Medine - Abu Dhabi Uçak Bileti

Medine - Abu Dhabi Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Abu Dhabi Yerel Saat 04:07
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1530 KM

Hızlı Erişim

Medine - Abu Dhabi Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Abu Dhabi Uçak Biletleri

PC Pegasus 07 Ekim 2023
Medine Adana 5.195 TL
Satın Al
PC Pegasus 23 Kasım 2023
Medine Ankara 15.498 TL
Satın Al
XY Nas Air 24 Kasım 2023
Medine İstanbul 12.975 TL
Satın Al
PC Pegasus 20 Ekim 2023
Medine İzmir 5.052 TL
Satın Al
SV Saudi Arabian Airlines 08 Mart 2024
Medine Kahire 3.991 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 23 Kasım 2023
Medine Malatya 8.429 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 23 Kasım 2023
Medine Sivas 9.698 TL
Satın Al
FZ Flydubai 08 Ekim 2023
Medine Taşkent 12.097 TL
Satın Al
XQ SunExpress 05 Ocak 2024
Adana Abu Dabi 6.261 TL
Satın Al
5W Astraeus 24 Mart 2024
Ankara Abu Dabi 2.930 TL
Satın Al
PC Pegasus 07 Ekim 2023
Antalya Abu Dabi 5.738 TL
Satın Al
PC Pegasus 05 Ekim 2023
Bodrum Abu Dabi 4.520 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 03 Ekim 2023
Denizli Abu Dabi 12.552 TL
Satın Al
PC Pegasus 05 Ekim 2023
İstanbul Abu Dabi 3.056 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 03 Ocak 2024
İzmir Abu Dabi 12.651 TL
Satın Al
5W Astraeus 16 Ekim 2023
Taşkent Abu Dabi 4.171 TL
Satın Al

Medine Hakkında

Resmi adı “aydınlanmış şehir” anlamına gelen Medine-i Münevvere olan Medine, İslam aleminde önemli olan üç şehirden ikincisidir. Aynı zamanda “Peygamber Şehri” olarak da bilinir. Medine’yi önemli kılan diğer özelliği ise tarihteki ilk İslam Devletine İslami ekonomi modeli ve hükümet yapısının geliştirildiği şehir olarak başkentlik yapmasıdır.  Suudi Arabistan’ın Medine Eyaletinin başkenti olan şehir, 1.488.782 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık 4. şehridir. İslam kültür ve medeniyet beşiği kabul edilen Medine, Umre zamanında 1,5 milyonun üzerinde turist ağırlamaktadır. Arapça konuşulan şehirde İslam kültürü ve mimarisine ait birçok kutsal mekan ve tarihi yapı içermektedir. Medine’de İslam’a ait ilk mimarı yapıları görmeniz mümkündür. Kutsal mekanlarına yalnızca Müslüman kişilerin ziyaret etmesine izin verilmektedir. Yalnızca mimarisi ve tarihiyle büyüleyici olmakla kalmayan şehir aynı zamanda tüm Arap mutfağına ait lezzetlerini de tatmanıza olanak sağlamaktadır.   İklimi yazları çok sıcak kışları çok soğuk olan Medine’ye gitmek için en uygun zamanın bahar ayları olduğunu düşünüyoruz. Ancak gündüz sıcak akşamları serin olduğu için yanınıza hırkanızı almayı unutmayın. Siz de İslam mimarisi ve kültürüne ilgi duyuyor veya Hacca ya da Umre’ye gidecekseniz Medine uçak bileti fiyatları için bilet.com fırsatlarına göz atabilirsiniz.

MEDİNE’DE GEZİLECEK YERLER

Medine barındırdığı muhteşem tarihi yapılar sebebiyle ve İslam dünyasında önemli bir yeri olduğu için birçok uğrak noktası vardır. En önemli gezilecek yerleri sizler için aşağıda listeledik:

-Kuba Camii: Medine denildiğinde akla gelen  camiiden birisidir. İslamda inşa edilen ilk camii olmakla birlikte inşaatında bizzat Hz. Muhammed çalıştığı için İslam’da yeri oldukça önemlidir.
-Mescidi Nebevi: İçerisinde Hz. Muhammed, Hz. Ömer ve Hz. Ebu Bekir’in mezarı bulunan camii erkeklere her saat açıkken kadınlara sabah ve öğlen namazından sonra ziyarete açıktır. Hadise göre burada kılınan namaz dünyadaki bütün camiilerde kılınan namazdan daha hayırlıdır.
-Cennet Bahçesi): Mescidi Nebevi içerisinde bulunan Cennet Bahçesi, Hz. Muhammed’in Cuma Hutbesini verdiği yerdir. Camiideki tek yeşil halının bulunduğu yer burasıdır.
-Uhud Dağı: Hac ve Umre sırasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Uhud savaşı burada gerçekleşmiştir.
-Mada’in Saleh: İslamiyet öncesine ait olan arkeolojik bir sit alanıdır. UNESCO Dünya Mirasları listesindedir.
Burada listelediklerimiz dışında Yedi Mescidler, Mescid-i Kıbleteyn, Cennet-ül Baki, Medine Müzesi gibi birçok İslam’a ait önemli ve kutsal yerler bulunmaktadır. Siz de İslam’a ait bu güzel ve tarihi yerleri merak ettiyseniz sayfamızdan Medine uçak bileti alıp hemen bu harika yerleri gezebilirsiniz.

MEDİNE UÇAK BİLETİ FİYATLARI

 Sizlere en kaliteli ve uygun bilet fiyatlarını sunmayı amaçlayan bilet.com ile Medine uçak seferleri şekilde sizleri beklemekte.  Konforlu, güvenli ve maddi açıdan kafanızın rahat olacağı bir uçuş için bilet.com fırsatlarıyla en uygun Medine uçak biletlerine ulaşabilirsiniz.

Medine, İslam Dini için oldukça büyük bir öneme sahip olan bir şehirdir. Suudi Arabistan da Hicaz Bölgesinde Mekke’nin kuzeyinde yer alan bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle insanların hac ve umre mevsimlerinde sıkça ziyaret ettikleri bir bölge olduğu bilinir. Medine de Türk eserleri olarak sadece Amberiye mescidi ve el-Muazzem Tren İstasyonunun yer aldığı bilinir. Tarih içinde de oldukça önemli bir yere sahip olan şehir pek çok savaş atlatmıştır. Şehrin görülmeye değer pek çok yeri bulunmaktadır. Bunların kimi ziyaret kimi ise ibadet amaçlı olduğu bilinir. Din konusunda oldukça gelişmiş olan bu şehirde pek çok mescid, kabristan, camiye rastlamak mümkündür. Müslümanların ilk inşa ettikleri mescid Küba Mescidi olarak bilinmektedir. Bulut mescidi olarak adlandırılan Mescid-i Gamame görülmesi gereken önemli yerlerden biridir. Bunun yanı sıra Uhud Dağı, Cennet-ül Baki, Cuma Mescidi, Ömer Mescidi gibi pek çok yerinde bulunduğu bilinir.

Abu Dabi Hakkında

Abu Dabi, Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti olmakta ve Basra körfezi kenarında bulunmaktadır. Petrol bakımından oldukça zengin olan şehir, geniş sahraların içerisinde oldukça modern yapılar oluşturmuştur. Dünyadaki en önemli petrol rezervlerine sahip olan şehir, bir ada olmakta ancak karaya üç adet köprü ile bağlanarak ta normal işleyişini sürdürmektedir. Çöl iklimi hâkim olan şehirde oldukça görkemli binalar ve yapılar bulunmakta, adeta çöl ortasında bir vaha izlenimi oluşturmaktadır. Genel olarak mart ve Kasım aylarında hava sıcaklıkları düşebilmekte ancak bu zamanlarda da şehirde çok yoğun sis görülmektedir. Modern yapıları ve geçmişin izlerinin harmanlanması ile şehirde gezilebilecek pek çok mekân bulunur. Bunlar arasında Al Hosn Kasrı, Şeyh Zayed Camii, Emirates Palace, Ferrari dünyası gibi çok farklı mekânlara ev sahipliği yapmaktadır.

Medine - Abu Dhabi Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Medine - Abu Dhabi arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Medine - Abu Dhabi arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1530 KM kadardır.
Medine ve Abu Dhabi arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Medine - Abu Dhabi arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Etihad Airways, Gulf Air, Astraeus firmalarıdır.
Medine - Abu Dhabi arasında International, Bateen, Madinah havalimanları kullanılmaktadır.