Gümüşhane Bayburt Otobüs Bileti

Gümüşhane - Bayburt Otobüs Seferleri

 • Metro Turizm
  GUMUSHANE
  04:15
  BAYBURT
  05:15
  100,00 TL
 • Bayburt Turizm
  GÜMÜŞHANE
  11:00
  BAYBURT
  12:00
  90,00 TL
 • Öz Elazığlılar
  GÜMÜŞHANE
  12:45
  BAYBURT
  13:45
  75,00 TL
 • Özlem Van Turizm
  GÜMÜŞHANE
  21:30
  BAYBURT
  22:30
  100,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  GÜMÜŞHANE
  04:00
  BAYBURT
  05:00
  60,00 TL
 • Ali Osman Ulusoy
  GÜMÜŞHANE
  08:45
  BAYBURT
  09:45
  100,00 TL
 • Mardin Seyahat
  GÜMÜŞHANE
  12:29
  BAYBURT
  13:29
  60,00 TL
 • Özlem Cizre Nuh
  GÜMÜŞHANE
  16:15
  BAYBURT
  17:15
  75,00 TL
 • Aras Seyahat
  GÜMÜŞHANE
  23:00
  BAYBURT
  23:59
  70,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Gümüşhane - Bayburt Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
Aras Seyahat
Bayburt Turizm
Cizre Nuh İtimat
Has Bingöl
Iğdırlı Turizm
Metro Turizm
Öz Has Bingöl
Ulusoy Seyahat

Gümüşhane - Bayburt Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Gümüşhane Bayburt arası genellikle 1 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Gümüşhane Bayburt arasında sefer yapan otobüs firmaları Ali Osman Ulusoy, Aras Seyahat, Bayburt Turizm, Cizre Nuh İtimat, Has Bingöl, Iğdırlı Turizm, Metro Turizm, Öz Has Bingöl, Ulusoy Seyahat firmalarıdır.
Gümüşhane Bayburt otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 100 TL kadardır.
En ucuz Gümüşhane Bayburt otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Gümüşhane Hakkında

Karadeniz kültürünün Rum kültürü ile birleştiği Gümüşhane kentinde, Keçi Kalesi ve Torul Kalesi oldukça önemlidir. Turistik açıdan bu bölgeler ziyaret edilmektedir.

Dağ yamaçlarında kurulu bir kent olan Gümüşhane, Hagios Georgios Manastırı ile en eski çağlardan kalma eserlerden biridir ve Trabzon prensi Aleksios Komnenos tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Gümüşhane eskiden Trabzon iline bağlıydı ve daha sonra il oldu.

Bölge çok eski zamanlardan beri Rum nüfusun yoğun olduğu bölgeler arasındaydı ve mübadele zamanında bölgedeki Rumlar gönderilerek bölgeye Türkler yerleştirildi.

Yolları kötü olan Gümüşhane’de turistlerin en büyük sıkıntısı budur ve zorlu bir seyahate neden olduğundan çok fazla eleştirilir. Karaca mağarasının dünyanın en eski mağarası olduğu söylenmektedir ve 137 milyon yıl önce ilk insanların bu bölgede yer aldığı bilinir.

Çok sayıda sit alanı bulunan Gümüşhane’de birçok farklı gezi alanı bulunmakla birlikte, görsel olarak gezilebilecek olan yerler oldukça zor bir şekilde ulaşılmaktadır.

Bayburt Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bayburt Otogar şehir merkezinin Zahit Mahallesine bağlı bulunmaktadır. Şehir içi ulaşım taksi, dolmuş ve otobüslerle yapılmaktadır.

Kültür turlarının duraklarından olan Bayburt, ekonomik bir kenttir ve bu da ulaşım sorununuzun maddi olarak sorun çıkarmayacağı anlamına gelmektedir. Paris belediyesinin kardeş belediyesi olan Bayburt hediye edilecek olan 69 belediye otobüsü çoğu yerde alay konusu haline gelse de, Bayburt’un nezih nüfusuna yeterli olan otobüsleri ve minibüsleri ile iyi bir ulaşım ağına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Taksi, dolmuş ya da minibüslerle ulaşım sağlanabilen bölgede, servisler hizmet vermemektedir. Çünkü otogar şehir merkezinde yer almaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile gideceğiniz yere ulaşmak için otogar taksi durağından yararlanabilirsiniz. 0458 211 25 07 numarasından ulaşabileceğiniz duraktan taksi çağırıp ilçelere ve köylere konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi ücretleri açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle belirlenmektedir ve taksimetreli ya da taksimetre kapalı olarak pazarlıklı şekilde seyahat edilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Öğrencilerin ve çalışanlar tarafından en çok tercih edilen ulaşım şekli olan otobüsler, her 15 dakikada bir kalkmaktadır.

Sabahın erken saatlerinde başlayan otobüs seferleri, akşam 22:00’den sonra durdur ve ertesi sabaha kadar hizmet vermez. Otobüslerle her yere gitmek mümkündür. Özellikle resmi kurumlara ulaşım için otobüsler tercih edilir.

Otobüslerde henüz akıllı kart sistemi yoktur ve biletler ve para karşılığında seyahat edilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmanızın servisi ilçelere hizmet veriyorsa, ücretsiz servis imkanından yararlanabilirsiniz. Ancak genelde servis hizmeti verilmemektedir.


Minibüslerle Ulaşım

Mahalle ve köylere ulaşım için tercih edilen minibüsler her yerde bulabileceğiniz pratik toplu taşıma araçları arasında yer almaktadır.

Minibüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz güzergahlara her 15 dakikada bir ulaşım aracı bulabilirsiniz ve çift yönlü olarak minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüslerde öğrenci ve tam olmak üzere iki farklı tarife uygulanır ve gidilecek olan merkeze göre fiyatta değişiklik söz konusu olur.

En Popüler Gümüşhane - Bayburt Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bayburt Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  -12°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  -18°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  -19°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  -19°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  -20°C

Haritada Bayburt

Bayburt Hakkında

Nüfus
78.550
Plaka
69
Telefon Kodu
458