Popüler BUDO Limanları

Popüler Limanlar

BUDO Bileti Kampanyaları

En Uygun Feribot Biletleri

Yüzlerce feribot firması ile tüm feribot seferleri, saatleri ve fiyatlarını karşılaştırarak en ucuz feribot biletlerini bul.

Tüm Feribot Seferleri

Feribot firmalarına ait tüm sefer saatleri ve fiyatları Bilet.com'da. Güvenle feribot bileti al, denizin keyfini çıkar.

İptal/İade ve Değişim

Yanlış almış olduğunuz Kıbrıs ve İdo biletleri için online işlemler yapabilir, Yunan Adaları için Çağrı Merkezi ile görüşebilirsiniz.

%100 Güvenli Alışveriş

Feribot bileti satın alırken kullandığınız ödeme bilgileri 3D güvenlik ve 256 bit SSL sertifikası ile koruma altında.

Budo İle İlgili Blog Yazıları

BUDO - Bursa Deniz Otobüsleri - Burulaş Hakkında

Bir yarımada olan ülkemizde, deniz ulaşımının yeterince önem kazanmadığını görmek üzücüdür. Ancak son yıllarda çok sık bir yolcu trafiği olan İstanbul ve Bursa arasında BUDO Burulaş sayesinde deniz ulaşımı sağlanmaktadır.

İstanbul’un birçok merkez durağından Mudanya’ya ulaşmanın mümkün olduğu deniz taşımacılığında kaliteli bir yolculuk hizmeti de göz önünde bulundurulmuştur. Yolcuların ikramlardan ve hizmetten çok memnun kaldığı BUDO, ulaşım konusunda İstanbul ile yarışan Bursa’nın başarılı bir atılımı olmuştur.

Sitemizden BUDO bileti almak isterseniz, kredi kartınızla ödeyebilirsiniz ve rezervasyon kodunuzla, iskeledeki otomatlardan biletinizi alabilirsiniz. Sefer saatlerini ve diğer merak ettiklerinizi 444 99 16 numarasını kullanarak BUDO çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Her gün düzenli olarak karşılıklı seferler yapılan İstanbul ve Bursa arası mesafeyi, İstanbul’dan kaçıp Bursa da bir nefes almak isteyenler ya da iş nedeniyle sürekli iki şehir arasında gidip gelenler çok sık tercih etmektedir. 

BUDO Seferleri ve Saatleri

 • İstanbul (Eminönü) - Bursa (Mudanya)
 • Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü)
 • İstanbul (Büyükçekmece) - Bursa (Mudanya)
 • Bursa (Mudanya) - İstanbul (Büyükçekmece)
 • Armutlu İhlas - Bursa (Mudanya)
 • Bursa (Mudanya) - Armutu İhlas
 • Armutlu İhlas - İstanbul (Eminönü)
 • İstanbul (Eminönü) - Armutlu İhlas
 • İstanbul (Büyükçekmee) - Avşa Adası
 • İstanbul (Büyükçekmece) - Marmara Adası
 • İstanbul (Büyükçekmece) - Erdek
Mudanya kalkışlı olan BUDO Burulaş seferleri, Büyükçekmece, Eminönü, Armutlu, Armutlu Tatil Köyü durakları için her gün sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez karşılıklı olarak düzenleniyor.

Eğer herhangi bir hava muhalefeti olmazsa, seferlerin iptal edilmesi söz konusu olmuyor. Ancak yapılan resmi açıklama ile kar yağışı ya da sis nedeniyle seferlerin iptal edilmesi söz konusu olabilir.

Hizmete girdiği zamandan beri ikramları ve hizmetiyle iyi bir izlenim yaratan BUDO, bilet alırken ve binerken aynı koltuğun denk gelmemesi nedeniyle yaşanan sıkıntı dışında herhangi bir olumsuz duruma neden olmuyor.

Her geçen gün daha fazla yolcu taşıma kapasitesine sahip olan BUDO İstanbul ve Yalova duraklarıyla 3 şehir arasındaki deniz ulaşımını daha kolay ve ulaşılabilir bir hale getiriyor.


BUDO Ne Zaman Kuruldu?

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında hizmete açılan BUDO İDO dışında bir seçenek daha sunmak için kurulmuştur. Bursa’nın ulaşım merkezi olan BURULAŞ bünyesinde kurulan bu deniz otobüsleri ağı, ilk olarak Kabataş seferleriyle ortaya çıkmıştır.

Ancak Kabataş inşaat çalışmaları nedeniyle kapatıldığı için, durakları değişmiş ve yaz aylarında İstanbul(Kabataş)-Erdek, İstanbul(Kabataş)-Marmara Adası ve İstanbul(Kabataş)-Avşa, İstanbul (Büyükada)-Bursa( Mudanya) seferleri yapılmaktadır.

Yıl boyunca Armutlu Tatil köyü ve Eminönü, Büyükçekmece seferleri yapılmaktadır. Bazen yaz aylarında çok fazla yoğunluk olduğu için, ek seferler de eklenmektedir.
 

Deniz Otobüsleri

BUDO bünyesinde şu an için 6 tane deniz otobüs bulunmaktadır. Bunlar:
 • Nilüfer Hatun,
 • Hüdavendigar,
 • Yıldırım Beyazıt,
 • Uludağ,
 • Emir Sultan,
 • Akşemsettin gemileridir.
Conkbayırı isimli gemi de, kiralanmıştır. Durak sayıları arttıkça, gemilerin de artacağı BUDO seferleri için Marmara Denizi dışında farklı bir güzergah kullanılmamaktadır.

Vatandaşların yoğun talepleri nedeniyle ortaya çıkan bu şehirlerarası deniz taşımacılığı hizmeti ile Bursa ve İstanbul şehirleri arasında sık sık gidip gelmelerden oluşan bir yolcu trafiği gözlenmiştir.

BURULAŞ Hakkında

1998 tarihinde kurulan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklığında kurulan Bursa Ulaşım - Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulduğu günden itibaren farklı ulaşım sektörlerinde yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. Bursa İstanbul arası deniz taşımacılığında yer edinebilmek için 2013 BUDO kurulmuştur ve İDO'ya rakip olmuştur.  
Daha Fazla Göster
BUDO Genel SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Tüm feribot bileti firmalarını ve seferlerini sizin için derleyip listeleyerek, kriterlerinize uygun seçenekleri filtreleyip en ucuz feribot biletini seçmenize olanak tanıyor.
Satın almış olduğunuz feribot bileti detaylarına, feribot bileti rezervasyon sorgulama sayfasından bilgilerinizi girerek ulaşabilirsiniz.
Bilet.com feribot bileti kampanyalarından herkesten önce haberdar olmak ve fırsatları kaçırmamak için hemen Bilet.com Uygulamasını İndir ve uygulamaya özel ayrıcalıklardan faydalanmaya başla!