Hurghada - Kahire Uçak Bileti

Hurghada - Kahire Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Kahire Yerel Saat 01:46
Yaklaşık Uçuş Süresi 1 saat
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 390 KM

Hurghada - Kahire Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Hurghada - Kahire Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Kahire Uçak Biletleri

TK Türk Hava Yolları 07 Nisan 2023
Hurghada Vilnius 36.911 TL
Satın Al
MS Egyptair 18 Nisan 2023
Hurghada Varşova 12.477 TL
Satın Al
MS Egyptair 11 Nisan 2023
Hurghada Antalya 8.449 TL
Satın Al
PC Pegasus 07 Nisan 2023
Hurghada İstanbul 5.337 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 16 Mayıs 2023
İstanbul Kahire 3.071 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 18 Mayıs 2023
İzmir Kahire 5.929 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Ağustos 2023
Ankara Kahire 8.473 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Haziran 2023
Antalya Kahire 7.676 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 15 Temmuz 2023
Lefkoşe Kahire 9.053 TL
Satın Al
OS Austrian 07 Nisan 2023
Amsterdam Kahire 7.402 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 27 Kasım 2023
Adana Kahire 7.773 TL
Satın Al
F3 Skyking 11 Nisan 2023
Cidde Kahire 3.236 TL
Satın Al
MS Egyptair 08 Mart 2024
Medine Kahire 3.697 TL
Satın Al
MS Egyptair 01 Eylül 2023
Sharm El Sheikh Kahire 1.340 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 30 Ağustos 2023
Selanik Kahire 3.331 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 12 Mayıs 2023
Larnaca Kahire 3.398 TL
Satın Al

Dönüş için uçak bileti aldınız mı ?

Hurghada Hakkında

Hurghada, Mısır sınırları içinde bulunan Kızıldeniz kıyısında tatil ve turizm kentlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Kızıldeniz ilinin merkezinde bulunan bu alanda 248.000 insan yaşamaktadır. Kahirinin güneyinde yer alan bu yer küçük bir balıkçı şehri olduğu bilinir. Avrupalıların en çok ilgi gösterdiği bu alanda hayat turizm üzerine kurulmuştur. Özellikle Alman, İtalyan ve Rus turistlerin akınına uğrayan bu yer oldukça geniş bir sahile sahiptir. Şehir üç ana bölüm ile karşımıza çıkar. Bunları El Dahar, Sakkala ve Sahl Hasheesh olarak sıralanabilir. Oldukça güzel bir turizm merkezi olan Hunghada şehrinde pek çok otel ve alışveriş merkezi bulunmaktadır. bu sayede şehre gelen insanlar tüm ihtiyaçlarını rahatça karşılayabilmektedir. El Gouna adında bir yaşam kompleksi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra şehir içinde 18 delikli golf parkuru, marina, küçük bir havaalanı ve kütüphane bulunmaktadır. şehir içinde eğitim öğretimin rahatça sağlanması adına Üniversite de bulunduğu bilinir.

Kahire Hakkında

Kahire Mısır’ın başkentidir. Aynı zamanda Arap dünyasının ve Afrika kıtasının en büyük şehridir. Nil Irmağı’nın doğu kıyısına yerleşmiştir. 2011 yılının nüfus sayımınca nüfusu 9.120.350 olarak bildirilmiştir. Bu nüfusu ile dünyanın en kalabalık 7. şehri olmuştur. Politika, ticaret, sağlık, ekonomi ve kültür açılarından ülkesi ve çevre ülkeler için oldukça önemli bir şehirdir. Ayrıca barındırdığı üniversiteler, yüksekokullar, tiyatrolar, müzeler ve tarihi yapıtları ile ülkesinin turist şehri sayılmaktadır. Kahire uçak seferleri ve daha birçok bilgiyi bilet.com üzerinden öğrenebilir, Kahire için gezinizi hemen planlamaya başlayabilirsiniz. Şehirde Akdeniz ve çöl iklimi yaşanmaktadır. Bu iklimi sebebi ile zşyaret edilmeye en elverişli zaman aralığı Kasım ve Mart ayları arasıdır. Ancak Kahire neredeyse her mevsim turistlerle dolup taşmaktadır. 1979 yılından itibaren Kahire UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. Tarihi boyunca birçok millete ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.. Kahire’ye ulaşmak için İstanbul üzerinden yapılan uçuşları kullanabilirsiniz.

KAHİRE’DE GEZİLECEK YERLER

Kahire ve Mısır tarihte bilinen en eski uygarlıkları barındırmış ve bu uygarlıkların izlerini günümüze kadar taşımıştır. Bu tarihi izlerden en meşhuru ve mutlaka ziyaret edilmesi gerekeni Gize Piramitleridir. Bir diğer adı ise Mısır Piramitleridir. Tam sayıları kesin olarak belirlenememekle birlikte 118 ila 138 arasında bir sayıda oldukları düşünülmektedir. Bilinen en eski piramit Sakkara’da bulunan piramittir. Bilet.com ile alabileceğiniz Kahire uçak bileti ile Kahire’ye uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kahire’de görülmesi gereken yerler listenizi oluşturmak isterseniz listenize şunları da mutlaka eklemelisiniz.
 • Egyptian Antiquities Museum: İçerisinde Mısır kültürüne has özel bölümler ve kalıntılar bulundurur. Aynı zamanda mumyalar da mevcuttur.
 • Nil Nehri: Tam bir turistik noktadır. Etrafında restoranlar, oteller yer almaktadır. Nehirde yapılan tekne turları da vardır.
 • Kahire Müzesi
 • Kahire Mehmet Ali Paşa Camii: Osmanlı İmparatorluğunun Mısır’daki izlerinden birisidir.
 • Al-Azhar Park: Mısır gibi çöl iklimine sahip bir ülkede yeşilliğin görülebildiği tek alandır.
 • Al-Azhar Mosque: Görülmeye değer ihtişamlı mimarisi bulunan hemtarihi hemdini bir yapıttır.
 • Kahire Kalesi
 • Khan al Khalili: Mısır’a özgü ürünlerin yer aldığı bir sokak pazarıdır.
 • Cave Church
 • Kahire Festival City Mall: Kahire’ni en büyük alışveriş merkezlerinden biridir.
 • El Kenise El Muallaka
 • Coptic Cairo: Türkçe ismi Eski Kahire olan bu yer Mısır’ın en eski yerleşim alanıdır. Tarihi birçok iz mevcuttur.

KAHİRE UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Kolay ve hızlı bir şekilde uçuşunuzun biletini edinebileceğiniz bilet.com’da Kahire uçak bileti fiyatları ve Kahire ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Sitemizden güvenle uçak biletinizin sahibi olabilirsiniz.

Kahire, Arap dünyasının ve Afrika’nın en büyük kentleri arasında yerini almayı başarmıştır. Mısır’ın başkenti haline gelmiş olan bu şehir Nil Nehrinin kıyı kısımlarında yerini almaktadır. Eski ve yeninin güzel bir birleşimin bu şehirde rahatça görebilirsiniz.  Mısır ve çevre ülkelere bakıldığında Kahire, politik, ekonomik ve kültürel açıdan kendini oldukça geliştirmiştir. Şehre sanayi açısından baktığımız da bizleri büyük ölçekli sanayiler dokumacılık, demir-çelik, gıda ve tütün işletmeleri bulunmaktadır. Şehir içinde Kahire Üniversitesi, Ayn Şems, El-Ezher Üniversitesi ve Kahire Amerikan Üniversiteleri bulunmaktadır. Kültürel açıdan baktığımız da bizleri pek çok gezilecek alan karşılamaktadır. Bunlar arasında en çok dikkatleri Mısır Müzesi, Han el-Halili çarşısı, Cezire Adası, Tahrir Meydanı, Kahire Kalesi, Mehmed Ali Paşa Camii bulundurmaktadır. Şehrin ulaşımlarına göz attığımız da ise bizleri demiryolları karşılamaktadır. Havalimanı ise Kahire’nin kuzeydoğusunda yer almaktadır.

Hurghada - Kahire Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Hurghada - Kahire arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Hurghada - Kahire arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 390 KM kadardır.
Hurghada ve Kahire arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Hurghada - Kahire arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Nile Air, Oman Air, Etihad Airways, Egyptair, Spirit Of Manila Airlines, Air Canada, Lufthansa, Austrian, Aegean Airlines, Gulf Air firmalarıdır.
Hurghada - Kahire arasında Cairo Intl, International havalimanları kullanılmaktadır.

Kahire Hava Durumu

 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  14°C
 • açık
  Paz
  açık
  16°C
 • açık
  Pzt
  açık
  19°C
 • açık
  Sal
  açık
  23°C
 • açık
  Çar
  açık
  17°C

Haritada Kahire

Hurghada Havalimanları

Kahire Havalimanları

Kahire Araç Kiralama Konumları