Samos - Seferhisar Feribot Bileti

Samos - Seferhisar
03.02.2023

Samos - Seferhisar YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Samos - Seferhisar Samos Star Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 516,25 TL 598,85 TL 722,75 TL
Çocuk 309,75 TL 392,35 TL 516,25 TL
Bebek (0-2) 103,25 TL 392,35 TL 206,5 TL

Samos - Seferhisar YUNAN ADALARI Hakkında SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Samos - Seferhisar arası feribot seferlerinin saatlerini, ilgili aramayı yaptığınızda çıkan listede görebilirsiniz.
Samos - Seferhisar feribot seferleri ile Seferhisar adasına gidilmektedir. Yani Samos limanına gitmeniz gerekmektedir.
Evet, özel oturma bölümleri ile biletlerle engelli indirimleri uygulanmaktadır. Tabi ki bu durum feribot firmaları ile değişkenlik gösterebilir.
Genel olarak tüm büyük feribotlarda kantin bölümü bulunmaktadır.
Koltuk sayısı kadar bir limit bulunmaktadır. Zaten limit dolduğunda feribot biletini alırken size izin vermeyecektir. Arabalı feribotlar ortalama 800 kişi ve 200 araç ile 1200 yolcu ve 225 araçlıktır.

Samos - Kuşadası, Seferihisar Hakkında

samos - kuşadası, seferihisar

Samos Adası
, Yunan Adaları içerisinde oldukça ünlüdür. Osmanlı Dönemi’ nde Samos Adası, Sisam adı ile anılırdı. Osmanlı Devleti’ nin elinden kaybettiği en son ada bu adadır.

Samos Adası’ na Nasıl Ulaşılır?

Samos Adası turistler tarafından yoğun ilgi görür. Bu durum da Samos Adası’ na pek çok alternatif ulaşım yolu doğurur. Samos Adası’ na Ertürk Lines firmasının feribotları ile ulaşabilirsiniz. Bu sayede Samos Adası’ nın eşsiz manzarası ile karşılaşabilirsiniz.

Samos Adası’ na hizmet sağlayan Ertürk Lines firması hem Kuşadası’ ndan hem de Seferihisar’dan feribot seferleri düzenler. Samos Adası bu iki yerleşim yerinden de kısa sürede ulaşılabilir.

Samos Adası’ na gitmek için hem Kuşadası feribotunu hem de Seferihisar feribotunu kullanabilirsiniz. Bu iki feribot biletlerine de bilet.com sitesinden ulaşmanız mümkündür. Bu sayede Yunan Adaları’ nın güzellikleri ile tatil imkânı elde edebilirsiniz.

Samos Adası Hakkında Bilgi

Samos Adası, Pythagoras’ ın doğduğu yerdir. Ünlü filozof ve matematikçi bu bölgede öğrencilerine eğitim vermiştir. Matematik dünyası Pythagoras’ ı, Pisagor adı ile tanır. Pisagor, matematik alanındaki yeni teoremleri ile tarihte adından sıkça söz ettirmiştir. Pythagoras’ ın doğduğu topraklar olan Samos Adası, Pythagoras heykelini barındırır. Bu heykel gelen turistler tarafından oldukça beğenilir.

Samos Adası’ da Yenilecek Yemekler

Samos Adası yenilecek yemekler listesi oldukça fazladır. Samos Adası’ nda tüm Yunan yemek kültürüne ulaşmak mümkündür. Özellikle ahtapot içeren yiyecekler burada çok ilgi görür. Güneşte kurutulmuş ahtapot yenilmeden Samos Adası’ ndan dönmemek gerekir. Ayrıca ızgarada ahtapot yemeği de denenmesi gereken lezzetler arasındadır.

Samos Adası aynı zamanda mezeleriyle de meşhurdur. Buraya gelmeden önce mezelerin Yunan kültürüne ait olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle favayı bir de bu bölgede yemek gerekir. Samos Adası’ndaki tüm restoranlar balık konusunda son derece başarılıdır. Bu yüzden hangi restoranı seçeceğiniz konusunda herhangi bir tereddüt yaşamazsınız.

Samos Adası’ nda deniz ürünleri sevmeyenler için de pek çok alternatif bulabilirsiniz. Çünkü çoğu restoran balık ürünlerinin yanında diğer et ürünlerini de servise sunar. Aradığınız tüm lezzetlere Samos Adası’ nda ulaşmak mümkündür.
 

Samos - Seferhisar YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

Seferhisar Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  5°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  5°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  2°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  2°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  0°C

Haritada Seferhisar