Çeşme - Chios (Sakız Adası) Feribot Bileti

Çeşme - Chios (Sakız Adası)
20.10.2021

Çeşme - Chios (Sakız Adası) YUNAN ADALARI Fiyat Tarifesi

Çeşme - Chios (Sakız Adası) San Nikolas Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 20 24 25
Çocuk 11 11.75 11.75
Bebek (0-2) 0 0 0

Çeşme - Chios (Sakız Adası) Ertürk Lines Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 20 27 27
Çocuk 10 13.5 13.5
Bebek (0-2) 3 3 3

Çeşme - Chios (Sakız Adası) Turyol Fiyat Listesi

Yolcu Tipi Tek Yön Aynı Gün Gidiş - Dönüş Farklı Gün Gidiş - Dönüş
Yetişkin 20 25 25
Çocuk 10 15 15
Bebek (0-2) 3 3 3

Çeşme - Chios Hakkında

çeşme - chios

Yunan Adaları içerisinde en fazla ilgi gören adalardan biri de Chios Adası’dır. Yunanistan’ ın Türkiye’ ye bu kadar yakın olması; günlük Yunan Adaları turlarını ortaya çıkmasına olanak sağlamıştır. Bu sayede Ege’ den günübirlik bile Yunan Adaları’ na gidiş geliş yapılılabilmektedir.

Çeşme’ den Chios Adasına Gidiş

Ertürk Lines firması Çeşme’ den Chios Adasına feribot imkânı sunmaktadır. Bunun için günlük faaliyet gösteren feribot seferlerini tercih ederek oldukça kısa bir sürede Chios Adası’ na ulaşmak mümkündür.

Çeşme’ den Chios Adası arasındaki feribot seferi 45 dakika sürmektedir. Bu feribot seferleri günlük yapılmaktadır. Bu nedenle günübirlik olarak da Çeşme’ den Chios Adası’ na gidip gelmek mümkündür.

Ertürk Lines feribot seferleri için biletleri bilet.com adresinden alınabilir. Bu sayede hiçbir zahmete girmeden oldukça kolay bir şekilde Chios Adası’ na geçmek mümkün hale gelir. Chios Adası feribot seferleri Çeşme Limanı’ndan hareket eder. Çeşme Limanı; Atadağ Caddesi, No: 19 adresindedir. Hem Çeşme’ de tatil yapanlar hem de yakın çevredekiler için Yunan Adaları’ na gitmek oldukça kolaydır.

Chios Adası Hakkında Bilgi

Chios Adası bilinen ismi ile Sakız Adası’dır. Yunan Adaları içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu Ada, Çeşme’ nin tam karşısında yer alır. Oldukça büyük bir yüzölçümüne sahiptir. Yunan Adaları içerisindeki en büyük 5. adadır.

Chios Adası’ nda damla sakızı yetiştiriciliği yapılır. Sakız ağaçları bu bölgede oldukça fazladır. Bu nedenle de adı Sakız Adası olarak anılır. Ada hem tarım hem de turizmden ciddi gelirler elde eder. Damla sakızı, turunçgil ve zeytin yetiştiriciliği hatırı sayılır gelir kapısı oluşturur. Buna turizm gelirleri de eklenince Chios Adası’ nın maddi durumu oldukça iyi bir hale gelir.

Chios Adası Plajları

Chios Adası plajları son derece güzeldir. Uzun bir plaja sahiptir. Denizinin de son derece temiz ve güzel olması nedeniyle gelen turistlerin oldukça ilgisini çeker. Ayrıca Chios Adası, bakir koyları ile de ünlüdür. Bu durum da turistlerin Chios Adası’ nı tercih etmesini sağlar.
 

Çeşme - Chios (Sakız Adası) YUNAN ADALARI Seferleri ve Bileti Fiyatları

Chios (Sakız Adası) Hava Durumu

 • açık
  Çar
  açık
  17°C
 • açık
  Per
  açık
  16°C
 • açık
  Cum
  açık
  17°C
 • açık
  Cmt
  açık
  18°C
 • açık
  Paz
  açık
  18°C

Haritada Chios (Sakız Adası)

Çeşme Chios (Sakız Adası) Sefer Saatleri ve Fiyatlar