Kırklareli Edirne Otobüs Bileti

Kırklareli - Edirne Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Kırklareli - Edirne Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ece Turizm

Kırklareli - Edirne Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kırklareli Edirne arasında sefer yapan otobüs firmaları Ece Turizm firmalarıdır.
En ucuz Kırklareli Edirne otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Kırklareli Hakkında

Bulgaristan sınırımızı çizen Kırklareli, tarihi birikimler bakımından oldukça zengin illerimiz arasındadır. Kırklareli’nin Kuzey Doğu bölgesinde dağlık alanlar, Güney Batısında ise platolar vardır.

Tarım ve hayvancılık, balıkçılıkla geçinen bu kentte, ekime elverişli arazilerde ayçiçeği yetiştiriciliği, şeker pancarı üretimi ve şeker fabrikaları bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk şeker fabrikası burada kurulmuş olan Alpullu fabrikasıdır.

Tarih sahnesinde çok kereler Bulgarlar tarafından yağmalanan Kırklareli, 40 kilise anlamına gelen Saranta Ekklesiai olarak adlandırılmıştır. Edirne vilayetine bağlı olan Kırkkilise sancağının merkezi de burasıdır.

Vize Roma Tiyatrosu, Osmanlı dönemi eserleri, Tümülüsler, höylükler ve dolmenlerle Kırklareli arkeoloji ve sanat tarihinin en önemli açık hava müzelerinden biridir. Bulgaristan, Rusya ve Türkiye sınırlarına girip ayrılmış olan bu kent, Kurtuluş Savaşı sonrası yine Türkiye sınırlarına dahil edilmiştir.

Kentte Bulgaristan, Yunanistan ve Boşnak göçmenleri yaşamaktadır ve göçler nedeniyle nüfusu 100 bini bile bulamamaktadır. Ekonomik en ucuz otobüs bileti kampanyaları ile günübirlik dahi gezilebilecek bir merkezdir. 

En Popüler Kırklareli - Edirne Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Edirne Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  4°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  8°C
 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  5°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  7°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  1°C

Haritada Edirne

Edirne Hakkında

Nüfus
402.537
Plaka
22
Telefon Kodu
284