Osmaniye Otobüs Bileti

Popüler Osmaniye Otobüs Biletleri

Osmaniye Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Anka
Adıyaman Anka Turizm
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Adiyaman Ünal
Aksu Turizm
Alanyalılar Turizm
Ali Osman Ulusoy
As Adana Seyahat
As Kahramanmaraş
Astor Seyahat
Başkent Turizm

Osmaniye Hakkında

Osmaniye otobüs bileti

Türkiye’nin 80. ili olan Osmaniye, Çukurova’nın en doğusunda yer alan bir orman kentidir. Bu tarım cennetinin nüfusu 512 bin kişiden fazladır.

Tarım alanlarının verimli olması ve Ceyhan nehrinin sulama görevi görmesi, bölgenin sanayisinin de gelişmesine yardımcı olmuştur. Yer fıstığı ve turp üretiminde ciddi bir öndeliği olan Osmaniye, mercimek köftesi, içli köfte ve kısır gibi çeşitlerle oldukça popülerdir.

Önemli bir kavşak noktasında olması nedeniyle, Avrupa ve Orta doğuyu birbirine bağlamaktadır.

Doğalgaz tesisat borusu üretiminde ülkenin tüm ihtiyacını karşılamaktadır. Turistik olarak gezilecek yerleri Kastabala Antik Kenti ve Osmaniye kent bölgesi başta olmak üzere, Sabun Çayı Şelaleleri, Kırmıtlı Kuş Cenneti ve Toprakkale kalesidir.

Osmaniye Otogar Hakkında

Avrupa ve Ortadoğu’yu birbirine bağlayan bir kavşak olarak bilinen Osmaniye otogarı, talebi karşılayamayınca yenilenmiştir. 2007 yılında modern bir tesis olarak kurulan otogarda, tuvalet, mescit, lokanta, kafe, büfe, hediyelik eşya dükkanı, market gibi birçok dükkan ve ihtiyacı karşılamaya yönelik hizmet bulunmaktadır.

Otogarın yoğun ve işlek bir trafiği vardır ve bu trafik nedeniyle birçok kişi turist olarak bu kenti ziyaret etme durumunda kalınca, otogarda zaman geçirmektedir. Yolcuların konforuna daha uygun bir şekilde düzenlenen otogar, günlük sefer sayısı az olsa da, en ucuz otobüs bileti bulunabilen dönemlerde yoğunluğuyla arayı kapatmaktadır.

Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;

 • Çayırağası,

 • Seç Turizm,

 • Metro,

 • Has Diyarbakır,

 • Kahta Petrol,

 
Osmaniye’de en çok, İstanbul, Antalya, Adana, Gaziantep, Ankara ve Diyarbakır seferleri yapılmaktadır ve otobüs firmaları her mevsim hemen hemen aynı kapasitede çalışmaktadır.

Osmaniye Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun otobüs bileti alıp Osmaniye iline ulaşan kişiler, merkeze nasıl ulaşabilecekleri konusunda birçok alternatife sahiptir.

Şehir dışında yer alan otogar, otobüs, minibüs, servis ve taksilerle ulaşılabilir bir konumdadır. Otogara ulaşım için otobüs geliş gidiş saatleri esas alındığı için 24 saat ulaşım hizmeti verildiğini söyleyemeyiz. Bu nedenle yakın yerlere daha kolay bir şekilde ulaşımın sağlanması mümkün olmaktadır.

Uzak köylere şehir merkezine giderek aktarmalı olarak farklı ulaşım alternatifleri tercih edilebilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye otogarında bir taksi durağı olmadığı için, merkezden otogar taksi olarak hizmet veren taksi durağı (0328) 814 42 16 numarasından aranarak taksi talep edilebilir. Uzak mesafelerde taksi ücretleri fazla olacağından, şoförle görüşebilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Para ve biletin geçeri olduğu belediye otobüsleri en ekonomik ulaşım araçları arasındadır. Sabah 6 ve akşam 23 sularına kadar ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri, her 20 dakikada bir otogara karşılıklı seferler düzenlemektedir.

Otobüslerle şehir merkezine giderek, şehir merkezinden her ilçe ve köye ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle her zaman en pratik çözümler arasında yer alan belediye otobüsleri sık sık tercih edilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Yolculuk ettiğiniz otobüs firmasından şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmeniz için ücretsiz olan servis hizmetlerinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun için firmayla iletişim geçerek, servislerin nereden kalktığını, hangi güzergaha gittiğini ve saatlerini öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Osmaniye kentinde bazı bölgelere ulaşım minibüsler yani dolmuşlarla sağlanmaktadır. Mesafeye göre göre belirlenen dolmuş ücretleri 1.5 TL ve 10 TL arasında değişmektedir ve dolmuşlar da otobüsler gibi belirli bir saate kadar servis yapmaktadır. Otogardan otobüse
binerek, şehir merkezine ulaşıp, şehir merkezinden gideceğiniz ilçe ya da köye dolmuş olup olmadığını öğrenebilirsiniz ve ulaşım sağlayabilirsiniz.

Osmaniye Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Osmaniye otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Osmaniye otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Osmaniye otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Osmaniye otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Osmaniye biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Osmaniye seferi yapan otobüs firmaları başlıca Adıyaman Anka, Adıyaman Anka Turizm, Adıyaman Gülaras, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Adiyaman Ünal, Aksu Turizm, Alanyalılar Turizm, Ali Osman Ulusoy, As Adana Seyahat, As Kahramanmaraş, Astor Seyahat, Başkent Turizm firmalarıdır.
Osmaniye Hakkında
Nüfus
563.756
Plaka
80
Telefon Kodu
328
Osmaniye Hava Durumu
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  26°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  25°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  25°C
 • açık
  Paz
  açık
  26°C
 • açık
  Pzt
  açık
  24°C
Haritada Osmaniye
Osmaniye Araç Kiralama Konumları