Diyarbakır - Kırşehir Otobüs Bileti

Diyarbakır - Kırşehir Otobüs Seferleri

 • Star Diyarbakır
  DIYARBAKIR
  13:30
  KIRŞEHIR
  00:20
  110 TL
 • Star Diyarbakır
  DIYARBAKIR
  14:30
  KIRŞEHIR
  01:20
  110 TL
 • Öz Diyarbakır
  DIYARBAKIR
  15:00
  KIRŞEHIR
  02:50
  100 TL
 • Star Diyarbakır
  DIYARBAKIR
  18:29
  KIRŞEHIR
  05:19
  110 TL
 • Siirt Petrol
  DIYARBAKIR
  18:30
  KIRŞEHIR
  05:20
  100 TL
 • Öz Diyarbakır
  DIYARBAKIR
  18:30
  KIRŞEHIR
  05:20
  100 TL

Diyarbakır - Kırşehir Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Can Diyarbakır Turizm
Has Diyarbakır
Özlem Batman Turizm
Metro Turizm
Özlem Diyarbakır
Öz Diyarbakır
Siirt Petrol
Star Diyarbakır

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, mezopotamyanın beşiğinde, en önemli yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmış bir merkezdir. Özellikle tarihi Sur ilçesinin kalıntıları oldukça önemlidir.

Diyarbakır kalesi, UNESCO tarafından kültür mirası seçildi ve bölgenin turistik açıdan daha cazip görünmesini sağladı. Diyarbakır kentinin her bir adımında bulunan tarihi kalıntılar ve değerler turistik açıdan çekici olan bu kentin biraz daha tanınmasını sağlasa da, bölgedeki terör olayları nedeniyle birçok sorunun da yaşanmasına neden olmuştur.

Diyarbakır kentinde ağır yiyecekler yöresel mutfağın vazgeçilmezidir. Birçok farklı kültürün etkisinde olan Diyarbakır, farklı kültürlerin harmanlanmasından kaynaklanan mutfakların birleşmesinden dolayı karmaşık bir yemek kültürüne sahiptir

Kırşehir Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Kırşehir Otobüsünüzden indiğinizde otogarın önünde özel alanlarında bekleyen taksileri ve minibüsleri görürüsünüz. Şehir içi ulaşım oldukça kolay ve pratiktir.

Her bütçeye en uygun ulaşım şekillerini bulabileceğiniz ve kısa sürede gitmek istediğiniz ilçeye ya da şehir merkezine ulaşabileceğiniz 24 Aralık Caddesi üzerinde bulunan otogar, Kılıçözü Sanayi Sitesine yakındır.

Otogardan ulaşım için taksi, servis ve belediyenin toplu taşıma hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüsten indiğinizde hemen göreceğiniz otogar taksileri ile konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezin yakın olduğu için taksi ücreti de çok fazla olmayacaktır ve 10 – 15 TL gibi fiyatlarla kısa sürede şehir merkezine ulaşma imkanına kavuşacaksınız. Taksi ile diğer ilçelere gitmek için fiyat konusunda bilgi almanız sürprizlerle karşılaşmamak açısından iyi olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Kırşehir kentinde sanayi yönüne giden otobüslere binerek otogar durağında inebilirsiniz. Ayrıca karşı yönden yine şehir merkezine ulaşıp gitmek istediğiniz yöne giden minibüs ve otobüslerle aktarma yapabilirsiniz.

Otobüs sayısı az olan Kırşehir belediyesi, bu sayıyı arttırmak için çalışmalarına devam etmektedir. Otobüslerde bilet ve para geçerlidir. Otobüs saatleri ve güzergahları şehir merkezindeki hareket amirliğinden öğrenilebilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Ulusal ve bazı yerel otobüs firmaları, şehir merkezinden otogara, otogardan da şehir merkezine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu hizmetler için otobüs firmanızın yazıhanesinden bilgi alabilir ve servis güzergahlarıyla saatlerini öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Sabah 06:30’dan akşam 22:00’ye kadar minibüslerle şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Sanayi minibüsleri, otogarın önünden geçmektedir ve otogarda inip, karşı güzergahta şehir merkezi ya da sanayi yönüne devam edebilirsiniz.

En Popüler Diyarbakır - Kırşehir Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Kırşehir Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  0°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  2°C
 • açık
  Sal
  açık
  0°C
 • açık
  Çar
  açık
  1°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  2°C

Haritada Kırşehir

Kırşehir Hakkında

Nüfus
0
Plaka
40
Telefon Kodu
386