Bilecik Amasya Otobüs Bileti

Bilecik - Amasya Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bilecik - Amasya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bilecik Hakkında

Güney Marmara bölgesinin  en eski yerleşim yerlerinden olan Bilecik, 209 bin kişilik nüfusuyla pek kalabalık olmayan  kentlerden biridir.

Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu kentlerden olan Bilecik, ormanlarının zenginliği yönünden en şanslı kentlerden biridir. Oldukça az bir nüfusu olan Bilecik, üniversitesi dışında pek de genç nüfusa hitap eden bir yer değildir. Mübadele zamanında Muhacirlerin yerleştirildiği Bilecik, doğa güzelliklerinin yoğun olduğu bir kenttir.

Yaylaları, yeşillikleri ve mavilikleriyle tarihi bir Anadolu kenti olan Bilecik, tarihi mekanlarıyla da meşhurdur. Mesire yerlerini sevenler için bol seçeneklerle karşılaşabilecekleri Bilecik, Saat Kulesi, Belekoma kalesi, Mehmet Paşa Kervansarayı ile oldukça meşhurdur.

Ertuğrul Gazi türbesi de Bilecik kentinde yer almaktadır ve tarihi alanlarda da bir hala Osmanlı’dan kalma eserleri bulunan ve gezilecek birçok alanı olan Bilecik, büzme tatlısıyla da oldukça ünlüdür. 

En Popüler Bilecik - Amasya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bilecik - Amasya Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bilecik Amasya arasında sefer yapan otobüs firmaları firmalarıdır.
En ucuz Bilecik Amasya otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Amasya Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  14°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  16°C
 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  14°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  13°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  13°C

Haritada Amasya

Amasya Hakkında

Nüfus
322.167
Plaka
5
Telefon Kodu
358