İzmir Mersin Otobüs Bileti

İzmir - Mersin Otobüs Seferleri

 • Lüks Mersin
  İZMIR
  19:00
  MERSIN (İÇEL)
  08:00
  450,00 TL
 • Köksallar Turizm
  İZMIR
  19:00
  MERSIN (İÇEL)
  07:30
  450,00 TL
 • Villa Turizm
  İZMIR
  19:00
  MERSIN (İÇEL)
  08:00
  449,00 TL
 • Isparta Petrol Turizm
  İZMIR
  17:00
  MERSIN (İÇEL)
  09:30
  405,00 TL
 • Özkaymak
  İZMIR
  09:30
  MERSIN (İÇEL)
  420,00 TL
 • Güney Akdeniz Seyahat
  İZMIR
  12:00
  MERSIN (İÇEL)
  05:00
  550,00 TL
 • Mersin Nur Turizm
  İZMIR
  19:00
  MERSIN (İÇEL)
  08:30
  500,00 TL
 • Güney Lüks Adana Seyahat
  İZMIR
  21:00
  TARSUS
  11:00
  450,00 TL
 • Mersin Seyahat
  İZMIR
  19:00
  MERSIN (İÇEL)
  07:45
  450,00 TL
 • Fındıkkale Turizm
  İZMIR
  08:00
  MERSIN
  00:29
  420,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

İzmir - Mersin Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adana Villa Turizm
As Mersin Turizm
Isparta Petrol
Köksallar Seyahat
Köksallar
Kontur Turizm
Lüks Mersin
Mersin Nur Turizm
Mersin Seyahat
Mersin Vif Turizm
Mersin Villa Turizm
Özkaymak

İzmir - Mersin Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İzmir Mersin arası genellikle 13 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
İzmir Mersin arasında sefer yapan otobüs firmaları Adana Villa Turizm, As Mersin Turizm, Isparta Petrol, Köksallar Seyahat, Köksallar, Kontur Turizm, Lüks Mersin, Mersin Nur Turizm, Mersin Seyahat, Mersin Vif Turizm, Mersin Villa Turizm, Özkaymak firmalarıdır.
İzmir Mersin otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 450 TL kadardır.
En ucuz İzmir Mersin otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

İzmir Hakkında

Tarihinde birçok kayıp yaşamış olan  İzmir, bağımsızlığını kazandığından beri özgür düşünceli halkı ve Atatürkçü anlayışı ile bilinmektedir.


Yunan işgali nedeniyle birçok bölgesine zarar verilmiş olan İzmir, özellikle yaz turizmi açısından popüler olan Çeşme ilçesi ile turist çekmektedir. İzmir’in kumrusu, boyozu ve güzel kızları kadar, büyükşehir olması nedeniyle her mevsim ziyaret edilebilmesi de mümkündür. Yani İstanbul gibi, sadece kıyı turizmi için değil, tarihi dokusu için de önemli bir kenttir.

Ege bölgesinin birçok motifinin bir arada olduğu İzmir’de zeytin, üzüm, haşhaş ve incir gibi tarım ürünleri oldukça fazla yetişmektedir. İki  büyük devlet üniversitesi bulunan İzmir, eğitim nedeniyle de oldukça fazla turist çekmektedir.

Havalimanı, deniz ulaşımı ve kara ulaşımı konusunda gelişmiş bir kent olan İzmir, aynı zamanda en önemli liman şehirlerinden biridir.

Mersin Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Mersin

Mersin limanına yakın olan ve Akdeniz merkezde yer alan MEŞTİ, her yere kolay bir şekilde ulaşımın sağlandığı bir alandır.


Birçok şehirde olduğu gibi Mersin’de de toplu taşımada pratik bir çözüm olan kent kart kullanılır. Kent kartı her yerde bulmanız mümkündür. Otogar, kent kart satış noktaları ve durak gibi alanlarda kent kart satın alınabilir ve birçok otomattan da dolum yapılabilir.

En ekonomik koşullarda seyahat etmek için toplu ulaşımı tercih edebileceğiniz gibi, otobüs firmalarının servisleri, taksiler ve dolmuşlarla da istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi (0324) 232 15 77 numaralarından çağrılabilmektedir. Akdeniz merkeze yürüyerek ya da otogar durağından taksi çağırarak gitmek istediğiniz yere taksi ile ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri oldukça ekonomiktir ve gece tarifesi yoktur. Ancak uzak bir ilçe ya da
köye gidecekseniz şoförle görüşmeniz uygun olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

101 ve 102 numaralı otobüsler her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Bu araçlarla kent kart kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otogardan da her 15 dakikada bir sefer düzenlenmektedir. En son otobüs 23:30 civarında kalkmaktadır ve kısa sürede gideceğiniz yere ulaşmanız ferah trafik sayesinde oldukça kolaydır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı firmalar Mersin ilçelerine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu nedenle seyahat ettiğiniz firmalardan servis hizmeti konusunda bilgi edinerek güzergah ve saatler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ve dolmuş hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi, otogardan çıktıktan sonra da kısa sürede bir dolmuş bulabilirsiniz. Kent kartınız yoksa dolmuşlarla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Minibüsler çeşitli güzergahlara yolcu taşıma hizmetleri vermektedir

En Popüler İzmir - Mersin Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Mersin Hava Durumu

 • kapalı
  Cum
  kapalı
  9°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  9°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  6°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  7°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  5°C

Haritada Mersin

Mersin Hakkında

Nüfus
1.745.221
Plaka
33
Telefon Kodu
324