Kaliningrad St Petersburg Uçak Bileti

Kaliningrad - St Petersburg Uçuşu

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
St Petersburg Yerel Saat 16:44
Yaklaşık Uçuş Süresi 1 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 820 KM

Kaliningrad - St Petersburg Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Kaliningrad - St Petersburg Uçak Biletleri

Kaliningrad - St Petersburg Uçak Bileti Almak için Tüm Havayolu Şirketleri ve Kaliningrad - St Petersburg Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com 'da.

Kalinindgrad Hakkında

Kalinindgrad, Rusya’ya hiç sınırı olmayan ancak bir Rus Toprağı olan şehir Polonya ve Litvanya arasında kalan kısımda ve Baltık Denizi kenarında bulunmaktadır. Geçmiş tarih incelendiğinde konumu itibari ile Rusya’nın en önemli şehri olmaktadır. Nüfusunun büyük çoğunluğunu Ruslar oluşturmakta ve azınlık olarak Ukraynalılar, Polonyalılar, Ermenilerde şehir içerisinde yer almaktadır. Avrupa’da süren savaşların en kritik noktası olmuştur. İkinci dünya savaşında oldukça fazla tahrip olan kent Sovyetler Birliğine kalmıştır. Ticari açıdan oldukça canlı ve dinamik bir merkez olan şehir oldukça zengin bir kent olmaktadır. Lmanuel Kant’ın mezarı da bu şehirde bulunmaktadır. Gezilip görülebilecek yerleri arasında Koningsberg katedrali, Sovyetler’in Evi, Köningsberg surları ve müzeleri sayılabilir.

Petersburg Hakkinda

Petersburg, Rusya’nın ikinci Dünya’nın ise dördüncü büyük şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Moskova’nın kuzeybatısında yerini alan bu şehir oldukça zarif binaları içinde barındırmaktadır. Kültürel açıdan bakıldığında kendini geliştirmiş olduğu gözlerden kaçmayacak ayrıntılar arasındadır. Şehrin Baltık Denizi kıyısından bulunan Neva nehri üzerindeki 42 ada üzerine inşa edildiği bilinir. Moskova’nın aksine şehir içinde beş milyona yakın Avrupalı insan yaşadığı açıklanmıştır. Hatta bu şehrin Avrupa’ya Açılan bir kapı olduğu da söylenmektedir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin romanları Suç ve Ceza, Ezilenler ve Beyaz Geceler adlı romanlarının bu şehirde geçtiği de bilinir. Şehrin yaşam alanı içerisinde pek çok küçük şehir ve kırsal alan bulunmaktadır. Bu şehirde yaz ayları oldukça kısa kış ayları ise uzun geçmektedir. Kış aylarında yüksek oranda kar görülür ve karın kalınlığı 24 cm olarak hesaplanmıştır. Turistik yerlerinde en çok yeni evli çiftlerin güvercin uçurup şampanya patlattıkları Donanma Parkı içinde bulunana Petro heykelini ziyaret ettikleri görülür.

ST Peterburg Hakkında

ST Peterburg, kültürel alanda gelişmiş bir şehir olmakta ve zarif ince binaları ile bilinmektedir. Rusya’nın ikinci büyük şehri olmasının yanında Baltık deniz kıyısında bulunan 42 ada üzerinde bir yerleşim merkezi olmaktadır. Şehrin kuruluş amacı Avrupa’ya kapı açmak olmakta ve bu amaç üzerinden Rus Çarlığına uzun süre başkentlik yapmıştır. Beş milyonun üzerinde nüfusu ile şehirde Avrupa havası bulunmakta ve kuruluş amacını gerçekleştirmiş olmaktadır. Mimarisinde kullanılan bazı seçenekler ile Kuzey’in Venedik’i olarak ta anılan şehir, dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Hermitage müzesi ile turistlerinde ilgi odağı olmaktadır. Kış günleri oldukça kısa olmakta ve özellikle bazı temmuz, haziran dönemlerinde iki hafta boyunca güneşin hiç batmadığı olmaktadır. Beyaz geceler olarak adlandırılan bu zaman dilimleri de oldukça farklı bir yaşayış tarzı ortaya koymaktadır.

Kaliningrad - St Petersburg Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kaliningrad - St Petersburg arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Kaliningrad - St Petersburg arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 820 KM kadardır.
Kaliningrad ve St Petersburg arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Kaliningrad - St Petersburg arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Rossiya-Russian Airlines, Pobeda Airlines, Ural Airlines, Jsc Nordavia, Aeroflot firmalarıdır.
Kaliningrad - St Petersburg arasında Khrabrovo, Pulkovo, Rzhevka havalimanları kullanılmaktadır.

Haritada St Petersburg