Ankara - Adıyaman Uçak Bileti

Ankara - Adıyaman Arasında Uçan Havayolları

Ankara Hakkında

İç Anadolu Bölgesinin ve Türkiye’nin merkezi olan Ankara, başkent konumunda olduğu için oldukça önemli bir şehirdir. 5 milyonu geçen nüfusuyla, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir.

Önceleri tarım ve hayvancılığa dayalı olan ekonomi, sonraki yıllarda sanayi ve ticarete ağırlık vermiş, ulusal ve uluslararası alanda önemli bir merkez halini almıştır. Yatırımların artması, bu şehri büyükşehir haline getirmiştir. Nüfusun neredeyse dörtte üçü memuriyet hizmetinde çalıştığı için, memur ve öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Savunma ve metal sektörünün merkezi haline gelen Ankara’ya Türkiye’nin her yerinden uçakla seyahat etmek mümkündür. Karayolu ve demir yolu ile de ulaşım sağlanmaktadır.

Her mevsim ekonomik ve en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür, çünkü birçok hava yolu şirketi bu bölgeye uçmaktadır.


Ankara Turistik Değerler

Tarihi ve arkeolojik sitlere ilgi duyan kişiler için birçok ilki görebilecekleri Anadolu Medeniyetleri Müzesi, canlı bir tarih belgesidir. Ayrıca Etnografya Müzesi, Ankara kalesi, Anıtkabir, Eski TBMM, Kızılcahamam, Beypazarı ve Tuluntaş mağarası da oldukça önemli tarihi alanlar arasındadır.

Ankara’ya en uygun uçak bileti kampanyalarını takip ederek gelen birçok kişi yaz kış bu kenti kültür turları için tercih etmektedir. Ankara’da Türkiye ve dünya çapında ünlü birçok üniversite vardır ve bu üniversiteler ülkemizi dünya çapında temsil eden başarılı buluşlara imza atmaktadır. Her açıdan oldukça önemli imkanları olan başkent Ankara, Genelkurmay Başkanlığı ve TBMM’nin de merkezidir.

Ankara’nın turistik yerlerini gezmek isteyen kişiler Anıtkabir’e mutlaka uğramaktadır. Anıtkabir, her yıl 4 – 5 milyon turistin ziyaretine uğramaktadır ve bu turistlerin yüzde 7’lik kısmı, yabancılardan oluşur.

Adıyaman Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Adıyaman

Adıyaman havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Toplu taşıma araçları ya da servislerle belirli güzergahlara ulaşım en ekonomik şekilde gerçekleşmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ortalama taksi fiyatları genelde pazarlık ile belirlenebildiği gibi, kilometre başına ortalama açılış ücretinin eklenmesiyle hesaplanır. Trafik sorunu olmayan bu şehirde, her yere kısa sürede ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.  Adıyaman havalimanı taksi telefon numarası 0416 244 22 12’dir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

En ekonomik ulaşım seçeneği, otobüsle ulaşımdır ve uçak saatlerine yakın saatlerde ayarlanan otobüs saatlerine göre birçok merkeze otobüsle ulaşmak mümkün olmaktadır.


Havataş ile Şehir Merkezine Ulaşım

En sık tercih edilen ulaşım şekli olan servis ile ulaşım için 0416 244 20 66 numaralı telefondan servis güzergahlarını öğrenebilirsiniz.


Araç Kiralama ve Transfer

Kiralık araç isteyenler için alandan araç kiralama yapabileceğiniz firmalara, 0416 213 0696 ve 0416 214 4882 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. 

En Ucuz Ankara - Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları

Ankara - Adıyaman Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Ankara - Adıyaman Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
THY Ankara - Adıyaman 11 Mart 2021 510.24 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

520 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 10 dakika

Adıyaman Yerel Saat

07:03

Adıyaman Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  5°C
 • açık
  Paz
  açık
  8°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  9°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  8°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  9°C

Haritada Adıyaman