İstanbul - İstanbul (Anadolu) Otobüs Bileti

İstanbul - İstanbul (Anadolu) Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  İSTANBUL SILIVRI
  09:30
  SAMANDIRA OTOGARI
  12:35
  100,00 TL
 • Bizim Iğdır Turizm
  ESENLER OTOGARI
  10:00
  SULTANBEYLI
  11:20
  65,00 TL
 • Metro Turizm
  İSTANBUL SILIVRI
  10:15
  SAMANDIRA OTOGARI
  13:35
  100,00 TL
 • Bizim Iğdır Turizm
  ALIBEYKÖY
  10:20
  SULTANBEYLI
  11:40
  65,00 TL
 • Kars Kalesi
  ESENLER OTOGARI
  11:00
  HAREM OTOGARI
  11:50
  350,00 TL
 • Metro Turizm
  İSTANBUL SILIVRI
  11:15
  SAMANDIRA OTOGARI
  14:40
  100,00 TL
 • Ağrı Vip Turizm
  ESENLER OTOGARI
  11:59
  SULTANBEYLI
  13:19
  50,00 TL
 • Patnos İtimat
  ESENLER OTOGARI
  12:00
  SULTANBEYLI
  13:20
  200,00 TL
 • Metro Turizm
  İSTANBUL SILIVRI
  12:15
  SAMANDIRA OTOGARI
  15:35
  100,00 TL
 • Bizim Iğdır Turizm
  ESENLER OTOGARI
  12:30
  SULTANBEYLI
  13:50
  65,00 TL
 • Ağrı Seç Turizm
  ESENLER OTOGARI
  12:30
  SULTANBEYLI
  13:50
  700,00 TL
 • Bizim Iğdır Turizm
  ALIBEYKÖY
  12:50
  SULTANBEYLI
  14:10
  65,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

İstanbul - İstanbul (Anadolu) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Aksakal Seyahat
Bafra Express Turizm
Kahramanmaraş Mehteroğlu Turizm
Kaptanoğlu Seyahat
Kars Kalesi
Lider Anadolu Seyahat
Metro Turizm
Siirt Petrol

İstanbul Hakkında

Yedi tepeli şehir olan İstanbul, muhteşem boğaz manzarasıyla Türkiye’nin en kalabalık ve en güzel şehirlerinden biridir. Avrupa ve Anadolu yakasının boğaz kenarı olan İstanbul, her mevsim yaşayan bir şehirdir.

İstanbul’un 15 milyonluk nüfusu ve birbirinden farklı dokuları bir arada taşıyan tarihi yapısı yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Her yıl milyonlarca ziyaretçisi olan ve kıyı turizmine gelen turistlerin uğramadan gitmedikleri bu kent, gece hayatı, vapurda çay ve simit keyfi, alışverişleriyle dünyanın en popüler şehirleri arasındadır.

Bir metropol olan İstanbul’da, her zaman her şeyi bulabilirsiniz ve ulaşım konusunda da birçok alternatifiniz vardır. Bu alternatiflerle şehrin yoğun trafiğinden de sıyrılma imkanınız bulunur. İstanbul’a her şehirden direkt olarak otobüsle ulaşım imkanı vardır ve iki adet otogarı bulunmaktadır.
 

Esenler (Bayrampaşa) Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Esenler merkeze yürüme mesafesinde bulunan otogardan şehir merkezine ulaşım oldukça çok yönlüdür. İstanbul Kart adı verilen kartlı geçiş sistemidir ve Metro, metrobüs, otobüs ve vapurlarda bu kartla ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul Kart adı verilen elektronik bilet sistemiyle metro, metrobüs, otobüs ve vapurları kullanabilirsiniz. İstanbul Kartınızı metro istasyonu girişinde bulunan otomatlardan temin edebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi durağından, gideceğiniz her noktayla taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yüzyıl taksi durağından taksi çağırmak için 0212 629 14 85  numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Taksi ile en yakın metrobüs durağı olan Merter'e oldukça hızlı ve ucuza ulaşabilir; buradan toplu taşıma ile yolculuğunuza devam edebilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar kalkışlı olan 83 O ile Taksim’e ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Beşiktaş, Bakırköy, Aksaray gibi noktalara da otogardan otobüs seferleri ile ulaşım mümkündür. Otobüs güzergahlarına ve saatlerine www.iett.istanbul adresinden ulaşabilirsiniz.


Metroyla Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda bulunan metroyla Aksaray durağında inip, Kabataş tramvayına binerek, füniküler sistemle Taksim’e ulaşabilirsiniz.

Esenler Otogar Metro İstasyonu, Havalimanı   Yenikapı metro hattının tam ortasında yer almaktadır. Metro ile havlimanı yönünde Merter, Bakırköy, Bahçelievler, Yenibosna, Yenikapı yönünde ise Topkapı, Fatih, Aksaray ve Yenikapı gibi merkezlere ulaşabilirsiniz.

Metro ile Şirinevler ya da Merter durağında metrobüse aktarma yaparak Beylikdüzü'nden, Anadolu Yakası'nda yer alan Söğütlüçeşme'ye kadar birçok noktaya ulaşabilirsiniz.

Topkapı ya da Aksaray duraklarından ise tramvaya geçerek Beyazıt, Eminönü ve Karaköy'den geçerek Kabataş'a ulaşabilir, buradan da kolaylıkla Taksim, Beşiktaş ve Levent gibi merkezlere geçebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Taksim, Beşiktaş, Levent, Bakırköy, Şirinevler, Avcılar, Beylikdüzü gibi merkezlere servis hizmeti bulunduğu için, ücretsiz servislerden yararlanabilirsiniz.  Seyehat edeceğiniz firmayı arayarak servisler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Harem Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçmek için metrobüs, otobüs ve deniz yoluyla seyahat edilmesi mümkündür.


Feribotla Ulaşım

Otogardan şehir merkezine en kestirme yoldan ulaşım feribotla Sirkeci’ye geçerek sağlanmaktadır. Sirkeci’de inince Kabataş tramvayına binerek, son durakta inip Taksim funiküler sistemle 1 dakikada Taksim’e varabilirsiniz.


Otobüsle Şehir Merkezine Ulaşım

Harem’den Üsküdar yönüne giden otobüslere binerek, Üsküdar’dan Taksim otobüslerine binebilirsiniz. Otobüsle Üsküdar, Kadıköy, Pendik, Kartal ve Taksim gibi ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.


Vapurla Şehir Merkezine Ulaşım

Haremden otobüs firmanızın ücretsiz servisi ile Üsküdar iskeleye giderek, Kabataş motorlarına binerek, Kabataş füniküler hattı ile Taksim’e geçebilirsiniz. Ayrıca Üsküdar iskeleden Eminönü ve Kabataş’a da deniz yoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

En Popüler İstanbul - İstanbul (Anadolu) Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları