Isparta Otobüs Bileti

Isparta Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Anka
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Adiyaman Ünal
Ağrı Ses Turizm
Alaşehir Sarıkız Turizm
Ali Osman Ulusoy
Aras Seyahat
As Adana Seyahat
As Mersin Turizm
Balıkesir Uludağ Turizm
Ben Turizm

Isparta Hakkında

Isparta

Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in memleketi olan ve onun sayesinde oldukça gelişmiş bir şehir olan Isparta, Akdeniz Bölgesinde bulunmaktadır.


Göller yöresinde bulunan Isparta’nın oldukça düzenli bir şehir yapısı vardır. Kızıldağ Milli Parkı ve Kovada Gölü Milli Parkı turistik açıdan en önemli alanları arasındadır. Gül yetiştiriciliği ile ünlü olan bu memleket 2016’da açıklanan Yaşam Kalitesi endeksinde birinci seçilmiştir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen bir nüfusu olan Isparta, 1992 yılında açılan Süleyman Demirel Üniversitesi sayesinde daha fazla refah sahibi bir kent olmuştur. Modern bir kent olmasına rağmen, gelenekselliğinden ödün vermeyen bir kültürel değere sahiptir.

Her geçen gün gelişen daha modern bir hale gelen Isparta kültür turizmi açısından da önemli bir şehir olmuştur ve sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de ilgisini çekmektedir.

Isparta Otogar Hakkında

Isparta havalimanı ve otogarı, özellikle yaz dönemlerinde çok yoğun bir trafik izler. Öğrenci trafiğinin de yoğun olduğu bu şehirde, her zaman bir ulaşım aracının bulunması mümkündür.


Yakın illerden gelen üniversite öğrencileri, her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak ve farklı illeri gezmek için terminali ziyaret etmektedir. İstanbul’a 7 saatlik bir mesafede olan Isparta, yerel ve ulusal birçok otobüs firmasına ev sahipliği yapmaktadır.  bulabilirsiniz.

Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Has Turizm,
 • Kamil Koç,
 • Lüks Karadeniz,
 • Has Turizm,
 • Doğu Karadeniz,
 • Çanakkale Truva,
 • Metro,
 • Özkaymak,
 • Pamukkale.
Ayrıca ulusal otobüs firmalarının bazı seferler için aktarma yaptıkları bir durak olarak da Isparta otogarı kullanılmaktadır. Şehir merkezinde bulunan otogar, Süleyman Demirel Caddesinde bulunmaktadır.

Otogarda tuvalet, mescit, hediyelik eşya dükkanı, restoran ve kafeler bulunmaktadır. 60’dan fazla otobüs firması otogarda hizmet vermektedir.

Isparta Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun otobüs bileti İstanbul için 2016 yılında 45 TL’den başlamaktadır. Yakın illerde ücretler daha da düşmektedir.


Otogardan şehir merkezine ulaşım için gerekli olan her konuda bilgi alabileceğiniz ve istediğiniz zaman yararlanabileceğiniz toplu taşıma araçlarına nasıl ulaşabileceğinizi otogardan öğrenebilirsiniz.

En kısa sürede yararlanabileceğiniz toplu taşıma araçları otogarda birçok farklı şekilde yer almaktadır. Belediye otobüsü, dolmuş ve servislerle ulaşım yapılabileceği gibi, taksi ile de farklı ilçelere ulaşmak mümkün olmaktadır.  

Ulaşım her zaman sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir ve kısa sürede istediğiniz yere ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi (0246) 227 22 61 numaralarından çağrılabilmektedir. Süleyman Demirel Caddesinde bulunan taksi durağından kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretlerinde 24 saat aynı fiyatlandırma geçerlidir ve gece tarifesi yoktur.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Halk otobüslerinde 7 numara ile otogara ulaşılabilmektedir. Otobüslerde Gülen Kart denilen elektronik bir bilet sistemi ve para geçmektedir. Gülen kartları otogardan, büfelerden ve ana duraklardan satın almak mümkün olmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasından bilgi alarak şehir içi servis hizmetinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Özellikle ulusal firmaların servis hizmetleri bulunduğu için, ücretsiz servis imkanından yararlanabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Şehir içi dolmuşları da her ilçeye ve köye ulaşım için hizmet vermektedir. Otogardan çıktığınızda merkez yoldan ve Süleyman Demirel Caddesinden geçen otobüs ve minibüs seferleri sayesinde her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.


Kiralık Araç Hizmetleri

Araç kiralamak için en kısa sürede hizmet alacağınız Vipp Rent A Car firmasından hizmet alabilirsiniz. 0553 335 11 77 numaralı telefondan kiralık araç taleplerinizi iletebilirsiniz.

En Popüler Isparta Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Isparta Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  18°C
 • açık
  Cmt
  açık
  18°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  18°C
 • açık
  Pzt
  açık
  12°C
 • az bulutlu
  Sal
  az bulutlu
  12°C

Haritada Isparta

Isparta Hakkında

Nüfus
421.766
Plaka
32
Telefon Kodu
246