Bitlis Osmaniye Otobüs Bileti

Bitlis - Osmaniye Otobüs Seferleri

 • Yeşil Muş Ovası
  BITLIS
  15:15
  OSMANIYE
  03:00
  500,00 TL
 • Ercis Sema
  BITLIS
  17:45
  OSMANIYE
  04:15
  400,00 TL
 • Star Diyarbakır
  BITLIS
  16:45
  OSMANIYE
  03:15
  390,00 TL
 • Best Van Turizm
  BITLIS
  11:30
  OSMANIYE
  22:30
  450,00 TL
 • Has Diyarbakır Seyahat
  BITLIS
  13:15
  OSMANIYE
  01:00
  330,00 TL
 • Öz Diyarbakır
  BITLIS
  14:30
  OSMANIYE
  400,00 TL
 • Özlem Van Turizm
  BITLIS
  19:45
  OSMANIYE
  07:02
  350,00 TL
 • Vangölü Turizm
  BITLIS
  11:15
  OSMANIYE
  20:45
  450,00 TL
 • Yeni Diyarbakır Seyahat
  BITLIS
  13:00
  OSMANIYE
  23:30
  380,00 TL
 • Metro Turizm
  BITLIS
  13:30
  OSMANIYE
  01:29
  350,00 TL
 • Yeni Erciş İtimat Seyahat
  BITLIS
  19:20
  OSMANIYE
  05:00
  380,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Osmaniye Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van
Best Van Turizm
Ercis Sema
Has Diyarbakır Seyahat
Metro Turizm
Özel Diyarbakır
Star Batman
Star Diyarbakır
Vangölü Turizm
Vanyolu Seyahat

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

Osmaniye Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye

En uygun otobüs bileti alıp Osmaniye iline ulaşan kişiler, merkeze nasıl ulaşabilecekleri konusunda birçok alternatife sahiptir.

Şehir dışında yer alan otogar, otobüs, minibüs, servis ve taksilerle ulaşılabilir bir konumdadır. Otogara ulaşım için otobüs geliş gidiş saatleri esas alındığı için 24 saat ulaşım hizmeti verildiğini söyleyemeyiz. Bu nedenle yakın yerlere daha kolay bir şekilde ulaşımın sağlanması mümkün olmaktadır.

Uzak köylere şehir merkezine giderek aktarmalı olarak farklı ulaşım alternatifleri tercih edilebilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye otogarında bir taksi durağı olmadığı için, merkezden otogar taksi olarak hizmet veren taksi durağı (0328) 814 42 16 numarasından aranarak taksi talep edilebilir. Uzak mesafelerde taksi ücretleri fazla olacağından, şoförle görüşebilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Para ve biletin geçeri olduğu belediye otobüsleri en ekonomik ulaşım araçları arasındadır. Sabah 6 ve akşam 23 sularına kadar ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri, her 20 dakikada bir otogara karşılıklı seferler düzenlemektedir.

Otobüslerle şehir merkezine giderek, şehir merkezinden her ilçe ve köye ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu nedenle her zaman en pratik çözümler arasında yer alan belediye otobüsleri sık sık tercih edilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Yolculuk ettiğiniz otobüs firmasından şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmeniz için ücretsiz olan servis hizmetlerinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun için firmayla iletişim geçerek, servislerin nereden kalktığını, hangi güzergaha gittiğini ve saatlerini öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Osmaniye kentinde bazı bölgelere ulaşım minibüsler yani dolmuşlarla sağlanmaktadır. Mesafeye göre göre belirlenen dolmuş ücretleri 1.5 TL ve 10 TL arasında değişmektedir ve dolmuşlar da otobüsler gibi belirli bir saate kadar servis yapmaktadır. Otogardan otobüse
binerek, şehir merkezine ulaşıp, şehir merkezinden gideceğiniz ilçe ya da köye dolmuş olup olmadığını öğrenebilirsiniz ve ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Popüler Bitlis - Osmaniye Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Osmaniye Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Osmaniye arası genellikle 11 saat 45 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Bitlis Osmaniye arasında sefer yapan otobüs firmaları Best Van, Best Van Turizm, Ercis Sema, Has Diyarbakır Seyahat, Metro Turizm, Özel Diyarbakır, Star Batman, Star Diyarbakır, Vangölü Turizm, Vanyolu Seyahat firmalarıdır.
Bitlis Osmaniye otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 500 TL kadardır.
En ucuz Bitlis Osmaniye otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Osmaniye Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  13°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  6°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  4°C
 • açık
  Cmt
  açık
  5°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  11°C

Haritada Osmaniye

Osmaniye Hakkında

Nüfus
512.873
Plaka
80
Telefon Kodu
328