Bitlis Malatya Otobüs Bileti

Bitlis - Malatya Otobüs Seferleri

 • Van Kalesi Turizm
  TATVAN
  11:30
  MALATYA
  19:25
  400,00 TL
 • Vangölü Turizm
  TATVAN
  09:30
  MALATYA
  16:30
  400,00 TL
 • Yeşil Muş Ovası
  TATVAN
  13:00
  MALATYA
  20:30
  350,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  TATVAN
  16:00
  MALATYA
  23:59
  400,00 TL
 • Özlem Van Turizm
  TATVAN
  13:00
  MALATYA
  21:00
  400,00 TL
 • Ercis Sema
  BITLIS
  13:00
  MALATYA
  20:00
  300,00 TL
 • Best Van Turizm
  TATVAN
  12:00
  MALATYA
  20:00
  400,00 TL
 • Bitlis Taç Turizm
  BITLIS
  12:45
  MALATYA
  19:15
  350,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Malatya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van
Best Van Turizm
Ercis Sema
Metro Turizm
Öz Erciş Seyahat
Tokat Yıldızı
Vangölü Turizm
Vanyolu Seyahat

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

Malatya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya Malatya otogarından şehir merkezine ulaşım için otobüs, minibüs, taksi ve servisler kullanılmaktadır.

Araçla seyahat edecekler için Ankara Caddesi üzerinden otogara ulaşım mümkün olmaktadır. Maşti yerel ve kentsel otobüs seferleri ile hizmet veren ulusal bir otogar olduğu için, her zaman farklı güzergahlara en uygun otobüs bileti bulunur.

Yerel otobüslerin bazılarının ilçelerden otogara servisleri vardır ve toplu taşıma araçları da otogar seferleri düzenlemektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın çıkışında taksi bekleme alanlarında bulunan taksilerle şehir merkezine ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca MAŞTİ taksi durağına da (0422) 238 47 30 numarasından ulaşarak taksi talep edebilirsiniz.

24 saat kesintisiz olarak taksi ile Malatya’nın her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz ve şehir merkezinden de taksi kiralayarak otogara ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

MalatyaKART kullanarak otobüsle seyahat edebilirsiniz. Belediye otobüsleri 2A, 2C, 2D Maşti ve 152 numaralı otobüslerle şehir merkezine hareket edebilirsiniz.
Otogardan Malatya kent kartınızı kullanarak trambüslere binebilir ve İnönü Üniversitesine gidebilirsiniz. Trambüs seferleri gece en son 23:45’e kadar yapılmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı ilçelerde otobüs firmalarının servisleri yolcularını ücretsiz olarak otogara ulaştırmaktadır. Bunun için biletinizi alırken firmadan servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ile toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Minibüsler Akçadağ, Darende, Arapgir, Battalgazi, Arguvan, Kale, Hekimhan, Doğanyol, Doğanşehir, Yazıhan, Yeşilyurt, Pütürge bölgelerine ve mahallerine ulaşım sağlamaktadır.

MAŞTİ arkasındaki belediyeden minibüsler her 15 dakikada bir kalkış yapmaktadır. Dilerseniz minibüsle merkeze giderek, oradan farklı ilçelere düzenlenen otobüs seferlerine binebilirsiniz.  Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlayarak güzergah uzadıkça yükselmektedir.

En Popüler Bitlis - Malatya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Malatya Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Malatya arası genellikle 7 saat 55 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Bitlis Malatya arasında sefer yapan otobüs firmaları Best Van, Best Van Turizm, Ercis Sema, Metro Turizm, Öz Erciş Seyahat, Tokat Yıldızı, Vangölü Turizm, Vanyolu Seyahat firmalarıdır.
Bitlis Malatya otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 400 TL kadardır.
En ucuz Bitlis Malatya otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Malatya Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  1°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  0°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -1°C
 • açık
  Paz
  açık
  4°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  8°C

Haritada Malatya

Malatya Hakkında

Nüfus
772.904
Plaka
44
Telefon Kodu
422