Komorlar Uçak Bileti Satın Al

Komorlar Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Indian/Comoro

TRANSLATOR

Dil

Para birimi

Comoros Franc

Telefon kodu

269

Başkent

Moroni

En Ucuz Komorlar Uçak Biletleri


QR Qatar Airways 19 Mart 2023
İstanbul Moroni 13.673 TL
Satın Al

Şehirler

Komorlar Havaalanları

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Komorlar arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Komorlar uçak bileti fiyatı 13.673,15 TL kadardır.
Iconi, Ouani, Prince Said Ibrahim havalimanı Komorlar uçuşlarında kullanılır.
Komorlar Uçak Bileti

Komorlar Hakkında

Hint Okyanusu boyunca rastgele yayılmış olan, gizli, tuhaf ve büyüleyici Komor Adaları bir süre için gezegenden uzaklaşmak için gideceğiniz bir tür yer. Geleneksel cennetler ile gelen karışıklıktan çok uzak olarak – büyüyen oteller, neon diskolar ile – Komorolar uluslararası bir kaçağın bile saklanabileceği kadar uzak. Özellikle, Fomboni’nin durgun kentiyle böbürlenen Mohéli adası. Anjouan zaten iyi gözüken ada kümeleri arasında güzel bir kız kardeştir, çok güzel bir cennet rolü üstlenir, herhangi bir gezginin muhtemelen toplayacağı bütün kalıplaşmış beklentilere göre yaşar – palmiyeler, muzlar ve ylang ylang’ın kokusu ve karanfiller meltem üzerinde taşınır.

Swahili kültüründe zengin, dindarca Müslüman olan Komor Adaları’nın büyüleyici yerlileri Arap tüccarları, Pers sultanları, Afrikalı köleler ve Portekizli korsanların efsanevi neslinden geliyor. 4 gelişmiş adalar turkuaz deniz kenarındaki beyaz kumsallarda dinlenmekten yağmur ormanları boyunca yürüyüşe çıkarak devasa yarasaları kollamaya kadar her şeyi sunuyor. Adaların en büyüğü olan, Grande Comore, en son 2005’te köyleri yerle bir ederek patlayan Karthala Dağı’nı, dünyanın en büyük aktif volkanını övüyor. Sonuç, dağ üzerinde harika bir çöl manzarası yaratsa da, burada yürümek özellikle güzel. Ayrıca Grande Comore üzerinde, değişmeyen Moroni eski zaman Arap zarafeti ile belirginleşiyor. Mayotte, dört adadan Fransa’nın hala bir parçası olan tek adadır ve bazıları bembeyaz kumsalları severken diğerleri bunu birazcık “Fransız” bulmaktadır.

Çılgın siyasetleri yüzünden ‘Cloud Coup-Coup’ arazisi olarak adlandırılan üç bağımsız adalar (4.sü Fransa’nın hala bir parçası olan Mayotte) 1975’de bağımsızlık kazandığından beri en az 20 darbe geçirdi! Aslında, silahlı adamlar tekrar kapısını çalmadan önce resmi portresinin indirilmeye vakit varsa Komoroslu başkan şanslıdır. Ancak son on yılda, geçimsiz tartışmaya eğilimli bağımsız adalar farklılıklarını bir kenara koymayı ve Komorlar Birliği’nin ortak bayrağı altında dalgalanmayı kabul etti.

Komor Adaları’nda tatil yapmak herkes için değildir; seyahat zaman zaman canınıza okuyacaktır. Ama sabır, alçak gönüllülük ve direnç ile ders verir. Her şey mora mora (yavaş yavaş) hareket eder ve turizm olanakları lüksten uzaktır. İslam ve bütün gelenekleri her yerde barizdir. Kadınların kapanması ve alçakgönüllülük göstermesi beklenir ve alkol iki cinsiyet için de uygunsuzdur.

Ama sizin kafanızdaki mükemmel tatil havalı bir tesiste ufak bir bikini içinde rom kokteyli içmek ile alakalı değilse uzun tembel günler boyunca çay yudumlamak ve yerliler ile siyaset konuşmak, sonrasında egzotik Komorolar içinde safari yapmak muhtemelen istediğiniz tahmin edilemez, heyecan verici bir macera olacaktır.

Komorlar Yönüne Uçan Havayolları