Diyarbakır Rize Otobüs Bileti

Diyarbakır - Rize Otobüs Seferleri

 • Cesur Bingöl Seyahat
  DIYARBAKIR
  19:30
  RIZE
  08:30
  500,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  DIYARBAKIR
  10:00
  RIZE
  06:45
  750,00 TL
 • Özlem Cizre Nuh
  DIYARBAKIR
  20:00
  RIZE
  09:10
  480,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Diyarbakır - Rize Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Has Bingöl
Öz Diyarbakır
Özlem Cizre Nuh
Star Diyarbakır

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, mezopotamyanın beşiğinde, en önemli yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmış bir merkezdir. Özellikle tarihi Sur ilçesinin kalıntıları oldukça önemlidir.

Diyarbakır kalesi, UNESCO tarafından kültür mirası seçildi ve bölgenin turistik açıdan daha cazip görünmesini sağladı. Diyarbakır kentinin her bir adımında bulunan tarihi kalıntılar ve değerler turistik açıdan çekici olan bu kentin biraz daha tanınmasını sağlasa da, bölgedeki terör olayları nedeniyle birçok sorunun da yaşanmasına neden olmuştur.

Diyarbakır kentinde ağır yiyecekler yöresel mutfağın vazgeçilmezidir. Birçok farklı kültürün etkisinde olan Diyarbakır, farklı kültürlerin harmanlanmasından kaynaklanan mutfakların birleşmesinden dolayı karmaşık bir yemek kültürüne sahiptir

Rize Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Rize Özellikle bahar ve yaz aylarında çok hareketlenen Rize otogarı, şehrin merkezinde Reşadiye mevkiindedir. Otogarda çevre ilçe ve illere sefer yapan irili ufaklı birçok küçük yazıhane de bulunur. 

Birçok ilde olduğu gibi Rize otogarının şehir dışına ve daha modern bir şekilde inşa edileceği ve bunun projesinin hazırlandığı bilinmektedir. Yetkililerin kifayetsiz kaldığını ima ettikleri otogar şimdiki hali ile bir şehrin ihtiyacına cevap verecek yetersizliktedir. Daha doğrusu gelen giden yolcu için her türlü olanağa sahiptir.

Şehir içi ulaşımda dolmuşlar çok sık tercih edilmektedir. En uygun otobüs bileti bulunduğunda, özellikle Trabzon yönünden çok fazla yolcu gelmektedir.
                                                                                            

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın hemen yanı başında bulunan terminal taksi durağı,  (464) 223 33  92 no’lu telefonu ile hizmetinizde aynı zaman da dilek ve şikayetleriniz için emrinizdedir.
 

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin içinde bulunan otogardan şehrin hemen her yerine belediye otobüsü ve dolmuş ulaşımı vardır. Belediye otobüsleri sabah 7 ve akşam 22 saatlerine kadar çalışmaktadır.

 
Dolmuşla Şehir Merkezine Ulaşım

Rize’de mahalle ve köy ulaşımında sık sık dolmuşlar kullanılır. dolmuşlar sayesinde kısa sürede ulaşım yapabileceğiniz gibi, otogarın önünden geçen dolmuşlara da binebilirsiniz.

En Popüler Diyarbakır - Rize Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Diyarbakır - Rize Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Diyarbakır Rize arası genellikle 13 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Diyarbakır Rize arasında sefer yapan otobüs firmaları Has Bingöl, Öz Diyarbakır, Özlem Cizre Nuh, Star Diyarbakır firmalarıdır.
Diyarbakır Rize otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 500 TL kadardır.
En ucuz Diyarbakır Rize otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Rize Hava Durumu

 • kar yağışlı
  Per
  kar yağışlı
  -7°C
 • hafif kar yağışlı
  Cum
  hafif kar yağışlı
  -9°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -9°C
 • açık
  Paz
  açık
  -7°C
 • hafif kar yağışlı
  Pzt
  hafif kar yağışlı
  1°C

Haritada Rize

Rize Hakkında

Nüfus
328.979
Plaka
53
Telefon Kodu
464