29 Nisan saat 19:00 itibari ile şehirler arası seyahatler izne tabi olacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Diyarbakır - Niğde Otobüs Bileti

Diyarbakır - Niğde Otobüs Seferleri

 • Lider Siirt Turizm
  DIYARBAKIR
  15:30
  NIĞDE
  03:20
  120 TL
 • Siirt Petrol
  DIYARBAKIR
  17:30
  NIĞDE
  04:20
  120 TL
 • Metro Turizm
  DIYARBAKIR
  17:30
  NIĞDE
  03:20
  120 TL
 • Lider Siirt Turizm
  DIYARBAKIR
  18:00
  NIĞDE
  05:50
  120 TL
 • Lider Siirt Turizm
  DIYARBAKIR
  15:30
  NIĞDE
  03:20
  120 TL
 • Siirt Petrol
  DIYARBAKIR
  17:30
  NIĞDE
  04:20
  120 TL
 • Metro Turizm
  DIYARBAKIR
  17:30
  NIĞDE
  03:20
  120 TL
 • Lider Siirt Turizm
  DIYARBAKIR
  18:00
  NIĞDE
  05:50
  120 TL
Tümünü Göster

Diyarbakır - Niğde Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Lider Siirt Turizm
Siirt Baykan Jet Turizm

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır, mezopotamyanın beşiğinde, en önemli yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmış bir merkezdir. Özellikle tarihi Sur ilçesinin kalıntıları oldukça önemlidir.

Diyarbakır kalesi, UNESCO tarafından kültür mirası seçildi ve bölgenin turistik açıdan daha cazip görünmesini sağladı. Diyarbakır kentinin her bir adımında bulunan tarihi kalıntılar ve değerler turistik açıdan çekici olan bu kentin biraz daha tanınmasını sağlasa da, bölgedeki terör olayları nedeniyle birçok sorunun da yaşanmasına neden olmuştur.

Diyarbakır kentinde ağır yiyecekler yöresel mutfağın vazgeçilmezidir. Birçok farklı kültürün etkisinde olan Diyarbakır, farklı kültürlerin harmanlanmasından kaynaklanan mutfakların birleşmesinden dolayı karmaşık bir yemek kültürüne sahiptir

Niğde Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Niğde Şahinali mahallesinde yer alan otogara servisler ve minibüslerle ulaşmak mümkündür. Niğde otogarında taksi hizmeti de vardır ve her zaman kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Komşu illere ve ilçelere kolay bir şekilde ulaşım sağlayan Niğde otogarında, bazen indirimli otobüs bileti kampanyaları düzenlenmektedir. Günübirlik olarak yakın illere de otobüs seferleri düzenlenmektedir. Nevşehir, Kayseri gibi bölgelere kolay bir şekilde ulaşmak için en uygun otobüs bileti bulacağınız yerel firmalarla seyahat edebilirsiniz.

Ulaşım konusunda minibüslerden yararlanılır ve şehirde halk otobüsleri de vardır. Taksi ise en son tercih edilen ulaşım araçlarından biridir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalde bulunan taksi durağından taksi ile gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri bazen çok yüksek olabileceğinden şoförle önceden görüşerek ücret konusunda bilgi alabilirsiniz. Taksi durağı için 0388 213 12 22 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Niğde kent kart ile binilebilen otobüslerle Niğde’nin her yerine ulaşım mümkündür. Otobüs seferleri saat 06:30’da başlamaktadır. Akşam 20:00’den sonra zor bir ulaşım imkanı bulunan otobüs seferleri, otogardan şehir merkezi ve diğer ilçelere ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Otobüslerde geçerli olan Kent Kartı satın almak için terminal gişeleri ve bilet satış noktalarına 5 TL ödeyerek karta sahip olabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Servislerle şehir merkezine ulaşım için otogarda yer alan farklı güzergahlara giden otobüsleri tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine ücretsiz olarak ulaşabilmek için otobüs bileti aldığınız firmayla iletişim kurabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Niğde’de ulaşımın çoğunda minibüsler hakimdir. Minibüslerle her yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Minibüsler ekonomik fiyat avantajlarıyla istediğiniz yere hızlıca ulaşmanızı sağlamaktadır.

En Popüler Diyarbakır - Niğde Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Niğde Hava Durumu

 • açık
  Per
  açık
  12°C
 • açık
  Cum
  açık
  12°C
 • açık
  Cmt
  açık
  14°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  14°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  11°C

Haritada Niğde

Niğde Hakkında

Nüfus
346.114
Plaka
51
Telefon Kodu
388