Zürih Dresden Uçak Bileti

Zürih - Dresden Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Dresden Yerel Saat 06:36
Yaklaşık Uçuş Süresi 1 saat 10 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 550 KM

Zürih - Dresden Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Zürih - Dresden Uçak Biletleri

Zürih - Dresden Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Zürih - Dresden Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!

Zürih - Dresden Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Zürih - Dresden arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 10 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Zürih - Dresden arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 550 KM kadardır.
Zürih ve Dresden arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Zürih - Dresden arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Intersky Luftfahrt firmalarıdır.
Zürih - Dresden arasında Dresden, Zurich havalimanları kullanılmaktadır.

Zürih Hakkinda

Zürih, İsviçre’nin ekonomik ve kültürel alanında başkenti olmakta ve FIFA merkezini de barındıran şehir, oldukça kalabalık bir nüfus yoğunluğuna sahip olmaktadır. Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasında sayılan ETH ve Zürih üniversitelerini de barındıran şehir, deniz seviyesinden 408 m yükseklikte olmaktadır. Tepelerle çevrili olan şehir içerisinde kendi adı ile anılan göl de bulunmaktadır. Şehirdeki nüfusun yüzde otuzunu Almanlar, Portekizliler ve İtalyanlar oluşturmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan bu yerde turistik gezilerde katılabileceğiniz pek çok etkinlik bulunmaktadır. Dünyada bankacılık sektörünün en çok geliştiği merkez olan bu şehir; düzeni, temizliği, doğal mekânları ve tarihi merkezleri ile tatil zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz mükemmel bir seçim olacaktır.

Dresden Hakkında

Dresden, Saksonya eyaletinde bulunan bir şehir olmakta ve Almanya’da bulunmaktadır. Şehir önemli sanat eserleri ile anılmaktadır. Özellikle barok tarzı yapılar arasında güçlü bir şekilde geçen August döneminin ihtişamını yansıtan eserler hal dimdik ayakta durmaktadır. Bunlar arasında bulunan Moritzburg, Avrupa’nın en mükemmel sarayları arasında bulunmaktadır. Doğa tutkunları için kumtaşı kayalarında oluşan dağ geçitleri Sachsische schweiz bölgesinde yer alan ve kendisine hayran bıraktıran bir alan olmaktadır. Bunların dışında Avrupa’nın en önemli ulaşım kavşaklarından biri olmakta ve ekonomi alanında da çok önemli bir merkez olarak ta bilinmektedir. Gezilip görülebilecek mekanları arasında Kadınlar kilisesi, Kral sarayı, Tarihi yeşil tonoz, Albertinum gibi seçenekler sayılabilmektedir.

Dresden Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Cum
  hafif yağmur
  6°C
 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  -1°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  0°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  -2°C
 • açık
  Sal
  açık
  -2°C

Haritada Dresden