Samos - Kuşadası Feribot Bileti

Samos - Kuşadası
19.11.2019

Samos - Kuşadası YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Samos - Kuşadası Fiyat Listesi.

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 31 36 47
Çocuk 21 26 37
Bebek (0-2) 0 0 0

Samos - Kuşadası Fiyat Listesi.

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 31 36 47
Çocuk 21 26 37
Bebek (0-2) 0 0 0

Samos - Kuşadası, Seferihisar Hakkında

samos - kuşadası, seferihisar

Samos Adası
, Yunan Adaları içerisinde oldukça ünlüdür. Osmanlı Dönemi’ nde Samos Adası, Sisam adı ile anılırdı. Osmanlı Devleti’ nin elinden kaybettiği en son ada bu adadır.

Samos Adası’ na Nasıl Ulaşılır?

Samos Adası turistler tarafından yoğun ilgi görür. Bu durum da Samos Adası’ na pek çok alternatif ulaşım yolu doğurur. Samos Adası’ na Ertürk Lines firmasının feribotları ile ulaşabilirsiniz. Bu sayede Samos Adası’ nın eşsiz manzarası ile karşılaşabilirsiniz.

Samos Adası’ na hizmet sağlayan Ertürk Lines firması hem Kuşadası’ ndan hem de Seferihisar’dan feribot seferleri düzenler. Samos Adası bu iki yerleşim yerinden de kısa sürede ulaşılabilir.

Samos Adası’ na gitmek için hem Kuşadası feribotunu hem de Seferihisar feribotunu kullanabilirsiniz. Bu iki feribot biletlerine de bilet.com sitesinden ulaşmanız mümkündür. Bu sayede Yunan Adaları’ nın güzellikleri ile tatil imkânı elde edebilirsiniz.

Samos Adası Hakkında Bilgi

Samos Adası, Pythagoras’ ın doğduğu yerdir. Ünlü filozof ve matematikçi bu bölgede öğrencilerine eğitim vermiştir. Matematik dünyası Pythagoras’ ı, Pisagor adı ile tanır. Pisagor, matematik alanındaki yeni teoremleri ile tarihte adından sıkça söz ettirmiştir. Pythagoras’ ın doğduğu topraklar olan Samos Adası, Pythagoras heykelini barındırır. Bu heykel gelen turistler tarafından oldukça beğenilir.

Samos Adası’ da Yenilecek Yemekler

Samos Adası yenilecek yemekler listesi oldukça fazladır. Samos Adası’ nda tüm Yunan yemek kültürüne ulaşmak mümkündür. Özellikle ahtapot içeren yiyecekler burada çok ilgi görür. Güneşte kurutulmuş ahtapot yenilmeden Samos Adası’ ndan dönmemek gerekir. Ayrıca ızgarada ahtapot yemeği de denenmesi gereken lezzetler arasındadır.

Samos Adası aynı zamanda mezeleriyle de meşhurdur. Buraya gelmeden önce mezelerin Yunan kültürüne ait olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle favayı bir de bu bölgede yemek gerekir. Samos Adası’ndaki tüm restoranlar balık konusunda son derece başarılıdır. Bu yüzden hangi restoranı seçeceğiniz konusunda herhangi bir tereddüt yaşamazsınız.

Samos Adası’ nda deniz ürünleri sevmeyenler için de pek çok alternatif bulabilirsiniz. Çünkü çoğu restoran balık ürünlerinin yanında diğer et ürünlerini de servise sunar. Aradığınız tüm lezzetlere Samos Adası’ nda ulaşmak mümkündür.
 

Samos - Kuşadası YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

23.11.2019 Cumartesi Samos - Kuşadası YUNAN ADALARI Seferleri. Samos - Kuşadası YUNAN ADALARI Biletleri Bilet.com'da!

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Samos - Kuşadası Meander Travel 17:00 18:00 1 sa 0 dk 25 Satın Al

24.11.2019 Pazar Samos - Kuşadası YUNAN ADALARI Seferleri.

Rota Firma Kalkış Varış Sefer Süresi Fiyat
Samos - Kuşadası Meander Travel 17:00 18:00 1 sa 0 dk 25 Satın Al

Kuşadası Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  12°C
 • açık
  Çar
  açık
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  12°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  14°C

Haritada Kuşadası

Samos Kuşadası Sefer Saatleri ve Fiyatlar