İzmir Samsun Otobüs Bileti

İzmir - Samsun Otobüs Seferleri

 • Yeniden As Bafra Seyahat
  İZMIR
  20:30
  SAMSUN
  11:35
  450,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  İZMIR
  13:00
  SAMSUN
  03:40
  450,00 TL
 • Kaptanoğlu Seyahat
  İZMIR
  13:30
  SAMSUN
  06:00
  500,00 TL
 • Sahil Seyahat
  İZMIR
  12:00
  SAMSUN
  02:40
  550,00 TL
 • Ali Osman Ulusoy
  İZMIR
  13:30
  SAMSUN
  04:30
  520,00 TL
 • Varan Turizm
  İZMIR
  17:00
  SAMSUN
  07:35
  520,00 TL
 • Metro Turizm
  IZMIR
  13:00
  SAMSUN
  04:00
  500,00 TL
 • Özgül Bafra Turizm
  İZMIR
  20:00
  SAMSUN
  10:36
  480,00 TL
 • Giresun Seyahat
  İZMIR
  16:00
  SAMSUN
  06:15
  500,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

İzmir - Samsun Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
As Bafra
Fındıkkale Turizm
Kanberoğlu
Lider Anatolia Turizm
Lüks Karadeniz Seyahat
Metro Turizm
Özgül Bafra
Sahil Seyahat
Ulusoy Seyahat
Yeniden As Bafra Seyahat

İzmir - Samsun Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İzmir Samsun arası genellikle 15 saat 5 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
İzmir Samsun arasında sefer yapan otobüs firmaları Ali Osman Ulusoy, As Bafra, Fındıkkale Turizm, Kanberoğlu, Lider Anatolia Turizm, Lüks Karadeniz Seyahat, Metro Turizm, Özgül Bafra, Sahil Seyahat, Ulusoy Seyahat, Yeniden As Bafra Seyahat firmalarıdır.
İzmir Samsun otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 450 TL kadardır.
En ucuz İzmir Samsun otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

İzmir Hakkında

Tarihinde birçok kayıp yaşamış olan  İzmir, bağımsızlığını kazandığından beri özgür düşünceli halkı ve Atatürkçü anlayışı ile bilinmektedir.


Yunan işgali nedeniyle birçok bölgesine zarar verilmiş olan İzmir, özellikle yaz turizmi açısından popüler olan Çeşme ilçesi ile turist çekmektedir. İzmir’in kumrusu, boyozu ve güzel kızları kadar, büyükşehir olması nedeniyle her mevsim ziyaret edilebilmesi de mümkündür. Yani İstanbul gibi, sadece kıyı turizmi için değil, tarihi dokusu için de önemli bir kenttir.

Ege bölgesinin birçok motifinin bir arada olduğu İzmir’de zeytin, üzüm, haşhaş ve incir gibi tarım ürünleri oldukça fazla yetişmektedir. İki  büyük devlet üniversitesi bulunan İzmir, eğitim nedeniyle de oldukça fazla turist çekmektedir.

Havalimanı, deniz ulaşımı ve kara ulaşımı konusunda gelişmiş bir kent olan İzmir, aynı zamanda en önemli liman şehirlerinden biridir.

Samsun Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun Samsun otogarında ulaşım imkanları oldukça fazladır. Taksi, minibüs ve otobüslerle ulaşım sağlanan otogarda, ücretsiz otobüs servisleri de tercih edilmektedir.

Şehir içi ulaşım konusunda Samkart adı verilen bir akıllı bilet sistemi ile taşımacılık sağlanır. Otobüs ve Samulaş adı verilen hafif raylı sistem araçlarında kullanılan bu kart sayesinde, her zaman ekonomik bir şekilde seyahat etmek mümkün olmaktadır.

Ankara bulvarı üzerinden ulaşılan otogara doğu yönünden gelecek olanlar ise çevre yoluyla ulaşım sağlayabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun otogarı bekleme alanlarında bulunan taksi durağından 0549 465 6167 numarasını kullanarak taksi talep edebilirsiniz.
Her zaman bulabileceğiniz taksilerle ulaşım toplu ulaşımdan daha pahalı olduğu için uzak mesafelerde pazarlık yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın içinden kalkan otobüslerle Samkartınızı kullanarak ekonomik bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
Şehir merkezi için meydan durağında ineceğiniz otobüsler, dönüş için de terminale gitmektedir ve sabah 6.15 itibariyle seferlerine başlamaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın ana giriş kapısının önündeki açık otopark ve bekleme alanında otobüs firmalarının ücretsiz servisleri vardır. Bu servislerden yararlanabiliyorsanız, ücretsiz olarak şehir merkezi ya da farklı güzergahlara ulaşabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Neredeyse her dakika bulabileceğiniz halk minibüsleri ile de şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Para geçerli olan bu minibüsler, Samsun’un tüm ilçelerine farklı güzergahlardan gitmektedir. Şehir merkezine ulaşıp şehir merkezinden Ladik ya da Ayvacık gibi bölgelere ulaşabilirsiniz.


Samray ile Ulaşım

Otobüs, servis ya da taksiyle şehir merkezine ulaşıp, Cumhuriyet meydanından Samray’a binebilirsiniz. Samkartın geçerli olduğu Samrayla Ankara yolu, Yeni Mahalle ve Üniversite güzergahına ulaşabilirsiniz.

En Popüler İzmir - Samsun Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Samsun Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  6°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  4°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  5°C
 • orta şiddetli yağmur
  Pzt
  orta şiddetli yağmur
  5°C
 • orta şiddetli yağmur
  Sal
  orta şiddetli yağmur
  2°C

Haritada Samsun

Samsun Hakkında

Nüfus
1.279.884
Plaka
55
Telefon Kodu
362