Helsinki - Varşova Uçak Bileti

Helsinki - Varşova Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Varşova Yerel Saat 06:00
Yaklaşık Uçuş Süresi 1 saat 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 910 KM

Helsinki - Varşova Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Helsinki - Varşova Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Varşova Uçak Biletleri

TK Türk Hava Yolları 03 Ağustos 2023
Helsinki Ankara 22.342 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 03 Mayıs 2024
Helsinki Antalya 5.334 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 25 Ağustos 2023
Helsinki Diyarbakır 7.517 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 20 Haziran 2023
Helsinki Iğdır 5.675 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 20 Haziran 2023
Helsinki İstanbul 18.086 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 06 Temmuz 2023
Helsinki İzmir 6.875 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 23 Haziran 2023
Helsinki Konya 15.737 TL
Satın Al
BT Air Baltic 27 Haziran 2023
Helsinki Oslo 1.722 TL
Satın Al
AY Finnair 20 Temmuz 2023
Helsinki Stokholm 4.423 TL
Satın Al
LO LOT Polish Airlines 17 Temmuz 2023
Adana Varşova 3.598 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 03 Ağustos 2023
Ankara Varşova 6.036 TL
Satın Al
LH Lufthansa 07 Temmuz 2023
Antalya Varşova 15.527 TL
Satın Al
LX Swiss International Air Lines 15 Haziran 2023
Atina Varşova 4.338 TL
Satın Al
LO LOT Polish Airlines 04 Kasım 2023
Bakü Varşova 7.450 TL
Satın Al
OS Austrian 10 Haziran 2023
Bolonya Varşova 5.165 TL
Satın Al
W6 Wizz Air Hungary 17 Haziran 2023
Burgas Varşova 706 TL
Satın Al
W6 Wizz Air Hungary 04 Haziran 2023
Budapeşte Varşova 927 TL
Satın Al
XQ SunExpress 10 Haziran 2023
Diyarbakır Varşova 12.729 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 22 Eylül 2023
Edremit Varşova 7.194 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Temmuz 2023
Elazığ Varşova 6.709 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 09 Ekim 2023
Gaziantep Varşova 7.085 TL
Satın Al

Helsinki Hakkında

Finlandiya’nın kuzey kıyısında Baltık Denizi’ne bakan bir yarımada üzerinde bulunan Helsinki, Finlandiya’nın başkenti, en büyük şehri, en kalabalık şehri ve kültür başkenti olarak ülkenin can damarı konumundadır. Açık renkli granit taşlarının yoğun olarak kullanıldığı mimarisinden dolayı “Kuzey’in Beyaz Kenti” olarak adlandırılmıştır. Denize ve yeşil alanlarla iç içe olduğundan doğal güzellikleriyle etkileyen şehir aynı zamanda sanat galerileri, müzeleri, sergi sarayları ile de oldukça kültürlü bir şehirdir. Bisikletle ve yürüyerek gezmek için çok uygun bir şehir ancak hava çok soğuk olmadığı sürece. İklimi oldukça soğuk olan Helsinki, Haziran ve Ağustos aylarında ortalama en yüksek sıcaklık 19-22 °C arasındadır bu yüzden bu tarihler arasında gitmenizi tavsiye ederiz. Fince ve İsveççe ülkenin resmi dilleridir ancak Fince daha çok kullanılmaktadır. Kültür seviyesi oldukça yüksek olan ve sokaklarında gezerken huzuru hissedebileceğiniz bir şehir. Doğal güzellikleriyle bu özellikleri birleşince de turistlerin uğrak noktalarından birisi haline gelmekte. Sitemizden hızlıca erişebileceğiniz Helsinki uçak bileti ile siz de en kısa zamanda bisikletle Helsinki’yi keşfediyor olabilirsiniz.

Helsinki’de Gezilecek Yerler

 -Soumenlinna Adası: Ülkenin önde gelen güzellikleri arasında olan bu minik ada Helsinki’de turistlerin en uğrak noktasıdır. 15 dakikalık bir tekne yolculuğu ile ulaşabileceğiniz bu tatlı adada birkaç müze, denizaltı kalıntısı, köprü ve kale yer almakta.
-Uspenski Katedrali: Batı Avrupa’nın en büyük Ortadoks kilisesi olan Uspenski Katedrali kırmızı tuğlaları ve altın kaplı kubbeleriyle Rus mimarisini belirgin olarak yansıtmakta. Saat 16.00’da kapanan kiliseye giriş ücretsizdir.
-Senato Meydanı ve Helsinki Katedrali:  Şehrin en önemli meydanlarından biridir. Rus hakimiyetinin olduğu dönemdeki eserlerle çevrelenmiş meydan şehrin görsel açıdan en güzel yerlerinden biridir. Meydanın tam ortasından tüm görkemiyle Helsinki Katedrali bulunmaktadır.
-Kauppotori: Yerel halk ve turistlerin alışveriş noktası. Helsinki yemeklerini tatmak ve şehrin nabzını hissetmek için gidilmesi gereken yerlerden birisidir.
-Finlandiya Ulusal Müzesi: Finli sanatçıların 18. yüzyılın Rokoko portresinden 20. yüzyılın deneysel sanat hareketlerine kadar eserlerini içeren bir müzedir. İçerisinde Kiasma Çağdaş Sanat Müzesi, Ateneum Sanat Müzesi ve Sinebrychoff Sanat Müzesi bulunmaktadır. Girişi ücretsizdir.
-Tamppeliaukio Kilisesi: Helsinki’nin eski katı kayalarından birine oyulmuş ve inşa edilmiş olması bakımından oldukça ilgi çeken bir kilisedir. İyi yapılmış akustiği ile birçok konsere ev sahipliği yapmaktadır.
Listedekiler ve daha birçok çağdaş tasarımı ile Helsinki sizi sürekli gezmeye ve daha çok merak etmeye zorlayan bir şehirdir. Helsinki uçak seferleri arasından size uygun olanını seçip en kısa zamanda bu kültürlü şehirde gezintiye çıkmış olabilirsiniz. 

Helsinki Uçak Bileti Fiyatları 

Helsinki’ye gitmek ve bunu en güvenli, en ucuz ama aynı zamanda en konforlu şekilde yapmak istiyorsanız sayfamızdaki Helsinki uçak bilet fiyatları arasından bütçenize en uygun olanı seçip aynı zamanda rahatınızı ihmal etmeyen bir uçuşla hemen Helsinki’de olabilirsiniz.

Helsinki, Finlandiya sınırları içinde yer alan nüfus bakımında en kalabalık ve en büyük şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. şehir ülkenin güney kısmında yer alan Finlandiye Körfezi kıyısında Baltık Denizinde yerini almıştır. Son yapılan nüfus sayımına göz atıldığında şehir içinde 564,643 insan yaşadığı görülür. Şehrin komşu şehirleri arasında Espoo, Vantaa ve Kauniainen bulunmaktadır. Şehir de Fince ve İsveçce olarak iki ayrı dil kullanılmaktadır. Ülkenin geçiş yollarını oluşturan bir şehir olduğu için her konu da kendini geliştirmiştir. Özellikle işletme, , finans, moda, tıp, eğlence, medya ve kültür açısından ülkenin can damarı konumunda bulunmaktadır. Şehir içinde oldukça fazla müze, sergi sarayları, galeriler ve sahneler bulunmaktadır. Ülkenin gazetelerinden biri olan sergi sarayları, galeriler ve sahneler bu şehirde basılmaktadır. Şehir içinde yaşayan topluluklara bakıldığında bizleri Rusya, Estonya, İsveç, Somali, Sırbistan, Çin, Irak ve Almanya karşılamaktadır.

Varşova Hakkında

Varşova, ülkenin en kalabalık şehri olmakta ve Polonya’nın başkenti olarak Vistül nehri üzerinde yer almaktadır.  Bu şehir aynı zamanda Feniks özelliği ile de bilinmektedir. İkinci dünya savaşında önemli yıkıma uğrayan şehir, Sovyetlerin ve Polonyalıların yardımları ile şehir yeniden inşa edilmiş olmaktadır. Pek çok ünlü oluşumun merkezinde bulunan şehir, 18 semte bölünmüş olarak yönetilmektedir. Eski şehir olarak bilinen mükemmellik sertifikalarına sahip pek çok tarihi mekânı bulunmaktadır. Castle Square, Nowy Swiat, Krakowskie Przedmiescie gibi tarihi yürüyüş alanları da turistik mekânları arasında yer almaktadır. Farklı mimarisi, özel meydanları, gece hayatı, eğlence aktiviteleri, açık hava aktiviteleri, alışveriş mekanları ve müzeleri ile bu şehir tarihin en önemli tanıkları arasında yer alır.

Helsinki - Varşova Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Helsinki - Varşova arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Helsinki - Varşova arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 910 KM kadardır.
Helsinki ve Varşova arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Helsinki - Varşova arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde British Airways, Qatar Airways, Finnair, Lagun Air, American Airlines, Japan Airlines firmalarıdır.
Helsinki - Varşova arasında Helsinki Vantaa, Hernesaari Heliport, F.Chopin havalimanları kullanılmaktadır.

Varşova Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  14°C
 • açık
  Cum
  açık
  14°C
 • açık
  Cmt
  açık
  7°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  10°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  12°C

Haritada Varşova

Varşova Havalimanları