul - Karachi Arasında Uçan Havayolları

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

En Ucuz İstanbul - Karachi Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul - Karachi Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Karachi Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları İstanbul - Karachi 04 Şubat 2022 1818.75 TL
Air Arabia İstanbul - Karachi 01 Kasım 2021 1874.10 TL
Jazeera Airways İstanbul - Karachi 08 Kasım 2021 1901.37 TL
Jazeera Airways İstanbul - Karachi 06 Ocak 2022 2095.96 TL
Qatar Airways İstanbul - Karachi 05 Ocak 2022 3554.58 TL
Qatar Airways İstanbul - Karachi 07 Ocak 2022 3554.58 TL
Qatar Airways İstanbul - Karachi 07 Kasım 2021 5413.36 TL
Qatar Airways İstanbul - Karachi 25 Kasım 2021 8489.00 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

3930 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

5 saat 50 dakika

Karachi Yerel Saat

16:34

Karachi Hava Durumu

 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  30°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  29°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  28°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  29°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  27°C

Haritada Karachi