Elazığ Şırnak Otobüs Bileti

Elazığ - Şırnak Otobüs Seferleri

 • Can Diyarbakır Turizm
  ELAZIĞ
  08:00
  CIZRE
  13:29
  300,00 TL
 • Özlem Cizre Nuh
  ELAZIĞ
  00:30
  ŞIRNAK
  07:10
  300,00 TL
 • Mardin Seyahat
  ELAZIĞ
  00:00
  ŞIRNAK
  07:00
  300,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  ELAZIĞ
  01:45
  ŞIRNAK
  10:15
  300,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Elazığ - Şırnak Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Cizre Nuh İtimat
Mardin Seyahat
Özlem Cizre Nuh
Yeni Mardin Seyahat

Elazığ - Şırnak Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Elazığ Şırnak arası genellikle 5 saat 29 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Elazığ Şırnak arasında sefer yapan otobüs firmaları Cizre Nuh İtimat, Mardin Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Yeni Mardin Seyahat firmalarıdır.
Elazığ Şırnak otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 300 TL kadardır.
En ucuz Elazığ Şırnak otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Elazığ Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde bulunan Elazığ, Doğu Anadolu’nun Erzurum ve Malatya kentlerinden sonra en büyük üçüncü ilidir.

Halk arasında memleketi Elazığ olanlara gakgoş denilmektedir. M.Ö. 20. yüzyıla kadar uzanan tarihi ile Süryani, Rum ve Ermeni nüfusun birlikte yaşadığı bu kentte medeniyetin izleri bulunmaktadır. Sanayi, ticaret ve tarımla geçinen halk, bol verimli topraklara tarım ürünleri ekerek geçinir.

Türkiye’nin en büyük hidroelektrik santrallerinden birinin bu bölgede olması sanayi alanında da gelişmesine neden olmuştur. Mermer, matbaa, tekstil ve süt sanayisinde oldukça gelişmiş bir konumdadır.

Kültürel açıdan farklı medeniyetlerin bir arada bulunduğu Elazığ da her medeniyetten bir iz bulmak mümkün olmaktadır.

Şırnak Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak

Her zaman en uygun otobüs bileti bulabileceğiniz Şırnak otogarından şehir merkezine ulaşım genelde servislerle sağlanmaktadır.


Şehir içindeki ulaşım imkanlarından yararlanmak için minibüsler ve servisler hizmet vermektedir. Bölgede yaz aylarında daha yoğun bir trafik vardır ve memleketine gelen insanların ziyaretleri otogarı da canlandırmaktadır. Hususi aracı olanlar için ulaşım biraz daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır ve bu nedenle kiralık araçlara da yönelim söz konusu olabilmektedir.

Kiralık servis ve minibüsler çok revaçtadır, çünkü kalabalık ailelerin ulaşım ihtiyaçları daha kısa sürede karşılanabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak merkezde bulunan ve birkaç taksi aracı ile hizmet veren Şehri Nur taksi durağını arayarak (0486) 216 35 40 numarasından taksi hizmeti alabilirsiniz. Şırnak ilinde taksi hizmeti almak istediğinizde, ücret konusunda şoförle pazarlık yapmanız uygun olacaktır.
 

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak’ta otogara ulaşmak için şehir merkezinden servisler vardır. Servislerle ulaşım sağlayabileceğiniz otogara otobüs saatlerine göre belirlenen servislerin güzergahlarından ulaşabilirsiniz. Servisler otobüs firmalarının hizmeti dahilinde kalkmaktadır.


Minibüslerle Ulaşım

Şırnak’ta yakın kentlere ve ilçelere minibüsle ulaşım sağlanmaktadır. Minibüsler şehir içi ve şehirlerarası hizmet vermektedir. Minibüsler her yarım saatte bir kalkmaktadır.

Minibüs seferleri konusunda şehir merkezindeki ana duraktan bilgi almanız mümkün olmaktadır. Minibüslerle ulaşım sağlamak için gerekli olan ücretlendirme ise gidilecek olan mesafeye göre değişmektedir.

En Popüler Elazığ - Şırnak Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Şırnak Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  2°C
 • kar yağışlı
  Per
  kar yağışlı
  -0°C
 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  -1°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -2°C
 • kar yağışlı
  Paz
  kar yağışlı
  -1°C

Haritada Şırnak

Şırnak Hakkında

Nüfus
490.184
Plaka
73
Telefon Kodu
486