Seferhisar - Samos Feribot Bileti

Seferhisar - Samos
09.02.2023

Seferhisar - Samos YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Seferhisar - Samos Samos Star Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 509,25 TL 590,73 TL 712,95 TL
Çocuk 305,55 TL 387,03 TL 509,25 TL
Bebek (0-2) 101,85 TL 387,03 TL 203,7 TL

Seferhisar - Samos YUNAN ADALARI Hakkında SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Seferhisar - Samos arası feribot seferlerinin saatlerini, ilgili aramayı yaptığınızda çıkan listede görebilirsiniz.
Seferhisar - Samos feribot seferleri ile Samos adasına gidilmektedir. Yani Seferhisar limanına gitmeniz gerekmektedir.
Evet, özel oturma bölümleri ile biletlerle engelli indirimleri uygulanmaktadır. Tabi ki bu durum feribot firmaları ile değişkenlik gösterebilir.
Genel olarak tüm büyük feribotlarda kantin bölümü bulunmaktadır.
Koltuk sayısı kadar bir limit bulunmaktadır. Zaten limit dolduğunda feribot biletini alırken size izin vermeyecektir. Arabalı feribotlar ortalama 800 kişi ve 200 araç ile 1200 yolcu ve 225 araçlıktır.

Seferihisar - Samos Hakkında

seferihisar - samos

Samos Adası
, Türklerin yoğun ilgi gösterdiği Yunan Adaları’ ndan biridir. Üstelik Samos Adası, Seferihisar’ a oldukça yakındır. Bu nedenle de Seferihisar’ dan Samos Adası’ na Ertürk Lines firması feribot seferi düzenler. Bu sayede oldukça beğenilen Samos Adası’ na kısa sürede ulaşılır.

Samos Adası Hakkında Bilgi

Samos Adası, eşsiz güzelliğe sahip bir Yunan Adası’dır. Bu ada hem yeşili hem de maviyi muhteşem bir uyum içerisinde bünyesinde barındırır. Samos Adası çok büyük bir ada değildir. Ancak güzelliği noktasında çok tercih edilir. Özellikle plajları oldukça ünlüdür.

Samos Adası pek çok özelliği bakımından tercih edilir. Güneşi, denizi ya da doğası bunun için yeterlidir. Ayrıca gezilecek yerleri de son derece fazladır. Tüm bu özellikleri nedeniyle Samos Adası herkesin beğenisini kazanır.

Samos Adası Plajları

Samos Adası plajları ile ünlüdür. Çünkü Samos Adası pek çok koya sahiptir. Bu nedenle de denize girilecek çok fazla yer vardır. Üstelik Samos Adası’ nın denizi son derece berrak ve temizdir. Deniz, sahip olduğu turkuaz rengi ile gelenleri kendisine hayran bırakır.

Samos Adası’ ndaki plajlar turistler tarafından yoğun ilgi görür. Bunlar arasından en popüler olanı ise Lemonakie Plajı’dır. Muhteşem denizi ile tatilcilerin hemen ilgisini çeker. Bu nedenle her zaman kalabalık bir plaj olma özelliği gösterir.

Samos Adası Gezilecek Yerler

Samos Adası içerisinde iki tane müze bulunur. Bunlar eski Arkeoloji Müzesi ve yeni Arkeoloji Müzesi olarak adlandırılır. Müzede Roma dönemine ait pek çok kalıntıyı görmek mümkündür. Ayrıca Osmanlı Devleti’ ne ait kalıntılar da bulunmaktadır.

Samos Adası’ nın en ünlü yerlerinden biri de Efpalineio Tüneli’dir. Bu tünel adanın su ihtiyacını karşılamak için oluşturulmuş bir su kemeridir. M.Ö. 524 yılında yapılmıştır.

Samos Adası Vize İşlemleri

Samos Adası’ na gidebilmek için biletinizi bilet.com sitesinden temin edebilirsiniz. Vize işlemleri Samos Adası girişinde yapılmaktadır. Çünkü Yunan Adaları’ na girebilmek için kapıda vize uygulaması vardır. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde Samos Adası’ na gidilir. 
 

Seferhisar - Samos YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

Samos Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  4°C
 • açık
  Per
  açık
  4°C
 • açık
  Cum
  açık
  5°C
 • açık
  Cmt
  açık
  5°C
 • açık
  Paz
  açık
  6°C

Haritada Samos