Bartın Otobüs Bileti

Bartın Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Efe Tur
Golden Turizm
Metro Turizm
Yol Seyahat

Bartın Hakkında

Bartın

Batı Karadeniz’in illerinden olan Bartın, küçük bir Karadeniz kentidir. Küre dağları milli parkı sınırları içinde yer alan Bartın, Amasra ile ünlüdür.


İnkumu plajı, Amasra kaymakamlık evi, Amasra Galla pazarı, Amasra Cenova Şatosu, yat limanları, kilise ve camilerle oldukça keyifli zaman geçirecek merkezlere sahiptir. Yaz aylarında yat limanları ve temiz kumsallarıyla ilgi çekmektedir.

Karadeniz’de bir sahil kasabası hayali kuranlar için Amasra oldukça çekici bir bölge haline gelmiştir. Bölgedeki hava da oldukça temizdir ve zararlı sanayi tesisleri olmadığı için doğası kirlenmeden kalmıştır.

Ulukaya ve Göldere şelaleleri doğal oluşumların en güzel örneklerinden olan  Güzelcehisar Lav Sütunları görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bartın Otogar Hakkında

Özellikle yazın yoğun bir trafiği olan Bartın, dünyanın her yerinden turist ağırlamaktadır. Ulaşım karayoluyla sağlandığı için, otogara büyük bir önem verilmiş ve yolcuların hiçbir eksiğinin olmaması sağlanmaya çalışmıştır.


Ankara Bartın karayolunun üzerinde bulunan otogar, Karadeniz illerine sefer düzenleyen otobüs firmalarının en çok uğradıkları yerler arasındadır. Yaz aylarında otobüs bileti bulmanın zor olduğu Bartın, kışın en ucuz otobüs bileti bulunca gitmeniz gereken yerlerdendir.
Çünkü her mevsim ayrı bir tadı vardır.

Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Öz Bartın,
 • Asya Tur,
 • Kamil Koç,
 • Öz Emniyet,
 • As 74 Turizm,
 • Öz Bolu,
 • Metro,
 • Rize ses,
 • Efe Tur.
Otogarda, şehir merkezine ulaşım için servis ve minibüsler bulunmaktadır. Taksi de tercih edilen bir ulaşım merkezi olsa da, pahalı ücretler olduğu için çok tercih edilmemektedir. Pazarlık yapılarak taksi hizmeti almanız daha uygun olacaktır.

Bartın Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun otobüs bileti bulup Bartın kentine gelirseniz, otogardan gideceğiniz yere servislerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı ulaşım araçlarıyla farklı ilçelere ulaşma imkanı bulunan Bartın’da, her zaman en iyi koşullarda hizmet veren taksiler, belediye

otobüsleri ve dolmuşlarla ulaşım sağlanabilmektedir.

Sert hava şartlarında ulaşımın zorlaştığı bu kentte, yaz aylarında kısa sürede istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bartın kentinden otogara, otogardan da Bartın merkeze taksi ile ulaşım sağlanabilmektedir. (0378) 227 15 06 numarasından taksi çağırabilirsiniz ve ortalama 35 TL tutacak olan taksi ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Ancak taksi ile pazarlık yaparak daha ekonomik fiyatlarla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bartın’da bulunan halk otobüsleri ile şehrin değişik noktalarına ulaşım imkanı bulunmaktadır. En ekonomik ve pratik ulaşım şekli olan otobüsler, her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Otobüslerde para geçerlidir ve öğrencilere de indirim yapılmaktadır.

Belediyenin halk otobüsleri, birçok yere ulaşım konusunda hizmet verdiği için en sık tercih edilen toplu ulaşım araçlarındandır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bartın’da otobüs firmalarının servisleri kaldırılmıştır. Bu nedenle ulaşım daha pahalı hale gelen taksilerle yapılmaktadır. Servis hizmetinin kaldırılması ve belediyenin ücretli halk otobüslerinin servis hizmeti vermesi gündeme gelmiş ve bu durum mahkemeye taşınmıştı.

Hala sonuçlanmayan bu durum nedeniyle ücretsiz servisler hizmet vermemektedir.

Bartın belediye başkanına açılan davanın sonuçlanmasını bekleyen ve ücretsiz servislerin kaldırılması nedeniyle sorun yaşayan halkın sorununu şimdilik ücretli halk otobüsleri çözmektedir.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ile toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Minibüsler çeşitli güzergahlara yolcu taşıma hizmetleri vermektedir.

Ekonomik fiyatlarla taşınan minibüs hizmetlerinden yararlanmak için, otobüsünüzün indiği alandaki yazıhanelere danışarak gitmek istediğiniz alana servis, minibüs ve diğer ulaşım seçeneklerini sorabilirsiniz.

En Popüler Bartın Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bartın Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  12°C
 • hafif yağmur
  Çar
  hafif yağmur
  9°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  8°C
 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  8°C
 • parçalı az bulutlu
  Cmt
  parçalı az bulutlu
  11°C

Haritada Bartın

Bartın Hakkında

Nüfus
190.708
Plaka
74
Telefon Kodu
378