Sivas - Rize Otobüs Bileti

Online İndirim Kuponu

Sivas - Rize Otobüs Seferleri

 • Adıyaman Gülaras Turizm
  SİVAS
  00:29
  RİZE
  08:19
  70 TL
 • Öz Elbistan
  SİVAS
  02:30
  RİZE
  80 TL
 • Tokat Yıldızı
  SİVAS
  13:00
  RİZE
  103 TL
 • Metro Turizm
  SİVAS
  13:00
  RİZE
  03:35
  85 TL
 • Tokat Yıldızı
  SİVAS
  18:00
  RİZE
  103 TL
 • Lüks Kahramanmaraş Turizm
  SİVAS
  23:30
  RİZE
  06:50
  85 TL

Sivas - Rize Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Kahta Petrol
Adıyaman Gülaras

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, zaman zaman cehaletin kötü izlerini hatırlatan bir kent olsa da, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Rize Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Özellikle bahar ve yaz aylarında çok hareketlenen Rize otogarı, şehrin merkezinde Reşadiye mevkiindedir. Otogarda çevre ilçe ve illere sefer yapan irili ufaklı birçok küçük yazıhane de bulunur. 

Birçok ilde olduğu gibi Rize otogarının şehir dışına ve daha modern bir şekilde inşa edileceği ve bunun projesinin hazırlandığı bilinmektedir. Yetkililerin kifayetsiz kaldığını ima ettikleri otogar şimdiki hali ile bir şehrin ihtiyacına cevap verecek yetersizliktedir. Daha doğrusu gelen giden yolcu için her türlü olanağa sahiptir.

Şehir içi ulaşımda dolmuşlar çok sık tercih edilmektedir. En uygun otobüs bileti bulunduğunda, özellikle Trabzon yönünden çok fazla yolcu gelmektedir.
                                                                                            

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın hemen yanı başında bulunan terminal taksi durağı,  (464) 223 33  92 no’lu telefonu ile hizmetinizde aynı zaman da dilek ve şikayetleriniz için emrinizdedir.
 

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin içinde bulunan otogardan şehrin hemen her yerine belediye otobüsü ve dolmuş ulaşımı vardır. Belediye otobüsleri sabah 7 ve akşam 22 saatlerine kadar çalışmaktadır.

 
Dolmuşla Şehir Merkezine Ulaşım

Rize’de mahalle ve köy ulaşımında sık sık dolmuşlar kullanılır. dolmuşlar sayesinde kısa sürede ulaşım yapabileceğiniz gibi, otogarın önünden geçen dolmuşlara da binebilirsiniz.

En Popüler Sivas - Rize Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Rize Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  9°C
 • kar yağışlı
  Çar
  kar yağışlı
  -1°C
 • kar yağışlı
  Per
  kar yağışlı
  -4°C
 • hafif kar yağışlı
  Cum
  hafif kar yağışlı
  -4°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -1°C

Haritada Rize

Rize Hakkında

Nüfus
0
Plaka
53
Telefon Kodu
464