Tiflis - Viyana Uçak Bileti

Tiflis - Viyana Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Viyana Yerel Saat 17:09
Yaklaşık Uçuş Süresi 3 saat 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 2330 KM

Tiflis - Viyana Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Tiflis - Viyana Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Viyana Uçak Biletleri

TK Turkish Airlines 19 Haziran 2023
Tiflis Adana 3.406 TL
Satın Al
PC Pegasus 04 Haziran 2023
Tiflis Alanya 8.547 TL
Satın Al
XQ SunExpress 03 Temmuz 2023
Tiflis Ankara 2.168 TL
Satın Al
PC Pegasus 04 Haziran 2023
Tiflis Antalya 3.046 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 07 Ağustos 2023
Tiflis Bakü 5.854 TL
Satın Al
PC Pegasus 15 Haziran 2023
Tiflis Batman 4.706 TL
Satın Al
KC Air Astana 28 Ağustos 2023
Tiflis Bişkek 5.838 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 10 Haziran 2023
Tiflis Bodrum 4.397 TL
Satın Al
PC Pegasus 10 Haziran 2023
Tiflis Dalaman 8.582 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 10 Haziran 2023
Tiflis Elazığ 3.381 TL
Satın Al
A3 Aegean Airlines 15 Aralık 2023
Tiflis Frankfurt 3.919 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 10 Haziran 2023
Tiflis İstanbul 8.758 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Haziran 2023
Adana Viyana 2.357 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 27 Haziran 2023
Almaata Viyana 5.790 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 03 Haziran 2023
Ankara Viyana 2.165 TL
Satın Al
XQ SunExpress 03 Eylül 2023
Antalya Viyana 2.777 TL
Satın Al
FR Ryanair 06 Haziran 2023
Atina Viyana 849 TL
Satın Al
J2 Azerbaijan Airlines 01 Eylül 2023
Bakü Viyana 9.664 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 01 Haziran 2023
Bodrum Viyana 5.301 TL
Satın Al
LH Lufthansa 24 Eylül 2023
Bremen Viyana 9.528 TL
Satın Al
JU Air Serbia 26 Temmuz 2023
Budapeşte Viyana 2.574 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 24 Haziran 2023
Diyarbakır Viyana 3.004 TL
Satın Al
PC Pegasus 01 Haziran 2023
Erbil Viyana 6.430 TL
Satın Al
PC Pegasus 24 Şubat 2024
Erzurum Viyana 3.302 TL
Satın Al

Tiflis Hakkında

Gürcistan’ın başkenti ve en kalabalık şehri olan Tiflis ülkenin doğu tarafında Kura Nehri’nin iki yanına inşa edilmiştir. Trialeti sıra dağlarının eteklerinde kurulmuş bir yerleşim yeridir. Efsanelere göre eski kral av sırasında burada sıcak su kaynağı bulmuş ve buraya bir şehir inşa edilmesini istemiş. Şehire de sıcak anlamına gelen ‘’Tbili’’ adı verilmiş. Bu isim zamanla Tiflis’e dönüşmüş. Coğrafi konumunun İpek Yolu’na yakın olması ve iki büyük kıtayı birbirine bağlaması sebebiyle tarih boyunca büyük devletler tarafından ele geçirilmek istenen Tiflis bu sebepten dolayı tarihin her döneminden nadir mimari örnekleri içinde barındırır. Şehirde ılıman iklim hakimdir, yağış yılın çok nadir zamanlarında görülmektedir. Yaz mevsimi çok sıcak ve kuru geçtiği için yaz aylarında turistler Tiflis’e çok ziyaret gerçekleştirmezler. Tiflis şehrine ziyaret etmek ve buradaki kültüre tanık olmak için bilet.com sitemiz üzerinden hızlıca Tiflis uçak bileti satın alabilirsiniz.

Tiflis Gezilecek Yerler

 Tiflis’te çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır ve bunların çoğuna yürüyerek erişebilme avantajına sahipsiniz. Şehirde pek çok kilise, mest eden görkemli tarihi yapılar, bol yeşillik barındıran parklar ve camiiler mevcuttur. Tiflis’in tarihi ve turistik yerlerine maddeler halinde beraber göz atalım.
-Büyük Tiflis Sinagogu: Gürcü Sinagogu diye de anılan Büyük Sinagog tuğla kullanarak yapılmış ve 19. yüzyılda inşa edilmiş.
-Meidan Bazaar: Narika Kalesi’nin alt kısmında bulunan pazarda alışveriş, yeme içme ihtiyaçlarınız için bazı işletmeler bulunuyor. Meydana gelmişken Narika Kalesine çıkabilir, Metheki Köprüsü’nü ziyaret ederek burada hatıra fotoğrafı çekilebilir, Kura Nehri’nin kenarında dinlenebilirsiniz.
-Kartlis Deda Heykeli: Gürcistanlıların annesi olarak isimlendirilen ve Tiflis’in simgesi haline gelen heykeli şehrin her yerinden görmeniz mümkündür.
-Barış Köprüsü: Ardahan başlangıçlı Azerbaycan ve Aras Nehri ile bir olup en sonunda Hazar Denizi’ne dökülen Kura Nehri’nin üzerine yapılmıştır. Barış Köprüsü Tiflis’in eski ve yeni kentlerini birbirine bağlamaktadır ve Aşk Köprüsü olarak da anılmaktadır.
-Sülfür Hamamları: Tiflis şehri adını bu hamamlardaki sıcak sudan almıştır. Hamamlara kötü bir koku eşlik etse de sağlık açısından son derece yararlıdır.

Tiflis Uçak Bileti Fiyatları

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e gitmek ve bahsettiğimiz güzellikleri yakından görmek isterseniz sitemizde bulunan Tiflis uçak seferleri alternatiflerini inceleyebilirsiniz. Bu şekilde Tiflis uçak bileti fiyatları arasından en uygun fiyatlı olanlara sitemizde ulaşabilirsiniz. İstediğiniz tarih ve saatte biletinizi satın alarak konforlu ve güvenli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Tiflis, kura ırmağının her iki kısmında da bulunan toprakları ile Gürcistan’ın başkenti olmaktadır. Genel olarak bulunduğu konumu itibari ile kültüreli sosyal, sanayi alanlarında merkezi bir şehirdir. Ayrıca tarihi ipek yolu üzerinde yer alması ile de önemli bir kültürel medeniyete sahip olmakta ve günümüzde Bakü- Tiflis boru hattının da geçiş hatları üzerinde bulunması ile de önemli bir ticari merkez olmaktadır. Tarihi milattan öncelere uzanan Tiflis, Osmanlı ve Rus egemenliği altında bulunmuştur. Avrupa ve Asya arasında önemli bir geçiş merkezi olması itibari ile de ekonomik alanda hızla gelişen bir şehir olmaktadır. En meşhur turistik alanları içinde Tblisi OLd Town, Narikala Hisarı, Mother Kartlı heykeli, sülfür hamamları ve Lenin meydanı olarak ta anılan özgürlük meydanı da yer almaktadır.

Viyana Hakkinda

Viyana, tarih sahnesinde çok önemli bir yeri olan bir şehir olmakta ve Avusturya’nın başkenti olarak ülkenin büyüklük bakımından en küçük eyaleti olmaktadır. Nüfus yoğunluğu oldukça kalabalık bir şekilde olmasının yanında Birleşmiş Milletlerin dört merkezinden biri olmaktadır. Şehirde ayrıca AGİT, OPEC, Uluslararası Atom Enerjisi Örgütü’ de yer almaktadır. Avrupa’nın en önemli politik ve kültürel merkezi olan Viyana, tarih boyunca pek çok ülkeye başkentlik yapmıştır. Bu nedenle mimari ve kültürel açıdan oldukça zengin eserlere sahip olan şehir içerisinde bulunan Stefan Kilisesi şehrin önemli sembolleri arasında yer alır. Şehrin resmi dili Almanca olmakta, tabelalarda azınlıklara yönelikte diller kullanılmaktadır. Çeşitli medeniyetlere ait saraylar, müze haline getirilen yapılar, katedraller ve doğal mekanları ile Avrupa’nın en çok turist çeken merkezleri arasındadır.

Tiflis - Viyana Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Tiflis - Viyana arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 3 saat 40 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Tiflis - Viyana arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 2330 KM kadardır.
Tiflis ve Viyana arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Tiflis - Viyana arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Georgian Airways firmalarıdır.
Tiflis - Viyana arasında International, Danubepier Hov, Vienna Intl havalimanları kullanılmaktadır.

Viyana Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  17°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  22°C
 • açık
  Cum
  açık
  22°C
 • açık
  Cmt
  açık
  17°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  19°C

Haritada Viyana

Tiflis Havalimanları

Viyana Araç Kiralama Konumları