Isparta Uçak Bileti

En Ucuz Isparta Uçak Biletleri

Isparta Hakkında

Isparta

Akdeniz Bölgesinin en önemli kentlerinden olan ve Süleyman Demirel’in de memleketi olan Isparta, gülleriyle meşhurdur. 250 bine yaklaşan nüfusuyla Isparta, göller yöresinde yer almaktadır.

Toros dağlarının arkasında kalan Isparta, Türkiye’nin en büyük çimento fabrikalarından birine sahiptir. Birçok organize sanayi bölgesi olan ve gelişmiş kentlerden olan bu kent, en eski yerleşim yerlerinden olan Gülcü mahallesine gelen Bulgaristan göçmeni Müftüzade İsmail Efendi’nin Rosa Damacena güllerini bu bölgeye dikmesiyle gülcülüğün başladığı bir alan olmuştur.

Köy enstitülerinin kurulmasıyla bölgenin eğitim konusunda güçlenmesi sağlanmış ve 1992 yılında da Isparta Süleyman Demirel Üniversite’nin kurulmasıyla bölge eğitim konusunda iyice gelişmiştir.

Güllerin yanı sıra, gül yağı ve gül suyu konusunda da bilinen bir şehir olan Isparta’da, göller yöresine yakın konumu nedeniyle çok fazla doğal güzelliğe rastlamak da mümkündür. Bölgeye havayolu ile ulaşım sağlanmakta ve kampanya dönemlerinde en ucuz uçak bileti otobüs biletinden daha ekonomik olmaktadır.


Isparta Turistik Değerler

Gezginciler  en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanarak bu bölgeye kültür turu için geldiklerinde, Helenistik dönemden kalma antik kentleri ziyaret edebilirler. Antiocheia Antik Kenti, en önemli ören yerlerinden biridir.

Bunun yanı sıra, Men Tapınağı, Hoyran Adası ve Kaya mezarlar, Eğirdir Kalesi, Firdevs Bey Bedesteni, Isparta müzesi ve St. Paul Yürüyüş Yolu en çok tercih edilen tur alanlarındandır. Huzur dolu ve pozitif enerjiler hissedebileceğiniz doğal güzelliklerine hayran kalacağınız güller ülkesi, Davraz Kayak Merkezi ile de kış turizmi için tercih edilebilir bir mekan haline gelmektedir.

Yazılı kanyon da dünyada sayılı olan yerler arasındadır ve Isparta turunda mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bu doğal güzellikleri daha yakından tanımak için kamp alanlarında kamp yapabilir ya da yamaç paraşütü ile bölgeye yukardan bakabilirsiniz.

Lavanta bahçeleri ve diğer antik kentler ve yapılarla Isparta, sizi tarih yolculuğuna çıkaracak ve bu kentin etkisinden kolay kolay kurtulmamanızı sağlayacaktır.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Hakkında

1997 yılında hizmete açılan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, toplam 5400 metrekarelik bir alandadır. İç ve dış hatların bir arada kullanıldığı terminalde, yıllık 600 bin yolcu kapasitesi vardır.

Her gün karşılıklı uçak seferleri düzenlenen İstanbul ve sezonluk İran uçuşları dışında uçuş yapılamayan havalimanında, özellikle uçuş eğitimi için kullanılan ve pilotaj eğitimleri düzenlenen kurumlar eğitim vermektedir.

Burdur iline de yakın olan havalimanı, bu kentte yaşayan kişiler tarafından da kullanılmaktadır ve servis hizmetleri Burdur bölgesinde de bulunmaktadır.

Havalimanı yakınındaki oteller ;

  • BSagalassos Lodge,

  • Barida Otel,

  • Grand Özeren,

  • Alya Otel


Ayrıca Eğirdir gölünün güzelliklerini görmek isteyenler için bu bölgeden de oteller seçilerek, konaklama bu bölgelerde de yapılabilmektedir. Ayrıca birçok pansiyon ve motel de bulunmaktadır

Isparta Süleyman Demirel Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım ve Burdur şehirlerine ulaşım mümkün olmaktadır. THY tarafından sağlanan servis hizmetleri, tur şirketleri ve taksilerle ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından taksi ile gideceğiniz yere ya da şehir merkezine ulaşmak istediğinizde, 0539 776 51 08 numaralı telefondan taksi çağırabilirsiniz.


Araç Kiralama

Araç kiralayarak daha konforlu bir ulaşım istediğinizde, 0246 232 58 95 numarasından rent a car hizmeti alabilirsiniz ve dilerseniz şoförlü araç kiralayabilirsiniz.


Servis Hizmetleri

Servis hizmetleri için 0246 222 25 25 numaralı telefondan Isparta için, 0533 387 97 26 numaralı telefondan ise Burdur için servis saatlerini öğrenebilirsiniz.

En Uygun Isparta Uçak Biletleri

Isparta Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Isparta 741,59 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Isparta 766,38 TL
Türk Hava Yolları Şanlıurfa - Isparta 787,2 TL
Türk Hava Yolları Edremit - Isparta 831,3 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Isparta 834,89 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Isparta 890,27 TL
Anadolu Jet Ağrı - Isparta 923,82 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Isparta 1.386,93 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Isparta 1.394,64 TL
Anadolu Jet İzmir - Isparta 1.426,63 TL
Anadolu Jet Konya - Isparta 1.430,69 TL
Anadolu Jet Adana - Isparta 1.434,31 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Isparta 1.465,22 TL
Türk Hava Yolları Malatya - Isparta 1.545,16 TL
Anadolu Jet Çanakkale - Isparta 1.604,09 TL

Isparta Yönüne Uçan Havayolları