Seferhisar - Samos Feribot Bileti

Seferhisar - Samos
11.12.2019

Seferihisar - Samos Hakkında

seferihisar - samos

Samos Adası
, Türklerin yoğun ilgi gösterdiği Yunan Adaları’ ndan biridir. Üstelik Samos Adası, Seferihisar’ a oldukça yakındır. Bu nedenle de Seferihisar’ dan Samos Adası’ na Ertürk Lines firması feribot seferi düzenler. Bu sayede oldukça beğenilen Samos Adası’ na kısa sürede ulaşılır.

Samos Adası Hakkında Bilgi

Samos Adası, eşsiz güzelliğe sahip bir Yunan Adası’dır. Bu ada hem yeşili hem de maviyi muhteşem bir uyum içerisinde bünyesinde barındırır. Samos Adası çok büyük bir ada değildir. Ancak güzelliği noktasında çok tercih edilir. Özellikle plajları oldukça ünlüdür.

Samos Adası pek çok özelliği bakımından tercih edilir. Güneşi, denizi ya da doğası bunun için yeterlidir. Ayrıca gezilecek yerleri de son derece fazladır. Tüm bu özellikleri nedeniyle Samos Adası herkesin beğenisini kazanır.

Samos Adası Plajları

Samos Adası plajları ile ünlüdür. Çünkü Samos Adası pek çok koya sahiptir. Bu nedenle de denize girilecek çok fazla yer vardır. Üstelik Samos Adası’ nın denizi son derece berrak ve temizdir. Deniz, sahip olduğu turkuaz rengi ile gelenleri kendisine hayran bırakır.

Samos Adası’ ndaki plajlar turistler tarafından yoğun ilgi görür. Bunlar arasından en popüler olanı ise Lemonakie Plajı’dır. Muhteşem denizi ile tatilcilerin hemen ilgisini çeker. Bu nedenle her zaman kalabalık bir plaj olma özelliği gösterir.

Samos Adası Gezilecek Yerler

Samos Adası içerisinde iki tane müze bulunur. Bunlar eski Arkeoloji Müzesi ve yeni Arkeoloji Müzesi olarak adlandırılır. Müzede Roma dönemine ait pek çok kalıntıyı görmek mümkündür. Ayrıca Osmanlı Devleti’ ne ait kalıntılar da bulunmaktadır.

Samos Adası’ nın en ünlü yerlerinden biri de Efpalineio Tüneli’dir. Bu tünel adanın su ihtiyacını karşılamak için oluşturulmuş bir su kemeridir. M.Ö. 524 yılında yapılmıştır.

Samos Adası Vize İşlemleri

Samos Adası’ na gidebilmek için biletinizi bilet.com sitesinden temin edebilirsiniz. Vize işlemleri Samos Adası girişinde yapılmaktadır. Çünkü Yunan Adaları’ na girebilmek için kapıda vize uygulaması vardır. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde Samos Adası’ na gidilir. 
 

Samos Hava Durumu

 • kapalı
  Çar
  kapalı
  11°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  13°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  15°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  15°C

Haritada Samos

Seferhisar Samos Sefer Saatleri ve Fiyatlar