London Toronto Uçak Bileti

London - Toronto Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz London - Toronto Uçak Biletleri

London - Toronto Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının London - Toronto Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!

London Hakkında

London, Thames nehri deniz taşımacılığına uygun olmayan kolu üzerinde kurulu Kanada’ya bağlı bir şehirdir. 1800’lü yıllarda yerleşim alanı olmaya başlayan kent, günümüzde güneydoğu Ontario’nun en büyük şehri olmuştur. Turizm, imalat, eğitim, sağlık gibi alanlarda sürekli gelişen şehir Kanada’nın da 15. Büyük şehri olmaktadır. Şehir kültürel etkinlikler ve bilimsel araştırmalar merkezi olmakta ve bunu sağlayan Batı Ontario, Fanshawe College üniversitelerini de içerisinde barındırmaktadır. Dünyaca ünlü festivaller düzenlenmekte ve şehrin ekonomisinde çok önemli katkıları bulunmaktadır. Ayrıca hastaneleri ve eğitim merkezleri ile de ülkede ilk on içerisinde yer almaktadır. Uluslararası havaalanına sahip şehir ayrıca otobüs ve tren garına da sahip olmaktadır.

Toronto Hakkinda

Toronto, Kanada'nın en büyük şehirlerinden biridir. Ontario eyaletinin başkenti olan bu şehir yaklaşık olarak 6 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Şehrin içinde kullanılan dil İngilizcedir. Şehrin geneli göçmenlerden oluşmaktadır. Bu yüzden Chinatown, Greektown, Koreantown, Little Italy, Little Portugal gibi azınlık mahallerinin bulunduğu görülür. Şehir içinde pek çok yeraltı alışveriş merkezleri ve metro istasyonları bulunur. Bu yüzden şehir bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Şehrin en önemli simgelerinden biri de CN Tower’dır. Ayrıca şehrin güney bölgesinde Ontario Gölü bulunmaktadır.  Toronto Zoo şehrin doğusunda kalan ve dünyanın en büyük hayvanat bahçesi olarak bilinmektedir. Şehrin en çok dikkat çeken özellikleri arasında bu hayvanat bahçesini gösterebiliriz.  Şehir spor açısından da pek çok faaliyet göstermektedir. Basketbol takımı olarak NBA, futbol takımı ise NFL takımının bulunduğu bilinir.

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

160 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

40 dakika

Toronto Yerel Saat

13:47

Toronto Hava Durumu

 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  4°C
 • açık
  Paz
  açık
  7°C
 • orta şiddetli yağmur
  Pzt
  orta şiddetli yağmur
  3°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  3°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  6°C

Haritada Toronto