28.03.2020 tarihi itibariyle koronavirüs tedbirleri kapsamında zorunlu sebepler dışında şehirlerarası otobüs ve uçak seyahatlerine kısıtlama getirilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Seferhisar - Samos Feribot Bileti

Seferhisar - Samos
03.04.2020

Seferhisar - Samos YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Seferhisar - Samos Samos Star Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 25 29 35
Çocuk 15 19 25
Bebek (0-2) 5 19 10

Seferihisar - Samos Hakkında

seferihisar - samos

Samos Adası
, Türklerin yoğun ilgi gösterdiği Yunan Adaları’ ndan biridir. Üstelik Samos Adası, Seferihisar’ a oldukça yakındır. Bu nedenle de Seferihisar’ dan Samos Adası’ na Ertürk Lines firması feribot seferi düzenler. Bu sayede oldukça beğenilen Samos Adası’ na kısa sürede ulaşılır.

Samos Adası Hakkında Bilgi

Samos Adası, eşsiz güzelliğe sahip bir Yunan Adası’dır. Bu ada hem yeşili hem de maviyi muhteşem bir uyum içerisinde bünyesinde barındırır. Samos Adası çok büyük bir ada değildir. Ancak güzelliği noktasında çok tercih edilir. Özellikle plajları oldukça ünlüdür.

Samos Adası pek çok özelliği bakımından tercih edilir. Güneşi, denizi ya da doğası bunun için yeterlidir. Ayrıca gezilecek yerleri de son derece fazladır. Tüm bu özellikleri nedeniyle Samos Adası herkesin beğenisini kazanır.

Samos Adası Plajları

Samos Adası plajları ile ünlüdür. Çünkü Samos Adası pek çok koya sahiptir. Bu nedenle de denize girilecek çok fazla yer vardır. Üstelik Samos Adası’ nın denizi son derece berrak ve temizdir. Deniz, sahip olduğu turkuaz rengi ile gelenleri kendisine hayran bırakır.

Samos Adası’ ndaki plajlar turistler tarafından yoğun ilgi görür. Bunlar arasından en popüler olanı ise Lemonakie Plajı’dır. Muhteşem denizi ile tatilcilerin hemen ilgisini çeker. Bu nedenle her zaman kalabalık bir plaj olma özelliği gösterir.

Samos Adası Gezilecek Yerler

Samos Adası içerisinde iki tane müze bulunur. Bunlar eski Arkeoloji Müzesi ve yeni Arkeoloji Müzesi olarak adlandırılır. Müzede Roma dönemine ait pek çok kalıntıyı görmek mümkündür. Ayrıca Osmanlı Devleti’ ne ait kalıntılar da bulunmaktadır.

Samos Adası’ nın en ünlü yerlerinden biri de Efpalineio Tüneli’dir. Bu tünel adanın su ihtiyacını karşılamak için oluşturulmuş bir su kemeridir. M.Ö. 524 yılında yapılmıştır.

Samos Adası Vize İşlemleri

Samos Adası’ na gidebilmek için biletinizi bilet.com sitesinden temin edebilirsiniz. Vize işlemleri Samos Adası girişinde yapılmaktadır. Çünkü Yunan Adaları’ na girebilmek için kapıda vize uygulaması vardır. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde Samos Adası’ na gidilir. 
 

Seferhisar - Samos YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

Samos Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  11°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  14°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  17°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  13°C

Haritada Samos

Seferhisar Samos Sefer Saatleri ve Fiyatlar