Mersin Feribot Bileti

- Mersin
15.01.2021

Mersin Feribot Bileti ve Seferleri - Mersin Hakkında

Mersin Feribot Limanı

Mersin limanı hakkında bilgi vermek gerekirse; Türkiye’nin en büyük limanıdır. Büyük ve donanımlı bir liman olduğu için her türlü gemiye her çeşit hizmeti verebilen Mersin limanı, çevresinde bulunan kafetaryalar ve alışveriş merkezleri ile ziyaretçilerinin her ihtiyacını karşılayabilen bir limandır. Aynı zamanda etrafında pek çok benzin istasyonu ve bankamatik bulunduran Mersin Limanı, nakit ve yakıt problemi çekmemeleri adına ziyaretçilerinin her türlü isteğine cevap vermektedir.


Şehir Merkezinden Mersin Limanına Gidiş

Mersin otogarından limana gitmek için, Mersinli Ahmet Caddesi’nden, Cemalpaşa Caddesi’ne doğru dümdüz ilerleyin. Cemalpaşa caddesinden dümdüz ilerleyin ve Çakmak Caddesi’ne dönün. Çakmak caddesinden ilerlediğinizde karşınıza çıkacak Mersin Halk Kütüphanesinin oradaki kavşaktan, İstiklal caddesine girin. İstiklal caddesinde ilerledikten sonra karşınıza çıkacak Toros hastanesinden, İsmet İnönü Bulvarı yönüne girin. Bu yolu takip ettiğinizde karşınıza Mersin Limanı çıkacaktır.  Tarsus merkezden Mersin limanına gitmek için ise D-400 Karayoluna girin, D-400 yolundan Dumlupınar caddesine girin. Dumlupınar Caddesinden Ataş yoluna sapın ve buradan 132. sokağa çıkın. Bu sokağı takip ettiğinizde Mersin limanına ulaşacaksınız. Bu yol yaklaşık olarak 30 km’dir ve yarım saatinizi alacaktır. Aynı zamanda Mersin limanı, Adana havalimanına 55 km uzaklıktadır. Havalimanından limana kolayca geçebileceğiniz gibi aynı şekilde limandan havalimanına geçerek istediğiniz yere uçak seyahati ile gidebilirsiniz.


Mersin Limanı'ndan Şehir Merkezine Gidiş

Limandan, İsmet İnönü bulvarına girip, bulvardan İstiklal caddesine ulaşın; Cemalpaşa caddesine girdiğinizde bir süre ilerleyin ve oradan Mersinli Ahmet Caddesi’ne girin; otogar sağ tarafınızda kalacaktır. Bu yol ortalama 10 km sürecektir. Şehir merkezine gitmek için limandan inin ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’na girin. Bulvarda ilerlediğinizde şehir merkezine varacaksınız. Bu mesafe yaklaşık olarak 6 km sürecektir. Limandan indiğinizde İsmet İnönü bulvarından ilerleyip, Kurtuluş Meydanı’ndan İstiklal caddesine girerseniz tren garının sağ tarafınızda kaldığını göreceksiniz.  Gara ulaşmak için 3 km kadar bir yol gitmeniz gerekecektir.


Akgünler Denizcilik Mersin Limanı İletişim

Akgünler iletişim için akgunlerdenizcilik.com sitesinde yer alan iletişim bölümünden, Akgünler Denizcilik’in hizmet verdiği ofislere ve müdürlüğe ulaşım sağlayabilirsiniz.


Mersin Feribot Seferleri ve Saatleri

 • Mersin - Girne
 • Girne - Mersin
 • Mersin - Magusa
 • Magusa - Mersin
Mersin'den düzenli olarak Akgünler Denizcilik tarafından seferler düzenlenmektedir.Mersin'den Kıbrıs'ın Girne limanına düzenli seferler yapılmaktadır. Mersin'den Girne'ye haftanın 2 - 3 günü sefer yapılmaktadır. Sefer sorgulamak ve bilet almak için sitemizden arama yapabilir sefer saatlerini görüntüeyebilirsiniz.

Mersin Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Firma Kalkış Varış Fiyat
2021-01-13 Akgünler Denizcilik 23:00 07:00 345 TL
2021-01-15 Akgünler Denizcilik 23:00 07:00 345 TL
2021-01-18 Akgünler Denizcilik 23:00 07:00 345 TL
2021-01-20 Filo Denizcilik 22:00 07:00 345 TL
2021-01-20 Akgünler Denizcilik 23:00 07:00 375 TL

Mersin Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  9°C
 • orta şiddetli yağmur
  Cmt
  orta şiddetli yağmur
  10°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  11°C
 • açık
  Pzt
  açık
  8°C
 • açık
  Sal
  açık
  4°C

Haritada Mersin

Mersin Yönüne Seferler