Bitlis - Malatya Otobüs Bileti

Bitlis - Malatya Otobüs Seferleri

 • Vangölü Turizm
  BITLIS
  00:30
  MALATYA
  100 TL
 • Vangölü Turizm
  BITLIS
  09:30
  MALATYA
  100 TL
 • Metro Turizm
  BITLIS
  11:00
  MALATYA
  19:50
  100 TL
 • Vangölü Turizm
  BITLIS
  12:14
  MALATYA
  100 TL
 • Vangölü Turizm
  BITLIS
  13:10
  MALATYA
  100 TL
 • Bitlis Taç Turizm
  BITLIS
  13:30
  MALATYA
  19:50
  100 TL
 • Vangölü Turizm
  BITLIS
  14:00
  MALATYA
  100 TL
 • Vangölü Turizm
  BITLIS
  14:30
  MALATYA
  100 TL
 • Metro Turizm
  BITLIS
  14:45
  MALATYA
  21:50
  100 TL
 • Vanyolu Seyahat
  BITLIS
  15:00
  MALATYA
  21:20
  100 TL
 • Vangölü Turizm
  BITLIS
  15:30
  MALATYA
  100 TL
 • Metro Turizm
  BITLIS
  18:30
  MALATYA
  01:20
  100 TL
Tümünü Göster

Bitlis - Malatya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van
Best Van Turizm
Ercis Sema
Metro Turizm
Öz Erciş Seyahat
Tokat Yıldızı
Vangölü Turizm
Vanyolu Seyahat

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

Malatya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya Malatya otogarından şehir merkezine ulaşım için otobüs, minibüs, taksi ve servisler kullanılmaktadır.

Araçla seyahat edecekler için Ankara Caddesi üzerinden otogara ulaşım mümkün olmaktadır. Maşti yerel ve kentsel otobüs seferleri ile hizmet veren ulusal bir otogar olduğu için, her zaman farklı güzergahlara en uygun otobüs bileti bulunur.

Yerel otobüslerin bazılarının ilçelerden otogara servisleri vardır ve toplu taşıma araçları da otogar seferleri düzenlemektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın çıkışında taksi bekleme alanlarında bulunan taksilerle şehir merkezine ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca MAŞTİ taksi durağına da (0422) 238 47 30 numarasından ulaşarak taksi talep edebilirsiniz.

24 saat kesintisiz olarak taksi ile Malatya’nın her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz ve şehir merkezinden de taksi kiralayarak otogara ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

MalatyaKART kullanarak otobüsle seyahat edebilirsiniz. Belediye otobüsleri 2A, 2C, 2D Maşti ve 152 numaralı otobüslerle şehir merkezine hareket edebilirsiniz.
Otogardan Malatya kent kartınızı kullanarak trambüslere binebilir ve İnönü Üniversitesine gidebilirsiniz. Trambüs seferleri gece en son 23:45’e kadar yapılmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı ilçelerde otobüs firmalarının servisleri yolcularını ücretsiz olarak otogara ulaştırmaktadır. Bunun için biletinizi alırken firmadan servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ile toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Minibüsler Akçadağ, Darende, Arapgir, Battalgazi, Arguvan, Kale, Hekimhan, Doğanyol, Doğanşehir, Yazıhan, Yeşilyurt, Pütürge bölgelerine ve mahallerine ulaşım sağlamaktadır.

MAŞTİ arkasındaki belediyeden minibüsler her 15 dakikada bir kalkış yapmaktadır. Dilerseniz minibüsle merkeze giderek, oradan farklı ilçelere düzenlenen otobüs seferlerine binebilirsiniz.  Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlayarak güzergah uzadıkça yükselmektedir.

En Popüler Bitlis - Malatya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Malatya Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  5°C
 • açık
  Sal
  açık
  -1°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  1°C
 • açık
  Per
  açık
  0°C
 • açık
  Cum
  açık
  -1°C

Haritada Malatya

Malatya Hakkında

Nüfus
772.904
Plaka
44
Telefon Kodu
422