Adıyaman Uçak Bileti

En Ucuz Adıyaman Uçak Biletleri

Adıyaman Hakkında

Adıyaman

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin köklü ve tarihi illerinden olan Adıyaman, Nemrut Dağı, Cendere köprüsü gibi turistik bölgelerle yerli ve yabancı turistleri kendine çeken bir bölgedir. Tarihi Kommagene krallığının beş büyük kentinden biri olan Perre Antik Şehir Mezarlığı da, çok eski dönemlerden günümüze kadar uzanan Eski Kahta bölgesi de oldukça popüler turistik alanlardan biridir.

Adıyaman’ın tarihi yapısı ve bir üniversite şehri olması nedeniyle, bölgeye uçakla ulaşım mümkün olmaktadır. Adıyaman Havalimanı 1998 yılında hizmete girmiş ve şehre uzaklığı 22 km’dir. 300 araçlık otoparkı bulunan ve yılda 300 bin yolcu kapasitesi olan havalimanında, sadece Türk Hava Yolları uçuşları yapılmaktadır.

Türk hava yolları ve iç hat seferleri yapılan Adıyaman iline, ekonomik uçak biletleri ile ulaşım yapılması mümkün olabilmektedir. Türk Hava Yolları konforuyla birçok şehre ulaşım sağlanabilmektedir.


Adıyaman’a Kimler Uçar?

Adıyaman, bir üniversite şehri olduğu için öğrenciler ve aileleri, iş adamları, yerli ve yabancı turistler uçar. Kongre ve seminerler olması durumunda da, yoğun bir uçuş trafiği söz konusu olabilir. Gezgincilerin zaman zaman en ucuz uçak bileti kampanyaları ile ziyaret ettiği bir şehirdir.


Adıyaman Turistik Değerler

Adıyaman denildiğinde birçok insanın aklına Nemrut Dağı gelir ve bununla birlikte paleotik devirlerden kalma antik kent mezarlığı dikkat çekmektedir.

Dünyanın sekizinci harikası olan Nemrut Dağı, gün batımını seyretmeye gelenlerin uğrak yeridir. Oturakçı pazarı da yöresel el sanatlarının en güzel örneklerini görebileceğiniz bir yerdir. Adıyaman’da birçok değerli tarihi eser, Adıyaman müzesinde bulunmaktadır.

Ayrıca bölge mutfağının en meşhur ürünlerinden olan çorbalar, çılbır ve diğer yiyecekler bol baharatlarla daha leziz şekilde sunulmaktadır. Bu nedenle turistler en uygun uçak bileti buldukları zamanlarda, bu şehri ziyaret etmelidir.

Adıyaman Havalimanı Hakkında

Adıyaman Havalimanı şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. 674 metre yüksekliğinde olan havalimanında, sadece iç hat uçuşları yapılmaktadır.

300 araçlık otoparkı bulunan havalimanında, araç kiralama hizmetinden de yararlanabilmek mümkündür. Yıllık 1 milyon yolcu kapasitesi olan havaalanında, Borajet, Anadolu Jet ve THY iç hat uçuşları düzenlenmektedir.

2011 yılında düzenlenerek yeniden hizmet vermeye başlayan Adıyaman Havalimanında, 2500x45 metrelik pist ve 5 uçak kapasiteli apron bulunmaktadır. Dış hatların da ilerleyen zamanlarda aktif hale gelmesi sağlanacağı bilinmektedir.

Havalimanında birkaç tane kafe bulunmaktadır ve burada dinlenme, yeme içme ihtiyaçlarını karşılama gibi ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Aynı zamanda engelli bireyler için de, ulaşım kolaylığı sağlanan havaalanı uygun şekilde düzenlenmiştir.

Havalimanına en yakın oteller;

  • Nemrut Kommagene Hotel,
  • Eski Kahta Kale Pansiyonu,
  • Tuğra Otel,
  • Hotel Grand İskender,
  • Ünal Hotel ,
  • White Star Hoteldir.

Havalimanının konumu merkezi olduğu için, her türlü bölgeye kolay bir ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanında birçok araç kiralama şirketi, servis ve taksi şehir içi ulaşım için tercih edilebilmektedir.

Adıyaman Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Adıyaman havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Toplu taşıma araçları ya da servislerle belirli güzergahlara ulaşım en ekonomik şekilde gerçekleşmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ortalama taksi fiyatları genelde pazarlık ile belirlenebildiği gibi, kilometre başına ortalama açılış ücretinin eklenmesiyle hesaplanır. Trafik sorunu olmayan bu şehirde, her yere kısa sürede ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.  Adıyaman havalimanı taksi telefon numarası 0416 244 22 12’dir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

En ekonomik ulaşım seçeneği, otobüsle ulaşımdır ve uçak saatlerine yakın saatlerde ayarlanan otobüs saatlerine göre birçok merkeze otobüsle ulaşmak mümkün olmaktadır.


Havataş ile Şehir Merkezine Ulaşım

En sık tercih edilen ulaşım şekli olan servis ile ulaşım için 0416 244 20 66 numaralı telefondan servis güzergahlarını öğrenebilirsiniz.


Araç Kiralama ve Transfer

Kiralık araç isteyenler için alandan araç kiralama yapabileceğiniz firmalara, 0416 213 0696 ve 0416 214 4882 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. 

En Uygun Adıyaman Uçak Biletleri

Adıyaman Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Ankara - Adıyaman 838,83 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Adıyaman 1.080,33 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Adıyaman 1.118,13 TL
Anadolu Jet Muş - Adıyaman 1.407,38 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - Adıyaman 1.474,08 TL
Türk Hava Yolları Edremit - Adıyaman 1.512,31 TL
Türk Hava Yolları Ordu - Adıyaman 1.545,16 TL
Türk Hava Yolları Samsun - Adıyaman 1.548,78 TL
Anadolu Jet Kayseri - Adıyaman 1.548,81 TL
Türk Hava Yolları Konya - Adıyaman 1.571,66 TL
Anadolu Jet Bingöl - Adıyaman 1.760,99 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Adıyaman 1.785,34 TL
Anadolu Jet Kars - Adıyaman 1.785,78 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Adıyaman 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Adıyaman 1.788,96 TL

Adıyaman Yönüne Uçan Havayolları