Sivas - Rize Otobüs Bileti

Sivas - Rize Otobüs Seferleri

 • Öz Elbistan
  SIVAS
  02:30
  RIZE
  100 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  13:00
  RIZE
  130 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  13:00
  RIZE
  02:20
  110 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  18:00
  RIZE
  130 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  21:00
  RIZE
  08:50
  100 TL
 • Lüks Kahramanmaraş Turizm
  SIVAS
  22:59
  RIZE
  06:19
  100 TL
 • Ak Aksu Turizm
  SIVAS
  23:45
  RIZE
  08:05
  90 TL

Sivas - Rize Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras
Kahta Petrol
Tokat Yıldızı
Öz Elbistan
Metro Turizm

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, zaman zaman cehaletin kötü izlerini hatırlatan bir kent olsa da, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Rize Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Rize Özellikle bahar ve yaz aylarında çok hareketlenen Rize otogarı, şehrin merkezinde Reşadiye mevkiindedir. Otogarda çevre ilçe ve illere sefer yapan irili ufaklı birçok küçük yazıhane de bulunur. 

Birçok ilde olduğu gibi Rize otogarının şehir dışına ve daha modern bir şekilde inşa edileceği ve bunun projesinin hazırlandığı bilinmektedir. Yetkililerin kifayetsiz kaldığını ima ettikleri otogar şimdiki hali ile bir şehrin ihtiyacına cevap verecek yetersizliktedir. Daha doğrusu gelen giden yolcu için her türlü olanağa sahiptir.

Şehir içi ulaşımda dolmuşlar çok sık tercih edilmektedir. En uygun otobüs bileti bulunduğunda, özellikle Trabzon yönünden çok fazla yolcu gelmektedir.
                                                                                            

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın hemen yanı başında bulunan terminal taksi durağı,  (464) 223 33  92 no’lu telefonu ile hizmetinizde aynı zaman da dilek ve şikayetleriniz için emrinizdedir.
 

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin içinde bulunan otogardan şehrin hemen her yerine belediye otobüsü ve dolmuş ulaşımı vardır. Belediye otobüsleri sabah 7 ve akşam 22 saatlerine kadar çalışmaktadır.

 
Dolmuşla Şehir Merkezine Ulaşım

Rize’de mahalle ve köy ulaşımında sık sık dolmuşlar kullanılır. dolmuşlar sayesinde kısa sürede ulaşım yapabileceğiniz gibi, otogarın önünden geçen dolmuşlara da binebilirsiniz.

En Popüler Sivas - Rize Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Rize Hava Durumu

 • açık
  Çar
  açık
  7°C
 • açık
  Per
  açık
  8°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  10°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  11°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  10°C

Haritada Rize

Rize Hakkında

Nüfus
0
Plaka
53
Telefon Kodu
464