Cook Adaları Uçak Bileti Satın Al

Cook Adaları Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Pacific/Rarotonga

TRANSLATOR

Dil

Para birimi

New Zealand Dollar

Telefon kodu

682

Başkent

Avarua

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Cook Adaları arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Aitutaki, Atiu Island, Mangaia Island, Manihiki Island, Mauke Island, Mitiaro Island, Penrhyn Island, Puka Puka Isld, Rarotonga havalimanı Cook Adaları uçuşlarında kullanılır.

Cook Adaları

Ada 15 küçük adacıktan oluşmaktadır ve Pasifik denizinde toplam 2 milyon kilometre karelik bir alana sahip olan Cook adaları hem uzak hem de ulaşımı kolaydır, ayrıca hem modern hem de aynı zamanda gelenekseldir. Güçlü kafe kültürü, hem organik hem de artizan yemekleri, farklı barları ve gece kulüpleri ile Rarotonga’da 21. Yüzyılı yaşayabilirsiniz. Ama adanın turist merkezlerinin ve çağdaş görüntüsünün dışında güçlü bir kültürü vardır ve ada geleneksel Polinezya değerlerine ve sözlü kültürüne sahiptir.  
Raro’nun kuzeyinde Aitutaki’nin kireç lagünlerinde küçük ıssız adalar bulunur ve burada Pasifik’in en güzel manzaralarını görme şansı elde edebilirsiniz. Güçlü Polinezya geleneklerini keşfedebilir ve geçmişten günümüze nasıl kültürlerine sahip çıktıklarına şahit olabilirsiniz. Burada kendi yaptıkları özel biralardan (Atiuan tumunu) içebilir, eski mercan kayalıklarını (makatea) keşfedebilir ve Mangai’daki taro çalılıklarıyla dolu arazileri gezebilir ya da Mitiaro ile Ma’uke mağara göllerinde yüzebilirsiniz. Adanın Kuzey bölgesindeki Güzey Denizleri ise sadece şanslı birkaç kişinin gördüğü oldukça farklı bir deneyim sunar. 

Cook Adaları Yönüne Uçan Havayolları