Lizbon Marakeş Uçak Bileti

Lizbon - Marakeş Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Marakeş Yerel Saat 20:17
Yaklaşık Uçuş Süresi 1 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 790 KM

Lizbon - Marakeş Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Lizbon - Marakeş Uçak Biletleri

Lizbon - Marakeş Uçak Bileti Almak için Tüm Havayolu Şirketleri ve Lizbon - Marakeş Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com 'da.

Lizbon Hakkinda

Lizbon, Atlantik Okyanusunu kıyısında bir şehir olmakta ve Portekiz’in başkenti olarak ülkenin kalabalık şehri olmaktadır. Teno Nehrinin geçiş alanında kuruluna şehir, nehir üzerindeki halicin etrafında kümelenmiştir. Refah düzeyine bakıldığında Avrupa Birliği ortalamasının üzerinde bulunan oldukça zengin bir bölgedir. Renkli bir başkent olmasının yanında yedi tepe üzerinde kurulması itibari ile oldukça geniş bir yüz ölçümüne sahip olmaktadır. Hiç el değiştirmeden 1200’lü yıllardan bu yana Portekiz’e başkentlik yapmaktadır. İklim olarak sıcak bir başkent olmakta ve nüfusu çok hızlı bir şekilde artmaktadır. Şehir merkezi olarak bilinen kısım Baixa adı verilmekte ve Unesco dünya mirası içerisinde yer almaktadır. Ticaret meydanı, Rossi meydanı, elevador de santa gibi turistik mekânları ile de misafirlerine güzel anlar yaşatmaktadır.

Marakeş Hakkında

Marakeş, ülkenin ilk başkenti olma özelliğini taşıyan şehir Fas’ın ortasında Atlas dağlarının dip kısımlarında yerini almıştır. Kırmızı Şehir olarak adlandırılan bu şehir 1.036,500 kişilik büyük bir nüfusa sahiptir. Fas’ın en önemli şehirlerinden biri olarak da bilinir. Marrakech-Tensift-El Haouz bölgesinin baş şehri olarak bilinen bu şehir geniş bir ticaret pazarına sahiptir. Dünya ve Afrika üzerinde en yoğun ve faal bir şehir olarak karşımıza çıktığı da görülür. Djemaa el Fna şehrin meydanın olarak bilinen yerin adıdır. Djemaa el Fna şehrin en yoğun olduğu alanlardan biridir. Bu yerde akrobatlar, hikâye anlatıcıları, dansçılar ve müzisyenlerden oluşan geniş bir kalabalık bulunmaktadır. Ayrıca yiyecek standları da kurulduğu için açık bir restoran görünümüne de sahip olduğu bilinir. Yaşayan insanların oldukça renkli bir yaşam sürdükleri görülür.

Lizbon - Marakeş Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Lizbon - Marakeş arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Lizbon - Marakeş arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 790 KM kadardır.
Lizbon ve Marakeş arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Lizbon - Marakeş arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde TAP Portugal, SATA International, Air Canada firmalarıdır.
Lizbon - Marakeş arasında Lizbon, Menara havalimanları kullanılmaktadır.

Marakeş Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  27°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  29°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  30°C
 • açık
  Cum
  açık
  31°C
 • açık
  Cmt
  açık
  30°C

Haritada Marakeş