Bingöl Uçak Bileti

En Ucuz Bingöl Uçak Biletleri

Bingöl Hakkında

Bingöl

Alp dağlarından sonra dünyada güneşin en güzel ve büyüleyici bir şekilde doğuşunun izlenebileceği Bingöl, özellikle dört dağın çevrelediği eşsiz bir şehirdir. 

Resimlerde çizilen güzel ve doğa harikası olan manzaraların gerçeğini Bingöl şehrinde görmeniz mümkün olmaktadır. Havalimanına 20 km uzaklığında olan Bingöl havalimanı, 2013 yılında hizmete girmiştir. İstanbul, Ankara ve Medine uçuşları yapılan Bingöl’de, daha fazla uçuş için THY uçak talebi göndermiş, cevap beklemektedir. 

Bingöl bölgesindeki doğa güzelliklerini keşfetmek ve kentin arkeolojik buluntularını incelemek için, yerli ve yabancı birçok turist indirim dönemlerinde en ucuz uçak bileti bulmaktadır. 


Bingöl Turistik Değerler

İstanbul ve Ankara kentlerine direk uçuşları bulunan Bingöl havalimanında,   en uygun uçak bileti bularak, kenti keşfetmeye gelen gezginler kafileler halinde doğa yürüyüşlerine katılmaktadır. 

Güneşin doğuşunu izlemenin büyüleyici etkisini yaşamak için gün ağarırken çıkılan Bingöl dağının Kale tepesi, oldukça popülerdir. Kış aylarında ziyaret edenler için kayak turizmi yapılabilen Kös ve Yolaçtı turizm merkezlerinde, otobüs ya da özel araçlarla gezilebilir.  

Kiğı ilçesinin Çiçektepe köyü mağaraları da Bingöl gezginlerinin mutlaka uğraması gereken alanlarıdır. Kaleler ve diğer mağaralar da antik dönemden kalan bu alanları incelemeyi tercih edenler için ziyaret edilebilmektedir. 


Bingöl’e Kimler Uçar?

Bingöl’e kış turizmi tercih eden kişiler gidebilir. Özellikle kayak ve doğa yürüyüşü sevenler için ideal bir şehir olan Bingöl, 270 bin kişilik nüfusuyla oldukça sakin bir şehirdir. Bu nedenle genelde iş ve turizm amaçlı gelen ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. Üniversite de bölgenin nüfusunu arttırdığından bölgeye eğitim amaçlı da gelinmektedir. 

Bingöl Havalimanı Hakkında

Yeni sayılabilecek bir havalimanı olan Bingöl havalimanındaki sefer sayısının azlığından şikayet eden vatandaşlar, bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle durgunlaşan bu ulaşım imkanının, yeni yatırımlarla artmasını beklemektedir. 

Dünyaya açılacak bir kent hale getirilmesi planlanan Bingöl, yeni yatırımlarla canlandırılarak daha fazla noktaya uçuşların yapıldığı bir havalimanı haline getirilecek. Şimdilik şehir içinde İstanbul ve Ankara uçuşları yapılan havalimanında, ağırlıklı olarak iş amaçlı yolcular bulunuyor. Eğitim amaçlı gelen öğrenci pek olmasa da, belirli bir kısım yolcu da öğrenciler ve onların aileleri olmaktadır. 


Havalimanına en yakın oteller; 

  • Grand Berti
  • Büyük Bingöl Otel,
  • Binkap Resort

Bingöl Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bingöl ulaşım konusunda demiryolu, karayolu ve hava yolu ile ulaşılabilen bir ildir. Havalimanı bölgedeki dağlık alan nedeniyle hala istenilen şekle getirilmemiştir ve yatırımların artış göstermesi ile daha fazla bölgeye uçuş gerçekleştirilecektir. 

Özel şoförlü araç ve VIP transfer hizmeti almak isteyenler için, birçok turizm firması hizmet vermektedir. Aynı zamanda bu firmalar, şehir gezileri konusunda da destek vermektedir. Hususi aracıyla gelenler için de havalimanında harita temin edilebilir. Genelde engebeli bir araziye sahip olan Bingöl, hızlı ve ucuz ulaşım seçenekleriyle yolculara hizmet vermektedir. 


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

0426 213 55 94 ve 0426 213 12 44 numaralarından Bingöl havalimanı taksi hizmeti almak için araç çağırabilirsiniz. Taksi ücretlerinin bir açılış ücreti vardır ve km başıma da standart ücretlere eklenmektedir. 


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Minibüs ve otobüslerle şehir merkezine ulaşım sağlayan birçok özel servis bulunmaktadır. Ayrıca belediye otobüsleri de, uçuş saatlerinde havalimanına hizmet vermektedir. 


Araç Kiralama 

Araç kiralama daha ekonomik ve pratik çözüm olduğu için son yıllarda fazlaca tercih edilmektedir. 0426 214 12 15 numaralı telefondan Formula 12 rent a car, 0426 213 57 00 numaralı telefondan ise, Ürekoğlu rent a car firmalarından araç kiralayabilirsiniz. 

En Uygun Bingöl Uçak Biletleri

Bingöl Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Hatay - Bingöl 554,37 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Bingöl 1.008,99 TL
Pegasus İstanbul - Bingöl 1.039,73 TL
Anadolu Jet İzmir - Bingöl 1.403,32 TL
Anadolu Jet Gaziantep - Bingöl 1.411,01 TL
Türk Hava Yolları Edremit - Bingöl 1.608,76 TL
Anadolu Jet Bodrum - Bingöl 1.633,34 TL
Anadolu Jet Ağrı - Bingöl 1.681,91 TL
Türk Hava Yolları Lefkoşe - Bingöl 1.685,92 TL
Anadolu Jet Erzurum - Bingöl 1.782,78 TL
Türk Hava Yolları Ordu - Bingöl 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Batman - Bingöl 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Şanlıurfa - Bingöl 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Konya - Bingöl 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Bingöl 1.788,96 TL

Bingöl Yönüne Uçan Havayolları