İstanbul İzmir Otobüs Bileti

İstanbul - İzmir Otobüs Seferleri

 • Ege Seyahat
  ALIBEYKÖY
  05:00
  İZMIR
  11:30
  500,00 TL
 • Alaşehir Sarıkız Turizm
  ESENLER OTOGARI
  23:00
  İZMIR
  06:30
  300,00 TL
 • Pamukkale Turizm
  ALIBEYKÖY, İSTANBUL
  00:25
  İZMIR
  07:00
  460,00 TL
 • Kale Seyahat
  ALIBEYKÖY
  00:20
  İZMIR
  08:00
  324,00 TL
 • Lüks Aksel Seyahat
  ALIBEYKÖY, İSTANBUL
  00:20
  İZMIR
  06:58
  349,00 TL
 • Nilüfer Turizm
  ESENLER OTOGARI
  01:00
  İZMIR
  08:30
  299,00 TL
 • Varan Turizm
  ALIBEYKÖY
  00:20
  İZMIR
  07:50
  400,00 TL
 • Villa Turizm
  ALIBEYKÖY
  00:34
  İZMIR
  07:04
  329,00 TL
 • Metro Turizm
  ALIBEYKOY TESIS
  00:20
  IZMIR
  07:30
  399,00 TL
 • Balıkesir Hakser Turizm
  ESENLER OTOGARI
  08:30
  İZMIR
  17:00
  349,00 TL
 • İstanbul Seyahat
  ESENLER OTOGARI
  14:00
  İZMIR
  22:00
  300,00 TL
 • Ayar Aydın Seyahat
  ESENLER OTOGARI
  23:30
  İZMIR
  07:50
  259,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

İstanbul - İzmir Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Alaşehir Sarıkız Turizm
Balıkesir Uludağ Turizm
Çanakkale Truva
Çanakkale Truva Turizm
Didim Seyhaat
İstanbul Kale Seyahat
İstanbul Kalesi
İstanbul Seyahat
İzmir Turizm
Metro Turizm
Nilüfer Turizm
Salihli Güven turizm

İstanbul - İzmir Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İstanbul İzmir arası genellikle 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
İstanbul İzmir arasında sefer yapan otobüs firmaları Alaşehir Sarıkız Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm, Çanakkale Truva, Çanakkale Truva Turizm, Didim Seyhaat, İstanbul Kale Seyahat, İstanbul Kalesi, İstanbul Seyahat, İzmir Turizm, Metro Turizm, Nilüfer Turizm, Salihli Güven turizm firmalarıdır.
İstanbul İzmir otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 500 TL kadardır.
En ucuz İstanbul İzmir otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

İstanbul Hakkında

Yedi tepeli şehir olan İstanbul, muhteşem boğaz manzarasıyla Türkiye’nin en kalabalık ve en güzel şehirlerinden biridir. Avrupa ve Anadolu yakasının boğaz kenarı olan İstanbul, her mevsim yaşayan bir şehirdir.

İstanbul’un 15 milyonluk nüfusu ve birbirinden farklı dokuları bir arada taşıyan tarihi yapısı yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Her yıl milyonlarca ziyaretçisi olan ve kıyı turizmine gelen turistlerin uğramadan gitmedikleri bu kent, gece hayatı, vapurda çay ve simit keyfi, alışverişleriyle dünyanın en popüler şehirleri arasındadır.

Bir metropol olan İstanbul’da, her zaman her şeyi bulabilirsiniz ve ulaşım konusunda da birçok alternatifiniz vardır. Bu alternatiflerle şehrin yoğun trafiğinden de sıyrılma imkanınız bulunur. İstanbul’a her şehirden direkt olarak otobüsle ulaşım imkanı vardır ve iki adet otogarı bulunmaktadır.
 

İzmir Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir

Ülkenin en çok sefer düzenlenen otogarlarından olan İZOTAŞ, her zaman yoğun bir ulaşım imkanına sahiptir. En uygun otobüs bileti için İzmir kent  kart kullanarak toplu taşıma yapılabilir.


Servis, otobüs, minibüs ve taksiler otogarda kolay bir şekilde bulunabilir. Belediye otobüsleriyle sabah 06:30’dan akşam 23:20’ye kadar ulaşım imkanı bulunmaktadır. Özellikle Konak merkeze ulaşım oldukça sık ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Minibüs, taksi ve servislerle de ulaşım yapılmaktadır ve ulaşım ücretleri de ekonomik bir şekilde belirlenmiştir. Her zaman kolay bir şekilde ulaşım araçlarına erişebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi (0232) 472 06 69 numaralı telefondan çağırılabilir. Servislerin bölümünde otobüs, taksi ya da minibüslere ulaşabilirsiniz. İzmir’de taksi ücretleri, İstanbul’dan pahalıdır. Bu nedenle uzun mesafeler için daha pratik çözümler aradığınızda toplu taşıma tercih
ederek ekonomik seyahat edebilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan her 15 dakikada bir Konak merkeze ulaşım sağlanmaktadır. Konak merkezden de istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir’in Urla, Çeşme, Mordoğan gibi uzak ilçelerine otobüslerle ulaşabilirsiniz ve kent kart ile ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.
Kent kartları otogardan ve büfelerden temin edebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir’in hemen hemen tüm ilçelerine otobüs firmaların ücretsiz servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bazı firmalar sadece Konak, Alsancak ve Karşıyaka servisi verse de, çoğu birçok ilçeye ücretsiz bir şekilde ulaşım sağlamaktadır.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs seyahat etmek isteyenler, Çay Mah, Buca, Gaziemir, Yeşilyurt, Cengizhan, Karşıyaka, Altındağ gibi ilçelere ulaşım sağlayabilirler. Gidilecek güzergahlara göre değişen dolmuş ücretleri çok pahalı değildir ve dolmuşlar da otobüsler gibi 23:00’e kadar çalışmaktadır. 

En Popüler İstanbul - İzmir Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

İzmir Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  1°C
 • açık
  Per
  açık
  -1°C
 • açık
  Cum
  açık
  0°C
 • açık
  Cmt
  açık
  1°C
 • açık
  Paz
  açık
  1°C

Haritada İzmir

İzmir Hakkında

Nüfus
4.168.415
Plaka
35
Telefon Kodu
232