Bursa Uçak Bileti

En Ucuz Bursa Uçak Biletleri

Bursa Hakkında

Bursa

Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa, tarihi bir başkent olmak özelliği taşıyan zengin bir kültürel çeşitliliğe sahip kentlerin başında gelir.

Dört büyük takım dışında ilk şampiyon olan takım Bursaspor olmuştur ve en iyi beşleme içinde yer almıştır. Bursa’nın ihracat açısından oldukça zengin bir ekonomisi ve endüstrisi vardır. Çünkü kentte birçok araba, tekstil ve makine sanayi alanında Türkiye’nin Detroit’i olarak nitelendirilmiştir.

İpek üretimi nedeniyle tekstil konusunda oldukça başarılı uygulamalar gerçekleştirilen Bursa, ilk zeytinyağı laboratuvarının da kurulmuş olduğu bir kenttir. Yeşil doğasıyla ünlü olan bu güzel şehir, Osmanlı’nın da filizlenmiş olduğu topraklara dahildir.

Türkiye’de her 10 kişiden 9’u, İskender kebap denildiğinde bu yiyeceğin Bursa’nın lezzeti olduğunu bilmektedir. Ayrıca kestane şekeri de keza aynı çağrışımı gerçekleştirmektedir. Türbeler, medreseler, kaleler ve mescitler merkezi olan Bursa, Osmanlı döneminden kalma eserleri ve evleriyle hala canlılığını korumaktadır.

Meşhur Cumalıkızık evleri ile geçmişin izlerini hala yaşatan bu kent, Türkiye’nin ekonomisine önemli katkıları bulunan zengin bir şehirdir. Kentte bulunan Yenişehir havalimanında en uygun uçak bileti ya da İstanbul’dan deniz yoluyla ekonomik ulaşım gerçekleşmektedir. Her türlü ulaşım yolu, Bursa’ya kolay bir şekilde çıkmaktadır.


Bursa Turistik Değerler

Bursa’da gezmek için her ilçede ayrı bir tarih kokan zamanlar geçireceğiniz için birkaç gün ayırmanız gerekmektedir.

Özellikle tübeleri ziyaret etmek isteyenler için zengin bir çeşitlilik söz konusudur. Kiliseler, camiler, medreseler, Antik dönemden kalan kalıntılar, kaplıcalar, kültür merkezleri, hanlar ve müzelerle, Türkiye’nin her şeyinden bir parça bulabileceğiniz zenginlikte bir kenttir Bursa.

Kış turizminin en önemli merkezi olan Uludağ, uzun yıllardır popülaritesini koruyan tatil beldelerinden biridir. Aras şelalesi, Sansarak kanyonu, Suuçtu şelalesi, Misi ve Ilıca gibi doğal güzelleri ile Bursa, her zaman huzuru bulabileceğiniz bir şehirdir.

Bursa kalesi, Zindan kapı, Kestel kalesi, Kaplıcalar kapısı ve daha nice tarihi dokuyu canlı olarak bu şehirde takip edebilirsiniz ve en ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanıp, birçok şehirden uçak seferleri ile ziyaret edebilirsiniz.

Kestane şekeri ve İskender kebabı burada yedikten sonra tadını anlayabilirsiniz. Aynı zamanda dünya çapında büyük parklara sahip olan Bursa, hayvanat bahçeleri be kuğulu parklarıyla birçok farklı dokuyu bir arada bulabileceğiniz nadir şehirlerdendir.

Yeşil türbe ve Somucu baba türbesi gibi birçok tarihi değere sahip olan Bursa, turistik açıdan önemli değerlere sahiptir.

Yenişehir Havalimanı Hakkında

2000 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Yenişehir havalimanı, Bursa merkeze 50 km uzaklığındadır. Yunuseli havalimanındaki uçuşların yetersiz gelmesi nedeniyle askeri havalimanı olan bu havalimanı, uluslararası uçuşlar da gerçekleştirmektedir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Muş, Samsun, Trabzon, Antalya, Almanya, Mısır, Rusya gibi bölgelere uçuşlar gerçekleşmektedir.

Havalimanına yakın oteller ;

  • Otel Semsa,

  • Hotel Angelacoma,

  • Marrion Hotel,

  • Ferah Otel,

  • Otel Zeytin Bahçesi,

Yenişehir Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Büyükşehir belediyesi olma avantajlarını yaşayan bir kent olan Bursa, Yenişehir havalimanı uzak olmasına rağmen birçok farklı ulaşım aracıyla havalimanına kolay bir şekilde ulaşılması sağlanan bir kenttir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminallerin önünde uçak geliş gidiş saatlerine uygun olarak taksiler vardır ve 0224 77 19 00 numaralı telefonlardan çağrı yapmak mümkündür.


Belediye Otobüsü

444 99 16 BURULAŞ hattı seferleri karşılıklı olarak Yenişehir havalimanı ve farklı güzergahlara sağlanabilmektedir.


Yolcu Servisi

0224 772 36 20 Yenişehir Kooperatif servisi ile yolcular için özel servis imkanı bulunmaktadır.  


Dolmuş

Dolmuş seferleri istek olduğu zaman havalimanına kadar uzatılabilmekte ve dönüşte de aynı şekilde şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir.

En Uygun Bursa Uçak Biletleri

Bursa Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolu Jet Erzurum - Bursa 385.99 TL
Anadolu Jet Kars - Bursa 508.66 TL
Anadolu Jet İstanbul - Bursa 584.49 TL
Anadolu Jet Malatya - Bursa 592.79 TL
Anadolu Jet Erzincan - Bursa 595.86 TL
Anadolu Jet Hatay - Bursa 595.86 TL
Anadolu Jet Denizli - Bursa 595.86 TL
Anadolu Jet Şırnak - Bursa 595.86 TL
Anadolu Jet Gaziantep - Bursa 595.86 TL
Anadolu Jet Konya - Bursa 595.86 TL
Anadolu Jet Sivas - Bursa 595.86 TL
Anadolu Jet Adana - Bursa 595.86 TL
Anadolu Jet Kayseri - Bursa 598.93 TL
Anadolu Jet Van - Bursa 598.93 TL
Anadolu Jet Samsun - Bursa 598.93 TL

Bursa Yönüne Uçan Havayolları