Kırklareli Otobüs Bileti

Kırklareli Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Çanakkale Truva
Çanakkale Truva Turizm
Ece Turizm
İstanbul Seyahat
Metro Turizm
Nilüfer Turizm
Pamukkale

Kırklareli Hakkında

Kırklareli Bulgaristan sınırımızı çizen Kırklareli, tarihi birikimler bakımından oldukça zengin illerimiz arasındadır. Kırklareli’nin Kuzey Doğu bölgesinde dağlık alanlar, Güney Batısında ise platolar vardır.

Tarım ve hayvancılık, balıkçılıkla geçinen bu kentte, ekime elverişli arazilerde ayçiçeği yetiştiriciliği, şeker pancarı üretimi ve şeker fabrikaları bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk şeker fabrikası burada kurulmuş olan Alpullu fabrikasıdır.

Tarih sahnesinde çok kereler Bulgarlar tarafından yağmalanan Kırklareli, 40 kilise anlamına gelen Saranta Ekklesiai olarak adlandırılmıştır. Edirne vilayetine bağlı olan Kırkkilise sancağının merkezi de burasıdır.

Vize Roma Tiyatrosu, Osmanlı dönemi eserleri, Tümülüsler, höylükler ve dolmenlerle Kırklareli arkeoloji ve sanat tarihinin en önemli açık hava müzelerinden biridir. Bulgaristan, Rusya ve Türkiye sınırlarına girip ayrılmış olan bu kent, Kurtuluş Savaşı sonrası yine Türkiye sınırlarına dahil edilmiştir.

Kentte Bulgaristan, Yunanistan ve Boşnak göçmenleri yaşamaktadır ve göçler nedeniyle nüfusu 100 bini bile bulamamaktadır. Ekonomik en ucuz otobüs bileti kampanyaları ile günübirlik dahi gezilebilecek bir merkezdir. 

Kırklareli Otogar Hakkında

Kırklareli merkez ilçesinin Karacaibrahim bölgesinde bulunan otogar, ulusal ve uluslararası otobüs seferleri düzenleyen bir alandır.

Küçük ve bakımsız görünen bu otogarda, Yunanistan ve Bulgaristan’a sık sık otobüs seferleri düzenlenmektedir. İstanbul seferleri neredeyse dakika başı sıklıkta kalkmakta, otobüs firmaları ikram yarışına girmektedir. Otogarda küçük bir büfe ve tuvalet dışında tabldot lokanta bulunmaktadır.

Zaman zaman Yunanistan ve Bulgaristan’a da  en uygun otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir. Ulaşım sağlayan yaklaşık 20 firma vardır ve bu firmalar yerel otobüs firmalarıdır.  Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • İstanbul Seyahat,
 • Metro,
 • Asya Tur,
 • Şampiyon Hersekli,
 • Özlem Tur,
 • Ece Turizm,
 • Kontur,
 • Lüleburgaz Seyahat.
Kırklareli otogarı uluslararası olarak da hizmet verdiği için, gümrük denetimleri nedeniyle oldukça sıkı bir güvenlik önlemi sağlanarak yolculuk edilmektedir.

Şehirde yerel otobüs firmalarının çok ekonomik ve fazla seferleri vardır ve genelde bunlar tercih edilmektedir. 0288 214 32 09 numaralı telefonlardan otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. 
 

Kırklareli Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Kırklareli otogarından şehir içine otobüs ve dolmuşlarla seferler düzenlenmektedir. Toplu taşma araçları sabah 07:00 ve akşam 22:00 arasında yapıldığı için, şehir merkezine ulaşım geç saatlerde taksi ile yapılmaktadır.

Ulaşım ağının pek gelişmediği Kırklareli’nde, birkaç belediye otobüsü hizmet vermektedir. Bu  nedenle istediğiniz zaman yararlanabileceğiniz otobüs seferlerinin bilgilerine Kırklareli belediyesinin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi, otogarın hemen içindedir ve taksi bulmak kolaydır. Otogar taksinin numarası (0288) 214 83 65’tir ve taksi ücretleri de ekonomiktir. Şehir merkezine ulaşım için taksiyi tercih edeceksiniz 24 saat hizmet alabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Kırklareli’nde otobüs pek gelişmemiştir ve bu nedenle birkaç otobüs tüm şehir genelinde hizmet vermektedir. 4 numaralı otobüs şehir merkezinden otogara, otogardan da şehir merkezine giden güzergahta hizmet vermektedir. Saat 22 ve sonrasında otobüs bulmak mümkün olmamaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı otobüs firmaları ücretsiz servis hizmetleri ile farklı ilçelere ulaşım sağlamaktadır. Ulaşım için gerekli olan her konuda destek alabileceğiniz bilgileri seyahat ettiğiniz otobüs firmasından alabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogardan servis kullanarak ya da otobüsle ulaştığınız şehir merkezinden tüm Kırklareli ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dolmuşlar ekonomik olarak ulaşım gerçekleştirmenizi sağlar ve oldukça kısa sürede gideceğiniz yere varabilirsiniz. Ancak saat 22 ve sonrasında dolmuş bulmak mümkün olmaz ve taksiler tercih edilebilir.

En Popüler Kırklareli Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Kırklareli Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  13°C
 • açık
  Paz
  açık
  13°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  14°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  14°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  14°C

Haritada Kırklareli

Kırklareli Hakkında

Nüfus
346.973
Plaka
39
Telefon Kodu
288