Taşucu Feribot Bileti

- Taşucu
05.12.2022

Taşucu Feribot Bileti ve Seferleri - Taşucu Hakkında

Taşucu Feribot Limanı

Taşucu limanı, Mersin ilinin en büyük 2. limanıdır. Limanın çevresinde pek çok kafetarya, otel bulunmaktadır. Aynı zamanda limandan inildiğinde sol tarafta Amphora Müzesi yer almaktadır. Aynı zamanda civarında pek çok alışveriş merkezi de bulunduran Taşucu limanı, tarihi ve turizm açısından ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır. Araba ile seyahat edildiğinde Silifke merkeze 15 dakika, Mersin’e 1 saat uzaklıkta olan Taşucu limanı, gün geçtikçe daha çok yolcu seferi yapmaktadır.


Şehir MerkezindenTaşucu Limanına Gidiş

Taşucu limanına nasıl gidilir diye merak ediyorsanız; Silifke merkezden, Menderes caddesi üzerinden Alparslan Türkeş Bulvarı’na ulaşın, Alparslan Türkeş Bulvarı’ndan, Ayatekla sokağı yönünde ilerleyin. Ayatekla sokağından, Mersin - Antalya yoluna dönün. Mersin - Antalya yolundan hiç sağmadan ilerlediğinizde karşınıza çıkan bulvardan Çavuşbucağı sokağına doğru sapın, Palmiye sokağına ilerleyin ve dümdüz devam edin. Sol tarafınızda limanın olduğunu göreceksiniz. Bu güzergâh yaklaşık 11 km olup, 15 - 20 dakika kadar sürecektir. Mersin - Antalya yolunda seyahat ediyorsanız, liman bu yolun yanında yer almaktadır. Bu nedenle şehirlerarası yolculuk yapanlar, kolay bir şekilde limana ulaşım sağlayabilirler. Otobüsle Taşucu Limanı’na gitmek isterseniz, pek çok firmanın saat başı Mersin merkezden Taşucu’na giden otobüs seferleri bulunmaktadır.  Bu otobüsler sizi yaklaşık 2 saat sürecektir.


Taşucu Limanı'ndan Şehir Merkezine Gidiş

Taşucu limanından Palmiye Sokak yönünde ilerlediğinizde, karşınıza çıkan 218 sokaktan aşağı doğru ilerleyin. 218 sokağın bitiminde sağ tarafa baktığınızda karşınıza Taşucu Plajı çıkacaktır. Bu yol yaklaşık 4 km uzunluğundadır ve 6 dakikanızı alacaktır. Aynı şekilde limandan inildiğinde palmiye sokak yönünde ilerlemeye başlayın. Palmiye sokaktan İnönü caddesine dönün. İnönü caddesini takip ettiğinizde sağ tarafınızda Amphora müzesini göreceksiniz.  Taşucu limanından indiğinizde, Palmiye sokak yönünde ilerleyip, Mersin - Antalya yolunda ilerleyin. Mersin-Antalya yolundan Ayatekla sokağına girin ve ilerlemeye devam edin. Buradan Alparslan Türkeş bulvarına oradan da Menderes caddesine ulaşarak şehir merkezine gidebilirsiniz.


Akgünler Denizcilik Taşucu Limanı İletişim

Akgünler iletişim için, Galeria İş Merkezi Z/12 Taşucu adresine ulaşabileceğiniz gibi, +90 324 741 40 33 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.  


Taşucu Feribot Seferleri ve Saatleri

  • Taşucu - Girne
  • Girne - Taşucu
  • Taşucu - Tripoli
  • Tripoli - Taşucu
  • Taşucu - Magusa
  • Magusa - Taşucu
Taşucu'ndan düzenli olarak Akgünler Denizcilik tarafından seferler düzenlenmektedir. Taşucu'ndan Kıbrıs'ın Girne limanına düzenli seferler yapılmaktadır. Taşucu'ndan Girne'ye haftanın 2 - 3 günü sefer yapılmaktadır. Sefer sorgulamak ve bilet almak için sitemizden arama yapabilir sefer saatlerini görüntüeyebilirsiniz.

Taşucu Seferleri ve Bileti Fiyatları

Tarih Rota Firma Kalkış Varış Fiyat