Konya - Muş Otobüs Bileti

Konya - Muş Otobüs Seferleri

 • Best Van
  KONYA OTOGARI
  21:00
  MUŞ OTOGARI
  12:30
  150 TL
 • Vangölü Turizm
  KONYA
  21:01
  MUŞ
  130 TL
 • Lider Muş Turizm
  KONYA
  21:30
  MUŞ
  13:20
  100 TL
 • Bitlis Taç Turizm
  KONYA
  21:30
  MUŞ
  12:20
  120 TL
 • Best Van
  KONYA OTOGARI
  22:00
  MUŞ OTOGARI
  12:45
  150 TL
 • Muş Yolu Turizm
  KONYA
  22:00
  MUŞ
  13:20
  100 TL
 • Yeşil Muş Ovası
  KONYA OTOGARI
  22:00
  MUŞ OTOGARI
  12:30
  110 TL
 • Best Van
  KONYA OTOGARI
  21:00
  MUŞ OTOGARI
  12:30
  150 TL
 • Vangölü Turizm
  KONYA
  21:01
  MUŞ
  130 TL
 • Lider Muş Turizm
  KONYA
  21:30
  MUŞ
  13:20
  100 TL
 • Bitlis Taç Turizm
  KONYA
  21:30
  MUŞ
  12:20
  120 TL
 • Best Van
  KONYA OTOGARI
  22:00
  MUŞ OTOGARI
  12:45
  150 TL
Tümünü Göster

Konya - Muş Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van
Best Van Turizm
Lider Muş Turizm
Metro Turizm
Muş Yolu Turizm
Öz Erciş Seyahat
Vangölü Turizm
Yeşil Muş Ovası

Konya Hakkında

Konya, evliyalar şehri ve insanlık tarihin ilk yerleşim birimlerinden bir tanesidir. tarihin akışından birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Konya aslından bir müze şehridir. Konya’da bulunan Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Doğanhisar, Ereğli, Hadım, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Seydişehir güzide ilçelerindendir. Konya yetiştirmiş olduğu büyük İslam alimleri ve evliyalar ile tanınır. Bunlardan en çok bilineni Mevlana’dır.

Şehirin yöresel lezzetleri su, sedirler, patlıcan bayıltan, patlıcan böğürmesi, lahana kapaması, yumurtalı kabak, ekşili kabak, cella, topalak köfte, etli ekmek, çullama, fırın kebabı, erişte çorbası, süt, tutmaç, arapaşı, tandır, mercimekli oğmaç, bamya ve taygadır. Konya’nın köylerinde ve ilçelerinde dokunmuş olan kilim ve halılar alınabilecek olan önemli hediyeliklerdir. Bunun yanı sıra Konya ve Mevlana’ya yönelik olan hediyelik eşyalarda bol miktarlarda ve her yerde bulunur. şehri ziyaret edip Mevlana Müzesini ve bulunan diğer müzeleri ziyaret etmeden, 10-17 Aralık tarihinde yapılan Mevlana Anma Törenine katılmadan, kilim, halı ve keçelerden satın almadan, düğün yemeğini tatmadan, hanları, sarayları ve camileri ziyaret etmeden, Kilistrayı ve Çatalhöyük’ü ziyaret etmeden dönmemelisiniz.

Muş Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Muş Muş otogarına ulaşım için taksi, servis ve minibüsler tercih edilmektedir. Yeni otobüs terminalinin yapımı gündemde olduğu için, halkın tercihiyle taşınacak olan otogara yeni bir yer arayışına girilmiştir.

Şu anki otogara ulaşım için, taksi ya da dolmuş tercih edilebilir. Bazı otobüs firmaları da servis hizmeti vermektedir. Otogarda ücretsiz açık otopark bulunmaktadır. Muş otobüs firmaları en uygun otobüs bileti fırsatları bulabileceğiniz yerel otobüs firmalarıdır ve bazılarının ilçelerde yazıhaneleri vardır.

Bu yazıhanelerden çift yönlü servis hizmeti alınabilmektedir ve her otobüs firması vermese de, bazılarında ücretsiz servis vardır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

24 saat hizmet veren taksiler, otogarda bulunmadığı için otogara çok yakın olan Bizim Taksiden hizmet alabilirsiniz. (0436) 212 06 16 numarasından taksi çağırabilirsiniz. Taksiler, açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanırlar.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Muş belediyesinin otobüs sayıları çok az olduğu için, otogara ulaşım çok tercih edilmemektedir. Genelde halk şehir içi otobüslerle ulaşım tercih etmektedir. Öğrenci indirimi bulunmaktadır ve ücretler 1.50 liradan başlamaktadır.

Şehir merkezine ulaşmak istediğinizde, otogardan geçen otobüslere binebilirsiniz. Otobüslerde bilet ve para geçerlidir. Tüm Muş ilçelerine ve bazı köylere kolay ulaşım sağlanmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının bazılarının servis hizmeti vardır. Servis hizmeti alacağınız otobüs firmasıyla görüşerek, gitmek istediğiniz herhangi bir güzergaha servis olup olmadığını öğrenebilirsiniz.  


Minibüslerle Ulaşım

Muş şehir içi ulaşımının en sık tercih edilen şekli olan minibüsler, her mahalle ve köye ulaşmaktadır. Minibüsle ulaşım için tercih edeceğiniz güzergaha merkezden her 10 dakikada bir minibüs bulabilirsiniz.

En Popüler Konya - Muş Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Muş Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  16°C
 • açık
  Çar
  açık
  15°C
 • açık
  Per
  açık
  16°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  15°C
 • açık
  Cmt
  açık
  14°C

Haritada Muş

Muş Hakkında

Nüfus
408.728
Plaka
49
Telefon Kodu
436