Giresun Rize Otobüs Bileti

Giresun - Rize Otobüs Seferleri

 • Sinop Birlik Turizm
  GIRESUN
  03:40
  RIZE
  06:30
  130,00 TL
 • Aydoğan Turizm
  GIRESUN
  13:35
  RIZE
  17:30
  190,00 TL
 • Özlem Ardahan
  GIRESUN
  22:00
  RIZE
  05:00
  180,00 TL
 • Yeniden As Bafra Seyahat
  GIRESUN
  02:45
  RIZE
  06:05
  150,00 TL
 • Ali Osman Ulusoy
  GIRESUN
  13:00
  RIZE
  17:00
  140,00 TL
 • Golden Turizm
  GIRESUN
  16:30
  RIZE
  20:30
  130,00 TL
 • Has Turizm A.Ş.
  GIRESUN
  09:00
  RIZE
  12:30
  140,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  GIRESUN
  03:15
  RIZE
  06:45
  130,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Giresun - Rize Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
As Bafra
Golden Turizm
Karadeniz Golden Turizm
Lüks Karadeniz Seyahat
Metro Turizm
Rize Ses Seyahat
Ulusoy Seyahat
Yeniden As Bafra Seyahat

Giresun - Rize Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Giresun Rize arası genellikle 2 saat 50 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Giresun Rize arasında sefer yapan otobüs firmaları Ali Osman Ulusoy, As Bafra, Golden Turizm, Karadeniz Golden Turizm, Lüks Karadeniz Seyahat, Metro Turizm, Rize Ses Seyahat, Ulusoy Seyahat, Yeniden As Bafra Seyahat firmalarıdır.
Giresun Rize otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 130 TL kadardır.
En ucuz Giresun Rize otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Giresun Hakkında

Doğu Karadeniz bölgesinin en güzel kentlerinden olan Giresun, köklü tarihi ve liman kenti olması nedeniyle her zaman önemliydi.

Fındık üretiminde önemli bir potansiyele sahip olan bu kentte, bir yarımada görünümü hakimdir. Şehir merkezi Aksu ve Batlama arasına kurulmuştur ve Giresun Adası bu merkezde yer alır.

Ayrıca kiraz meyvesinin dünyaya bu kentten yayıldığı kabul edilmektedir. 1923 yılında il olan ve merkezi Tirebolu ilçesi olan bu kent, engebeli yer şekillerine sahiptir. Ordu ve Trabzon’a her yarım saatte bir dolmuş bulunmaktadır ve bu şehirlere ekonomik bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Giresun ilinde 16 ilçe, 17 belde, 534 köy vardır. Ayrıca Giresun Üniversitesi de kentin ekonomisini canlandırmıştır. Tirebolu plajları, turistik merkezleri oldukça önemlidir.

Rize Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Rize Özellikle bahar ve yaz aylarında çok hareketlenen Rize otogarı, şehrin merkezinde Reşadiye mevkiindedir. Otogarda çevre ilçe ve illere sefer yapan irili ufaklı birçok küçük yazıhane de bulunur. 

Birçok ilde olduğu gibi Rize otogarının şehir dışına ve daha modern bir şekilde inşa edileceği ve bunun projesinin hazırlandığı bilinmektedir. Yetkililerin kifayetsiz kaldığını ima ettikleri otogar şimdiki hali ile bir şehrin ihtiyacına cevap verecek yetersizliktedir. Daha doğrusu gelen giden yolcu için her türlü olanağa sahiptir.

Şehir içi ulaşımda dolmuşlar çok sık tercih edilmektedir. En uygun otobüs bileti bulunduğunda, özellikle Trabzon yönünden çok fazla yolcu gelmektedir.
                                                                                            

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın hemen yanı başında bulunan terminal taksi durağı,  (464) 223 33  92 no’lu telefonu ile hizmetinizde aynı zaman da dilek ve şikayetleriniz için emrinizdedir.
 

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin içinde bulunan otogardan şehrin hemen her yerine belediye otobüsü ve dolmuş ulaşımı vardır. Belediye otobüsleri sabah 7 ve akşam 22 saatlerine kadar çalışmaktadır.

 
Dolmuşla Şehir Merkezine Ulaşım

Rize’de mahalle ve köy ulaşımında sık sık dolmuşlar kullanılır. dolmuşlar sayesinde kısa sürede ulaşım yapabileceğiniz gibi, otogarın önünden geçen dolmuşlara da binebilirsiniz.

En Popüler Giresun - Rize Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Rize Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  -3°C
 • kar yağışlı
  Per
  kar yağışlı
  -6°C
 • açık
  Cum
  açık
  -4°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  -4°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -3°C

Haritada Rize

Rize Hakkında

Nüfus
328.979
Plaka
53
Telefon Kodu
464