Edirne Otobüs Bileti

Edirne Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Çanakkale Truva
Çanakkale Truva Turizm
Ece Turizm
Has Turizm A.Ş.
Has Turizm Ltd.
Isparta Petrol
İstanbul Seyahat
Metro Turizm
Nilüfer Turizm
Ulusoy Seyahat

Edirne Hakkında

Edirne

Yunanistan ve Bulgaristan ile komşu olan Edirne, Osmanlı devletinden kalan tarihi eserleri ile ünlü olan bir kenttir. Mimar Sinan’ın meşhur “ustalık eserim” dediği Selimiye camii bu kentin içinde yer almaktadır.

Türk-Yunan sınırını çizen Meriç nehri, önemli bir bölgedir. 14. asırdan beri düzenlenen yağlı pehlivan güreşleri oldukça popüler bir kültür ögesidir. Edirne Osmanlı döneminden kalan birçok esere sahip olmasıyla birlikte, tava ciğeriyle de oldukça ünlüdür. Trakya kültürünün izlerini taşıyan bölgede, Yunanistan ve Bulgaristan ülkelerinde yaşayan Türk nüfus çoğunluktadır.

Edirne, Osmanlı devletine de başkentlik yapmış olan bir kenttir ve bu kentte yaşayan insanlar, Trak soyundan gelen bir azınlık ve mübadele ile gelen Türk nüfustur.

Edirne Otogar Hakkında

1997 yılında yapılan Edirne otogarında yoğun bir şekilde İstanbul seferleri yapılmaktadır. Günde 150’den fazla sefer yapılan otogarda, öğrenci trafiğin oldukça işlek olmasına neden olmuştur.

Otogarda birkaç restoran ve kafe vardır ve mescit, tuvalet, telefoncu, büfe ve hediyelik eşya dükkanı gibi birçok alışveriş imkanı da bulunmaktadır. Otogarda geniş bir otobüs park alanı vardır ve şehir içi ulaşım araçları için de ayrı bir alan vardır.

Yerel ve ulusal otobüs firmalarının bulunduğu Edirne otogarında her zaman İstanbul’a en ucuz otobüs bileti bulmak mümkündür. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Ulusoy,
 • Metro,
 • Has Turizm,
 • Truva,
 • Ece Turizm,
 • Volkan Turizm,
 • Derya Turizm.
Yunanistan ve Bulgaristan’a da sefer düzenleyen otobüs firmalarının bulunduğu Edirne otogarı, her zaman işlek olan otogarlar arasındadır.

Edirne Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Edirne otogarında yer alan otobüs ve minibüslerle şehir merkezi ve diğer ilçelere ulaşmak mümkündür. En uygun otobüs bileti için yerel otobüs firmaları tercih edilebilir.

İstanbul’a 2 saat mesafede olan Edirne, açık trafiği ile her yere kolay ulaşım sağlanabilecek olan bir kenttir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi fiyatlarının biraz yüksek olduğu Edirne’de 0284 226 04 06 numaralarından iletişime geçerek, taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Edirne Kent Kart uygulamasına geçtiği için otobüslerde kent kart geçerlidir. Kent kart sayesinde  ekonomik bir şekilde şehir içi ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Otogardan her ilçeye otobüs bulunabilmektedir. Özellikle gündüz saatlerinde her yarım saatte bir otobüs bulmak mümkündür.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının bazılarının merkeze ve üniversite tarafına ücretsiz servis seferleri yapılmaktadır. Ulusal firmalarının servisleri için biletinizi göstererek ücretsiz ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

En Popüler Edirne Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Edirne Hava Durumu

 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  17°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  17°C
 • açık
  Per
  açık
  17°C

Haritada Edirne

Edirne Hakkında

Nüfus
402.537
Plaka
22
Telefon Kodu
284