Antalya - Nuremberg Uçak Bileti

Antalya - Nuremberg Arasında Uçan Havayolları

Antalya Hakkında

Yerli ve yabancı turistlerin her mevsim akın ettiği Antalya, dünyanın en yoğun 14. havalimanıdır. Türkiye’nin ise yolcu trafiği bakımından en yoğun üçüncü havalimanıdır.
 
Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan ve turizm cenneti konumunda olan Antalya, Türkiye’ye gelen yabancı turistlerinin yüzde kırkının uğrak noktasıdır. Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olan Antalya, 2 milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir. Likyalılar, Lidyalılar ve Romanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu kent, batık şehirler ve antik kentler açısından en zengin tarihe sahiptir. 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Antalya’da bulunmaktadır. Kuzeyinde Torosların bulunduğu Antalya, kara yolundansa uçak trafiğinin daha yoğun olduğu bir şehirdir. Özellikle balayına gidecek olan çiftlerin en fazla tercih ettiği ve en uygun uçak bileti aradıkları tatil merkezidir.


Antalya Turistik Değerler

En sıcak bölgelerden biri olan Antalya’da, tropik meyve ve sebzeleri oldukça fazla yetişmektedir. Birçok meyve ve sebze bu bölgede yetişmektedir.

Bölgede en çok gelir turizmden gelmektedir ve her mevsim binlerce turist Antalya bölgesinde yer almaktadır. Kaleiçi turizmin merkezidir ve Alanya Arkeoloji Müzesi ve Side Müzesi, ilk çağdan kalma eserlerin görülebileceği önemli merkezlerden biridir. Bölgenin güney kısımlarında deniz turizmi, diğer kesimlerde antik kalıntılar yer almaktadır. 

Aspendos antik kentinin tiyatrosu hala güzelliğini korumakta ve Myra gibi birçok kalıntı ziyaret edilebilmektedir. Arkeoloji ve tarihçilerin ilk duraklarından biri olan Antalya’ya, büyükşehirlerden kolay bir şekilde en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür.


Antalya’ya Kimler Uçar?

Antalya Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, iş adamlarının ve  öğrencilerin çok yoğun şekilde ziyaret ettiği bir şehirdir. 

Özellikle mevsimlik işçilerin de uğrak mekanlarından olan Antalya, farklı ırklardan insanların bir arada yaşadığı çok uluslu bir şehir olarak bilinmektedir. Nüfusun büyük bir kısmının okur yazarlık oranının yüksek olması, yerleşik halkın yabancı turistlerden de oluşması bu bölgeyi her mevsim kalabalık hale getirmiştir. 

Sanayi kuruluşlarının da yer aldığı Antalya, ticaret ve turizm açısından ülke ekonomisinde de büyük bir öneme sahiptir. 

En Ucuz Antalya - Nuremberg Uçak Bileti Fiyatları

Antalya - Nuremberg Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Antalya - Nuremberg Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Corendon Airlines Antalya - Nuremberg 27 Temmuz 2022 1.516,42 TL
Tailwind Airlines Antalya - Nuremberg 09 Ağustos 2022 2.210,99 TL
Corendon Airlines Antalya - Nuremberg 18 Ağustos 2022 4.005,46 TL
Corendon Airlines Antalya - Nuremberg 11 Ağustos 2022 4.517,32 TL
Pegasus Antalya - Nuremberg 13 Ağustos 2022 4.531,6 TL
Pegasus Antalya - Nuremberg 19 Ağustos 2022 5.447,3 TL
Pegasus Antalya - Nuremberg 20 Ağustos 2022 25.962 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

2100 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

3 saat 20 dakika

Nuremberg Yerel Saat

05:59

Nuremberg Hava Durumu

 • az bulutlu
  Cmt
  az bulutlu
  14°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  19°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  20°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  19°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  21°C

Haritada Nuremberg