Sakarya (Adapazarı) Rize Otobüs Bileti

Sakarya (Adapazarı) - Rize Otobüs Seferleri

 • Pamukkale Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  15:00
  RIZE
  05:45
  480,00 TL
 • Golden Turizm
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  22:15
  RIZE
  13:15
  530,00 TL
 • Star Diyarbakır
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  14:45
  RIZE
  05:00
  530,00 TL
 • Metro Turizm
  ADAPAZARI
  17:45
  RIZE
  08:30
  425,00 TL
 • Mahmut Lüks Deniz Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  17:45
  RIZE
  15:30
  550,00 TL
 • Sahil Seyahat
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  22:30
  RIZE
  13:30
  450,00 TL
 • Ali Osman Ulusoy
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  16:00
  FINDIKLI
  07:15
  480,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Sakarya (Adapazarı) - Rize Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ali Osman Ulusoy
Doğu Karadeniz
Golden Turizm
Kanberoğlu
Lüks Karadeniz Seyahat
Lüks Yalova Seyahat
Metro Turizm
Rize Ses Seyahat
Rize Ses Turizm
Sahil Seyahat
Ulusoy Seyahat
Yeşil Artvin

Sakarya (Adapazarı) - Rize Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Sakarya (Adapazarı) Rize arası genellikle 14 saat 45 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Sakarya (Adapazarı) Rize arasında sefer yapan otobüs firmaları Ali Osman Ulusoy, Doğu Karadeniz, Golden Turizm, Kanberoğlu, Lüks Karadeniz Seyahat, Lüks Yalova Seyahat, Metro Turizm, Rize Ses Seyahat, Rize Ses Turizm, Sahil Seyahat, Ulusoy Seyahat, Yeşil Artvin firmalarıdır.
Sakarya (Adapazarı) Rize otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 480 TL kadardır.
En ucuz Sakarya (Adapazarı) Rize otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Sakarya Hakkında

Sakarya kenti, Marmara ve Karadeniz’in kesişimi olan bir bölgededir ve nüfusun çoğu tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlar. Birbirinden farklı kültürlerin buluşma noktası olan Sakarya, 1999 depreminden büyük hasar almış, sanayi alanında yeni yeni canlanmaya başlamıştır.

Hizmet sektöründe çalışan nüfus, çoğunlukla Karadenizlilerden oluşmaktadır. Birçok bilindik markanın bu kentte fabrikası vardır ve insanlara istihdam sağlanmaktadır. Ayrıca elektrik enerjisine katkıda bulunan santrallere de de sahip olan bir ilimizdir.

Tarih öncesi dönemler ve Roma, Bizans kültürüne ait eserlerin sergilendiği Sakarya müzesinde görülmeye değer ürünler sergilenmektedir. Meşhur ıslama köftesi, yöresel ürünlerin en popülerleri arasındadır.

Ayrıca çerkez tavuğu da oldukça sevilen lezzetler arasındadır. Karasu ve Kocaali ilçelerinde deniz turizmi gelişmiş ve yazlık evlerin bulunduğu alanlar yapılmıştır. Birçok mesire yeri ve Sapanca gölü yakınlarındaki piknik alanları dikkat çeken özellikleri arasındadır. 

Rize Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Rize Özellikle bahar ve yaz aylarında çok hareketlenen Rize otogarı, şehrin merkezinde Reşadiye mevkiindedir. Otogarda çevre ilçe ve illere sefer yapan irili ufaklı birçok küçük yazıhane de bulunur. 

Birçok ilde olduğu gibi Rize otogarının şehir dışına ve daha modern bir şekilde inşa edileceği ve bunun projesinin hazırlandığı bilinmektedir. Yetkililerin kifayetsiz kaldığını ima ettikleri otogar şimdiki hali ile bir şehrin ihtiyacına cevap verecek yetersizliktedir. Daha doğrusu gelen giden yolcu için her türlü olanağa sahiptir.

Şehir içi ulaşımda dolmuşlar çok sık tercih edilmektedir. En uygun otobüs bileti bulunduğunda, özellikle Trabzon yönünden çok fazla yolcu gelmektedir.
                                                                                            

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın hemen yanı başında bulunan terminal taksi durağı,  (464) 223 33  92 no’lu telefonu ile hizmetinizde aynı zaman da dilek ve şikayetleriniz için emrinizdedir.
 

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin içinde bulunan otogardan şehrin hemen her yerine belediye otobüsü ve dolmuş ulaşımı vardır. Belediye otobüsleri sabah 7 ve akşam 22 saatlerine kadar çalışmaktadır.

 
Dolmuşla Şehir Merkezine Ulaşım

Rize’de mahalle ve köy ulaşımında sık sık dolmuşlar kullanılır. dolmuşlar sayesinde kısa sürede ulaşım yapabileceğiniz gibi, otogarın önünden geçen dolmuşlara da binebilirsiniz.

En Popüler Sakarya (Adapazarı) - Rize Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Rize Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  -9°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -7°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  -5°C
 • hafif kar yağışlı
  Pzt
  hafif kar yağışlı
  -4°C
 • kar yağışlı
  Sal
  kar yağışlı
  -7°C

Haritada Rize

Rize Hakkında

Nüfus
328.979
Plaka
53
Telefon Kodu
464