Paris - Kazablanka Uçak Bileti

Paris - Kazablanka Arasında Uçan Havayolları

Paris Hakkinda

Paris, Sen nehri üzerinde bulunan ve geniş bir havza üzerinde kurulan dünyanın önde gelen merkezleri arasında yer almaktadır. Lüksün ve modanın başkenti olarak ta bilinen bu şehre Işık şehirde denilmektedir. Kentin tarihini bakıldığında yaklaşık 40000 yıldır insanların yerleşim merkezi olarak kullandığı görülmektedir.

Eyfel kulesi şehrin simgesi olmakta ve Fransa’nın başkenti olan bu yerde müzeler ve Katedrallerde bulunmaktadır. Lüksemburg bahçesi, III. Alexandre köprüsü, Zafer takı, Le Marais gibi mutlaka görülmesi gereken çok önemli yerlere de merkezlik yapan Paris, uluslararası geçiş noktaları içerisinde bulunmaktadır. Politik ve ekonomik bir merkez olması itibari ile çok önemli bir dünya merkezi olan bu şehrin nüfusu 12 milyonu aşmıştır.

Kazablanka Hakkında

Kazablanka, Fas’ın batı kısmında bulunan ve Atlas Okyanusunun kıyısında yer alan bir liman kentidir. Nüfus yoğunluğuna bakıldığında 3.800.000 kişilik bir nüfus yoğunluğu bizleri karşılamaktadır. Fas’ın en büyük şehri olması da gelişmişlik düzeyini arttırmaktadır. Akdeniz iklimini içinde barındıran şehir en çok Mart ve Kasım aylarında yağış almaktadır. Son derece ılıman bir iklime sahip olması insanların her mevsim rahatlıkla ziyaret edebilmelerini sağlar. Fas ekonomisinin merkezi olarak karşımıza çıkan bu şehir, liman sayesinde oldukça gelişmiş bir ticaret ağına sahiptir. Sanayi sektöründe de oldukça gelişme gösteren şehir Elektrik tüketimi içinden sadece %35’ini harcamaktadır. Ulaşım imkânlarına göz atıldığında ise bizleri pek çok kara ulaşımı karşılamaktadır. Mimari açıdan Dünyanın en büyük ikinci camisi olan II. Hasan Camii en uzun minareye sahiptir.

En Ucuz Paris - Kazablanka Uçak Bileti Fiyatları

Paris - Kazablanka Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Paris - Kazablanka Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Jetairfly Paris - Kazablanka 27 Temmuz 2022 5.042 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

1880 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

3 saat

Kazablanka Yerel Saat

19:43

Kazablanka Hava Durumu

 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  24°C
 • açık
  Pzt
  açık
  21°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  21°C
 • açık
  Çar
  açık
  21°C
 • açık
  Per
  açık
  21°C

Haritada Kazablanka