Adıyaman Iğdır Otobüs Bileti

Adıyaman - Iğdır Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Adıyaman - Iğdır Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Hakkında

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman, M.Ö. 40 bin yılından kalan Palanlı Mağarasındaki kalıntılarıyla oldukça önemli bir merkezdir.

Kültürel açıdan birçok tarihi kalıntısı olan ve Gölbaşı, Yüzen Adalar, Nemrut, St Pavlus ve St Petrus kiliseleri, Cendere köprüsü gibi birçok tarihi alan yerli ve yabancı turistler tarafından çok sık ziyaret edilmektedir. İnanç ve sağlık turizmi açısından önemli bir değeri olan Adıyaman, ülkemizin şark turunun ilk uğrak noktalarından biridir.

Nemrut dağı, Yeni Kale, meşhur çiğ köfte turistlerin ilk durakları arasında yer almaktadır. Menzil de önemli kültür duraklarından biridir ve şehirde yaşayan bir tarihi hissedebilmeniz mümkün olmaktadır. Fırat nehri bölgenin en önemli nehirleri arasındadır ve birçok ören yeri bulunmaktadır.

Adıyaman turistik açıdan gezilebilecek ve değişik kültürlere ev sahipliği yapmış bir kent olarak birkaç gün gezilebilecek olan bir kenttir. Havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. 

En Popüler Adıyaman - Iğdır Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Adıyaman - Iğdır Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Adıyaman Iğdır arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Adıyaman Iğdır otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Iğdır Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  6°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  4°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  3°C
 • açık
  Pzt
  açık
  6°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  10°C

Haritada Iğdır

Iğdır Hakkında

Nüfus
192.435
Plaka
76
Telefon Kodu
476